• balandžio 23 d., Antradienis

Gėlininko darbai birželio mėnesį

*Į dėžutes sėkite dvimetes gėles: saulutes, šiurpinius gvazdikus, darželines našlaites, piliarožes. Šį darbą galite atidėti ir kitiems vasaros mėnesiams. Svarbu, kad daigai iki rudens užaugtų dideli ir stiprūs. Pasėję vasaros pirmoje pusėje, žiedų sulauksite dar šiemet.

 

 

 

 

*Sėkite daugiametes gėles: rūtas, alpinius astrus, aubretes, baltagalves, rausvažiedes ežiuoles, gludus, pajūrines gvaizdes, indines krausvas ir kt.

*Kad gausiau šakotųsi, nugnybkite fuksijų, pelargonijų, svyrančių begonijų, skaičiažiedžių šalavijų, kitų gėlių viršūnes.

*Nupjaukite nužydėjusių rytinių aguonų žiedstiebius kuo arčiau žemės. Šitaip paskatinsite lapų augimą, augalai sustiprės ir kitą gegužę pradžiugins gausesniais žiedais.

*Nupjaukite ir kitų nužydėjusių daugiamečių gėlių žiedynstiebius (bergenijų, laumenių). Patrumpinkite aubrečių, glažučių ūglius.

*Jei turite mažų vaikų, dėl šventos ramybės nukirpkite ir nužydėjusias pakalnutes. Užsimezgusios uogos gražiai parausta, atrodo viliojamai, bet yra labai nuodingos.

*Nuskinkite tulpių žiedynstiebius, nebent norite užsiauginti sėklų ir užsiimti selekcija. Kai nudžius lapai, svogūnus iškaskite, pusdienį palaikykite saulėje. Vėliau, iki sodinimo, juos saugokite gerai vėdinamame pavėsyje.

*Neskubėkite iškasti narcizų – tai galima daryti tik lapams nudžiūvus. Be to, jie vienoje vietoje nejudinami puikiai auga ir žydi 5 metus.

*Krokus, snieguoles, puškinijas, žydres lapams nudžiūvus galite iškasti ir, nieko nelaukdami ir išskirstydami svogūnėlius, pasodinti į naujoje vietoje.

*Mulčiuokite gėlynus. Nepamirškite, kad rūgščią dirvą mėgstančios erikos, viržiai, bruknuolės (Gaultheria) geriau jausis, kai tarp jų pabarstysite pušų žievės mulčio arba aukštapelkių durpių.

*Reguliariai tręškite induose pasodintas gėles – ribotas dirvožemio kiekis greitai nualinamas.

*Ypač daug vandens reikia hortenzijoms, žydėti pradedantiems bijūnams. Laistykite ir kitas gėles, jei sausa.

*Į lauką išneškite kambarines gėles. Stipri saulė ar pliaupiantis lietus gali pakenkti.

*Lauke sodinkite pavasarį padaugintus ir gerai įsišaknijusius gėlių ūglius, daigus. Prieš tai gausiai paliekite arba vazonėlius pamerkite į vandenį. Augalus sodinkite vakare, arba užpavėsinkite, jei plieskia saulė.

*Stebėkite, ar ant gėlių nėra ligų požymių, ar nesuaktyvėjo kenkėjų veikla. Profilaktiškai purkškite fitoncidinių augalų ištraukomis, tabako antpilu. Kai kuriuos kenkėjus (oranžinės spalvos lelijinius čiuželius) galima surinkti ir sunaikinti. Nuskinkite rožinio lapsukio, pjūklelio pažeistas rožių dalis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 23, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:38.
  • Mėnulis teka 20:21, leidžiasi 05:41.
  • Mėnulis Skorpione 18:20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Adalbertas, Daugaudas, Juras, Jurgis, Jurgita (Jurga), Vygailė.
  • Jorė, Jurginės. Ganiklio diena. Anglų kalbos diena. Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena.
  • Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę – arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius