• birželio 21 d., Pirmadienis

Gėlininko darbai birželio mėnesį

*Į dėžutes sėkite dvimetes gėles: saulutes, šiurpinius gvazdikus, darželines našlaites, piliarožes. Šį darbą galite atidėti ir kitiems vasaros mėnesiams. Svarbu, kad daigai iki rudens užaugtų dideli ir stiprūs. Pasėję vasaros pirmoje pusėje, žiedų sulauksite dar šiemet.

 

 

 

 

*Sėkite daugiametes gėles: rūtas, alpinius astrus, aubretes, baltagalves, rausvažiedes ežiuoles, gludus, pajūrines gvaizdes, indines krausvas ir kt.

*Kad gausiau šakotųsi, nugnybkite fuksijų, pelargonijų, svyrančių begonijų, skaičiažiedžių šalavijų, kitų gėlių viršūnes.

*Nupjaukite nužydėjusių rytinių aguonų žiedstiebius kuo arčiau žemės. Šitaip paskatinsite lapų augimą, augalai sustiprės ir kitą gegužę pradžiugins gausesniais žiedais.

*Nupjaukite ir kitų nužydėjusių daugiamečių gėlių žiedynstiebius (bergenijų, laumenių). Patrumpinkite aubrečių, glažučių ūglius.

*Jei turite mažų vaikų, dėl šventos ramybės nukirpkite ir nužydėjusias pakalnutes. Užsimezgusios uogos gražiai parausta, atrodo viliojamai, bet yra labai nuodingos.

*Nuskinkite tulpių žiedynstiebius, nebent norite užsiauginti sėklų ir užsiimti selekcija. Kai nudžius lapai, svogūnus iškaskite, pusdienį palaikykite saulėje. Vėliau, iki sodinimo, juos saugokite gerai vėdinamame pavėsyje.

*Neskubėkite iškasti narcizų – tai galima daryti tik lapams nudžiūvus. Be to, jie vienoje vietoje nejudinami puikiai auga ir žydi 5 metus.

*Krokus, snieguoles, puškinijas, žydres lapams nudžiūvus galite iškasti ir, nieko nelaukdami ir išskirstydami svogūnėlius, pasodinti į naujoje vietoje.

*Mulčiuokite gėlynus. Nepamirškite, kad rūgščią dirvą mėgstančios erikos, viržiai, bruknuolės (Gaultheria) geriau jausis, kai tarp jų pabarstysite pušų žievės mulčio arba aukštapelkių durpių.

*Reguliariai tręškite induose pasodintas gėles – ribotas dirvožemio kiekis greitai nualinamas.

*Ypač daug vandens reikia hortenzijoms, žydėti pradedantiems bijūnams. Laistykite ir kitas gėles, jei sausa.

*Į lauką išneškite kambarines gėles. Stipri saulė ar pliaupiantis lietus gali pakenkti.

*Lauke sodinkite pavasarį padaugintus ir gerai įsišaknijusius gėlių ūglius, daigus. Prieš tai gausiai paliekite arba vazonėlius pamerkite į vandenį. Augalus sodinkite vakare, arba užpavėsinkite, jei plieskia saulė.

*Stebėkite, ar ant gėlių nėra ligų požymių, ar nesuaktyvėjo kenkėjų veikla. Profilaktiškai purkškite fitoncidinių augalų ištraukomis, tabako antpilu. Kai kuriuos kenkėjus (oranžinės spalvos lelijinius čiuželius) galima surinkti ir sunaikinti. Nuskinkite rožinio lapsukio, pjūklelio pažeistas rožių dalis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius