• gegužės 17 d., Antradienis

Gėlininko darbai lauke gegužės mėnesį

Sunku pasakyti, ar dar kuris nors mėnuo dovanoja tokią gausybę žiedų. Kai jie susilieja su žydinčiais vaismedžių sodais, atrodo, kad visa gamta linksmai nusispalvina, tik vietomis palikdama žalios žolytės plotus.

 

 

 

 

 

*Pagrindinis dėmesys – tulpėms ir narcizams. Šiuo metu jiems reikia drėgmės ir papildomų trąšų. Tulpės labai įvairios: nuo labai ankstyvų iki vėlyvų, todėl žydėjimas tęsiasi iki pusantro mėnesio. Ankstyvosios visada peržydi balandį, todėl dabar tereikia nuskinti sėklų užuomazgas (jei jums nereikalingos). Rūšiniai sėjinukai vystosi lėtai ir žiedus padovanoja tik po trejų metų. Veislės neišlaiko savo ypatybių, todėl iš sėklų auginamos tik selekcijai.

Narcizai prastai auga rūgščiose dirvose. Geriausia priemonė dirvos pH reguliuoti – pelenai. Jų paberkite tarp augalų.

*Kitos gegužę žydinčios svogūninės prižiūrimos panašiai kaip tulpės, bet būtina atsižvelgti ir į kiekvienos rūšies poreikius.

*Našlaitės vis dar džiugina spalvomis. Jei auginate vienos veislės augalus, prisirinkite sėklų. Netoliese pasodinus kelių veislių našlaites, dėl kryžmadulkos sėklos neišlaikys jų savybių, bet netikėtai gali atsirasti įdomių spalvų.

*Nepaprasto žavesio sodams suteikia neužmirštuolės, aurinijos, plukės, vaistučiai, kiliminiai flioksai, laumenės, palemonai, įvairios raktažolės, tijarėlės.

*Gegužės pabaigoje trumpam sušvinta rytinės aguonos. Jų žiedų skersmuo – iki 20 cm. Dideli giliai karpyti lapai išduoda, kad tai – ne daržo gyventojos, o daugiametės gėlės. Peržydėjusių rytinių aguonų lapai ir stiebai pagelsta, po mėnesio jau pamirštate, kur jos žydėjo. Jei norėsite dauginti, surinkite sėklas, nes šios gėlės persodinamos tik jaunos, o senesnių dėl ilgų liemeninių šaknų judinti jau negalima. Jos gerai auga sausose, smėlėtose vietose.

*Sunku gegužę įsivaizduoti be pakalnučių. Net paprasčiausi rūšies augalai užburia švelniu nepakartojamu aromatu. Jos nereiklios, bet sodindami pagalvokite, kur gali išplisti. Stiprūs šakniastiebiai po žeme kasmet užkariauja vis didesnius plotus, o iškasti nėra lengva.

*Dauginkite daugiametes. Gegužę dygsta ir sparčiai auga visos vėliau pasirodančios gėlės. Jas persodinti, dalyti reikėtų mėnesio pradžioje, kol daigai dar nėra dideli – lengviau prigyja. Jei peraugusių kerelių nejudinsite, galite iš kraštų atskirti nereikalingas atžalas.

*Gegužė – geriausias laikas įsigyti naujų daugiamečių gėlių. Iš dirvos iškastus kerelius stenkitės pasodinti tą pačią dieną. Jei neturėsite laiko, augalus sulaistykite oro temperatūros vandeniu ir laikykite šešėlyje.

*Jei dar nepatręšėte gėlyno, tai būtinai padarykite šio mėnesio pradžioje. Greitai augančioms daugiametėms gėlėms reikia papildomų maisto medžiagų.

*Soduose išplitusios sraigės pridaro daug žalos – apgraužia ar net visai sunaikina augančius daigus. Rinkite jas anksti rytą ir naikinkite.

*Bet kokį gegužės grožį gali sugadinti netikėtos šalnos. Joms ypač jautrios vienmetės gėlės ir sultingus stiebus turinčios daugiametės – auskarėliai, pentiniai, chrizantemos. Nepadėkite toli daržo plėvelės ir kitų dangalų – jų dar gali prireikti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 17, antradienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:22.
  • Mėnulis teka 23:46, leidžiasi 05:37.
  • Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 16 d.
  • Gailė, Paskalis, Virkantas.
  • Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Sužydo šermukšnis pirm alyvos – lauk darganotų ir šaltų orų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris