• sausio 22 d., Trečiadienis

Gėlininko darbai žiemą

Kiekvienas ir kiekviena prisidedame prie savo aplinkos puoselėjimo. Tik svarbu daryti tai harmoningai – rūpinantis visos ekosistemos gerove. Gamta mus kasdien moko, kaip kurti želdynus, rūpintis jais. Tegul kitais metais mums visiems netrūksta žiedų!

 

 

Kas suteikia žalumos gruodžio gėlynams?

Jei pastebite, kad Jus erzina šaltuoju metų laiku atsivėrusios tuščios želdynų ertmės, pradėkite planuoti kitų metų augalų sąrašą. Geriausia tokias vietas nusifotografuoti ir pasižymėti, kad tinkamai viską išdėliotumėte plane. Gėlyno struktūrą padeda išlaikyti visžaliai krūmai: buksmedžiai ar kukmedžiai, žinoma, tinka ir visų mėgstami kadagiai bei tujos. Prie jų galima derinti jau ne kartą mano minėtus varpinius augalus, kurių žiemą neišguldo vėjas ar sniegas, pavyzdžiui, tvirtesnius miskantus ar viksvas. Be to, smilginiai augalai apšarmoję atrodo nuostabiai.

Žiemą žalios išlieka visžalės gėlės mėsingais lapeliais: perkūnropės, šilropės ir šilokai. Alpinariumus taip pat puošia uolaskėlės. Tik svarbu patikrinti, ar dirva jų augimo vietoje nėra užmirkusi. Jei ten kaupiasi vanduo, reikėtų padaryti griovelius jam nutekėti. Daugumos veislių bergenijų lapai, atšalus orui, pakeičia spalvą, tačiau išlaiko formą, todėl jos irgi tinka žiemos gėlynams pagyvinti.

 

 


Nepamirškime tikrinti sandėliukų

Kur patikima laikyti gumbus ir gumbasvogūnius, vazonėlius su svogūninėmis gėlėmis, paruoštus ankstyvajam pražydinimui? Turbūt daugelis svajojame apie vėsų ir sausą, gerai vėdinamą sandėliuką, bet, deja, mūsų norams ne visada lemta išsipildyti. Daugiabučių namų rūsiai dažniausiai, nors ir sausi, itin šilti. Namuose taip pat nelengva rasti vietelę, kur temperatūra būtų vos 5 °C šilumos. Įstiklintas balkonas – viena išeitis. Kai kas augalams skiria apatinį šaldytuvo (ne šaldiklio) stalčių, tačiau ten gali būti per drėgna, todėl būtina nuolat stebėti.

Jei norime išsaugoti gumbus, gumbasvogūnius ir vazonuose vėsiai žiemojančius augalus, turime juos reguliariai tikrinti. Bene didžiausi pavojai: drėgmės kiekio svyravimai, pelėsiai ir graužikai. Aš savuosius gumbus ir vazonėlius su svogūnais rūpestingai nešioju iš vienos vietos į kitą. Visur, net mažiausiame sandėliuke, kabo termometrai. Smarkiau atšalus orams, dėžes papildomai apklostau, o prasidėjus atlydžiui – atkloju.

Ar verta? Žinoma, juk mes, gėlininkai, esame atkaklūs. Tiesa? Žinoma, neapsieinama be nuostolių. Antai praėjusį pavasarį, ėmusi tvarkyti katilinę, netikėtai joje radau visiškai pilną dėžutę sudžiūvusių kardelių gumbasvogūnių. Padėti aukštai, ant lentynos, jie džiūvo visą žiemą! Pamoką išmokau ir nuo šiol ant durų palieku raštelius su priminimu, kur ir kas padėta džiūti ar saugoti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 22, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:25, leidžiasi 16:36.
  • Mėnulis teka 01:46, leidžiasi 10:44.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 21 d.
  • Anastazas (Nastas, Nastys), Anastazija (Nastazija, Nastė), Asta, Astijus, Audrius (Audrys), Aušrius (Aušrys), Džiugas, Gaudentas, Skaistė, Vincentas (Vincas), Vincenta (Vincė, Vincentina)
  • Lapų diena. Tręškite daigus ir augalus, kad gerai augtų. Jei nešąla, genėkite lapuočių gyvatvores. Sėkite gūžines salotas. Laistykite, purkškite augalus.
  • Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.
e-seklos

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius