• rugsėjo 17 d., Antradienis

Gėlininko džiaugsmai ir darbai rugpjūčio mėnesį

*Į nuolatinę vietą sodinkite birželį pasėtas dvimetes ir daugiametes gėles (našlaites, gvazdikus, piliarožes, ežiuoles, gludus ir kt.). Prigijusius daigus patręškite kompleksinėmis trąšomis.

*Persodinkite nužydėjusias daugiametes. Ilgai vienoje vietoje augančios gėlės sutankėja, praranda dekoratyvumą.

 

 

 

 

*Rožes, hortenzijas ir kitas daugiametes gėles patręškite kalio ir fosforo trąšomis. Venkite azoto – jau rugpjūtį augalai pamažu pratinami prie šaltojo sezono, o azotas skatina naujų ūglių formavimąsi. Išsitęsus sezonui, šakelės nespėja sumedėti, dažniau nukenčia nuo šalčių.

*Dar ne vėlu persodinti rudenį žydėsiančius vėlyvius. Nudžiūvus lapams, iškaskite svogūnus. Didelius sodinkite 12–15 cm, „vaikučius“ – 6–8 cm gylyje. Nepamirškite, kad šie augalai nuodingi, todėl dirbdami mūvėkite pirštines.

*Persodinkite kelerius metus vienoje vietoje augančias svogūnines gėles (žydres, snieguoles, scyles, leukojas, margutes), pasisodinkite naujų.

*Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje sodinkite narcizus. Atminkite, kad jie jautrūs dirvos rūgštingumui (jei pH mažesnis nei 6,5, reikia kalkinti). Narcizai nepakenčia užmirkstančių dirvų ir vėjo perpučiamų vietų. Derlingiausia turi būti 20–40 cm gylyje, kur raizgosi šaknys.

*Raganės dažnai nukenčia nuo vytulio. Jei pastebėjote be aiškios priežasties nuvytusius ūglius (ne dėl sausros), juos iškirpkite prie žemės ir sudeginkite. Krūmą nupurkškite „Previcur Energy“ tirpalu.

*Daugiametės gėlės bus atsparesnės miltligei, puviniams, dėmėtligei ir kitoms grybinėms ligoms, jei profilaktiškai jas nupurkškite „Mimox Zn“ ar „Altozan B / Zn“ tirpalais. Nepamirškite, kad sveikieji žiemoja geriau.

*Sodinkite baltažiedes lelijas. Svogūnai turi būti tik 1–2 cm gylyje. Rudenį sudygusios lelijos pamulčiuojamos, uždengiamos eglišakėmis, nes šalčiui yra jautrios.

*Kai kurios lelijos (pavyzdžiui, tigrinės) užaugina stiebinius svogūnėlius. Subrendę jie dar būdami ant stiebo išleidžia šaknis. Surinktus svogūnėlius iš karto pasodinkite į lysves 2–3 cm gylyje. Prieš žiemą pamulčiuokite durpėmis. Taip padaugintos lelijos pražys po 2–3 metų.

*Kritiškai įvertinkite balkono loveliuose augančias gėles. Grįžę iš atostogų jas dažnai randame sunykusias, nutįsusiais stiebais ir beveik be žiedų. Jei nepavyksta atgaivinti, labiausiai suvargusias vienmetes išraukite, o į jų vietą pasodinkite naujų daigų – juk dar laukia vienas vasaros mėnuo, o jei pasiseks – ir ilgas ruduo.

*Prie kuoliukų pririškite kardelius, aukštesnius jurginus. Jei norite stambesnių žiedų, išskinkite pažastinius pumpurus.

*Išskinkite šoninius stambiažiedžių chrizantemų pumpurus. Laistykite ir kas savaitę tręškite daugiau fosforo turinčiomis kompleksinėmis trąšomis.

*Rinkite gėlių sėklas. Šalavijai, žioveiniai, serenčiai, vasariniai jurginai, medetkos ir kitos vienmetės spėja jas sunokinti, tad kitąmet pirkiniams pinigų išleisite mažiau. Hibridinių veislių sėklos motininių augalų savybių neišlaiko, tad jų rinkti neverta.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 16, pirmadienis.
  • Saulė teka 06:53, leidžiasi 19:33.
  • Mėnulis teka 19:17, leidžiasi 03:47.
  • Mėnulis Žuvyse 12:39, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 11 d.
  • Liudmila, Kornelijus, Edita, Rimgaudas, Gediminas, Jogintė, Kamilė
  • Tarptautinė ozono sluoksnio apsaugos diena.
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Ratilas apie mėnulį – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius