• rugsėjo 19 d., Sekmadienis

Gėlininko džiaugsmai rugsėjo mėnesį

*Dalinkite daugiametes gėles. Rudenį nereikėtų dauginti chrizantemų, japoninių plukių, astrų, saulenių, knipofijų – tai padarysite pavasarį.

*Rinkite vienmečių gėlių sėklas. Tai darykite sausu oru, rasai nudžiūvus.

*Į nuolatinę vietą perkelkite dvimečių ir daugiamečių gėlių daigus. Sodindami atsižvelkite į būtinus tarpus tarp augalų – paprastai jie nurodomi ant pakelių.

 

 

 

 

*Rugsėjo pabaigoje kaskite kardelius, montbretes, po šalnų – kanas, gumbines begonijas, jurginus.

*Nukirpkite nužydėjusių daugiamečių stiebus, patręškite kalio ir fosforo trąšomis. Siauralapių žolynų nekirpkite – jie puoš aplinką rudenį, gražiai atrodys apsnigti.

*Į patalpas suneškite lauke vasarojusius kambarinius augalus.

*Nukirpkite rožių pumpurus ir žiedus, krūmų šaknis pamulčiuokite durpėmis.

*Balkonų loveliuose grožį praradusias vienmetes pakeiskite chrizantemomis, astrais, viržiais, erikomis (paskutiniesiems reikia rūgščios žemės), kitais rudenį žydinčiais augalais.

*Ramybės periodas reikalingas meileniams – nupjaukite gelstančius lapus, suneškite į vėsią tamsią patalpą. Laistyti nereikia, tik kartais sudrėkinkite žemę. Po dviejų mėnesių meilenius galėsite atnešti į šviesią ir šiltą patalpą, kad nudžiugintų fantastiškais žiedais.

*Jei norite per žiemą išlaikyti petunijas, verbenas, skeptrenes, patręškite, per ilgus ūglius nukirpkite ir suneškite į vidų prieš šalnas. Tinka šviesios, apie 10 °C temperatūros patalpos. Pavasarį šių augalų galėsite pasidauginti auginiais.

*Pasirūpinkite kalėdiniais kaktusais. Kad jos gausiau žydėtų, apie pusantro mėnesio laikykite prieblandoje, o vėliau išneškite į šviesą, laistykite ir tręškite.

*Nesušaldykite didžialapių hortenzijų, brugmansijų. Jei jos auga vazonuose, suneškite į rūsį. Gerai uždengtos hortenzijos gali žiemoti lauke, bet visada yra pavojaus, kad sušus stiebai.

*Sodinkite tulpes ir kitas svogūnines gėles.

 

 

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 06:59, leidžiasi 19:25.
  • Mėnulis teka 19:32, leidžiasi 04:21.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 13 d.
  • Arnulfas, Girvinas, Vilhelmina (Vilė), Vytė
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, pasodinti įsišaknijusius ūglius, veją. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gera diena ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jei rudenį perkūnas griauna, tai žiemos nebus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius