• sausio 31 d., Antradienis

Gėlininko džiaugsmai rugsėjo mėnesį

*Dalinkite daugiametes gėles. Rudenį nereikėtų dauginti chrizantemų, japoninių plukių, astrų, saulenių, knipofijų – tai padarysite pavasarį.

*Rinkite vienmečių gėlių sėklas. Tai darykite sausu oru, rasai nudžiūvus.

*Į nuolatinę vietą perkelkite dvimečių ir daugiamečių gėlių daigus. Sodindami atsižvelkite į būtinus tarpus tarp augalų – paprastai jie nurodomi ant pakelių.

 

 

 

 

*Rugsėjo pabaigoje kaskite kardelius, montbretes, po šalnų – kanas, gumbines begonijas, jurginus.

*Nukirpkite nužydėjusių daugiamečių stiebus, patręškite kalio ir fosforo trąšomis. Siauralapių žolynų nekirpkite – jie puoš aplinką rudenį, gražiai atrodys apsnigti.

*Į patalpas suneškite lauke vasarojusius kambarinius augalus.

*Nukirpkite rožių pumpurus ir žiedus, krūmų šaknis pamulčiuokite durpėmis.

*Balkonų loveliuose grožį praradusias vienmetes pakeiskite chrizantemomis, astrais, viržiais, erikomis (paskutiniesiems reikia rūgščios žemės), kitais rudenį žydinčiais augalais.

*Ramybės periodas reikalingas meileniams – nupjaukite gelstančius lapus, suneškite į vėsią tamsią patalpą. Laistyti nereikia, tik kartais sudrėkinkite žemę. Po dviejų mėnesių meilenius galėsite atnešti į šviesią ir šiltą patalpą, kad nudžiugintų fantastiškais žiedais.

*Jei norite per žiemą išlaikyti petunijas, verbenas, skeptrenes, patręškite, per ilgus ūglius nukirpkite ir suneškite į vidų prieš šalnas. Tinka šviesios, apie 10 °C temperatūros patalpos. Pavasarį šių augalų galėsite pasidauginti auginiais.

*Pasirūpinkite kalėdiniais kaktusais. Kad jos gausiau žydėtų, apie pusantro mėnesio laikykite prieblandoje, o vėliau išneškite į šviesą, laistykite ir tręškite.

*Nesušaldykite didžialapių hortenzijų, brugmansijų. Jei jos auga vazonuose, suneškite į rūsį. Gerai uždengtos hortenzijos gali žiemoti lauke, bet visada yra pavojaus, kad sušus stiebai.

*Sodinkite tulpes ir kitas svogūnines gėles.

 

 

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 31, antradienis.
  • Saulė teka 08:11, leidžiasi 16:54.
  • Mėnulis teka 11:36, leidžiasi 04:44.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 28 d.
  • Astra, Astrida, Budvilas, Budvilė, Budvyda (Budvydė), Budvydas, Judra, Marcelė, Skirmantas, Skirmantė, Liudvika (Liuda), Luiza
  • Žiedų diena. Sėkite petunijas, surfinijas, lobelijas, begonijas (į dėžutes ar šildomus šiltnamius), sodinkite gėles, persodinkite kambarines gėles. Augalų negalima laistyti, tręšti.
Originalios seklos

Populiariausi straipsniai

e-seklos

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius