Gėlininko džiaugsmai rugsėjo mėnesį
*Dalinkite daugiametes gėles. Rudenį nereikėtų dauginti chrizantemų, japoninių plukių, astrų, saulenių, knipofijų – tai padarysite pavasarį.
*Rinkite vienmečių gėlių sėklas. Tai darykite sausu oru, rasai nudžiūvus.
*Į nuolatinę vietą perkelkite dvimečių ir daugiamečių gėlių daigus. Sodindami atsižvelkite į būtinus tarpus tarp augalų – paprastai jie nurodomi ant pakelių.
*Rugsėjo pabaigoje kaskite kardelius, montbretes, po šalnų – kanas, gumbines begonijas, jurginus.
*Nukirpkite nužydėjusių daugiamečių stiebus, patręškite kalio ir fosforo trąšomis. Siauralapių žolynų nekirpkite – jie puoš aplinką rudenį, gražiai atrodys apsnigti.
*Į patalpas suneškite lauke vasarojusius kambarinius augalus.
*Nukirpkite rožių pumpurus ir žiedus, krūmų šaknis pamulčiuokite durpėmis.
*Balkonų loveliuose grožį praradusias vienmetes pakeiskite chrizantemomis, astrais, viržiais, erikomis (paskutiniesiems reikia rūgščios žemės), kitais rudenį žydinčiais augalais.
*Ramybės periodas reikalingas meileniams – nupjaukite gelstančius lapus, suneškite į vėsią tamsią patalpą. Laistyti nereikia, tik kartais sudrėkinkite žemę. Po dviejų mėnesių meilenius galėsite atnešti į šviesią ir šiltą patalpą, kad nudžiugintų fantastiškais žiedais.
*Jei norite per žiemą išlaikyti petunijas, verbenas, skeptrenes, patręškite, per ilgus ūglius nukirpkite ir suneškite į vidų prieš šalnas. Tinka šviesios, apie 10 °C temperatūros patalpos. Pavasarį šių augalų galėsite pasidauginti auginiais.
*Pasirūpinkite kalėdiniais kaktusais. Kad jos gausiau žydėtų, apie pusantro mėnesio laikykite prieblandoje, o vėliau išneškite į šviesą, laistykite ir tręškite.
*Nesušaldykite didžialapių hortenzijų, brugmansijų. Jei jos auga vazonuose, suneškite į rūsį. Gerai uždengtos hortenzijos gali žiemoti lauke, bet visada yra pavojaus, kad sušus stiebai.
*Sodinkite tulpes ir kitas svogūnines gėles.
Pixabay nuotr.