• spalio 22 d., Penktadienis

Gėlininko džiaugsmai spalio mėnesį

*Išraukite nužydėjusias vienmetes. Jei auginote serenčius, juos susmulkinkite ir kasdami įterpkite į dirvą. Tai puiki priemonė nuo kenkėjų.

*Siauralapių varpinių žolynų nenupjaukite – jie gražiai atrodo ir rudenį, ir žiemą. Palikite levandas, vis dar puošnius viržius – geriau žiemos, o nukirpti spėsite pavasarį.

*Išpjaukite miltlige, puviniais ar kitomis ligomis sergančių daugiamečių gėlių stiebus, sudeginkite ir pabarstykite pelenais – bus mažiau užkrato.

 

 

 

 

 

*Vilkdalgių lapus patrumpinkite perpus. Jei matomi į dirvos paviršių išlindę šakniastiebiai, užpilkite žemėmis ar durpėmis.

*Vazonuose augančias lelijas, brugmansijas, japoninius ožekšnius, kanas, kalijas, didžialapes hortenzijas, chrizantemas ir kitus šalčiui jautrius augalus suneškite į rūsį. Optimali temperatūra yra 0–2 °C.

*Rizikinga, bet vazonuose augančias anksčiau minėtas gėles galima įkasti į žemę ir uždengti. Jei žiema nebus nuožmi, rizika pasiteisins.

*Iškaskite nežiemojančias gėles: kardelius, tigrenes, galtonijas, kanas, begonijas, jurginus, tigrenes ir kt. Gumbus išdžiovinkite, nuvalykite žemę ir išbrokuokite įtartinus, ligotus, papuvusius ar mechaniškai pažeistus.

*Genėti ar ne rožes prieš žiemą? Vieno teisingo atsakymo nėra. Nugenėtas rožes patogiau uždengti. Be to, pašalinamos ligotos šakos. Šį darbą galima palikti ir pavasariui, kai matysis šalčio darbai.

*Į vazonėlius sodinkite svogūnines gėles: tulpes, narcizus, krokus, hiacintus. Visą spalį galite laikyti lauke, pavėsyje.

*Jei namuose dėl kambarinių gėlių ankšta, į vos 5–8 °C šviesią patalpą žiemoti suneškite aukubas, pelargonijas, petunijas, lantanas, lauramedžius, fuksijas.

*Saikingiau laistykite kambarinius augalus. Daugeliui reikalingas ramybės periodas.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 21, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:00, leidžiasi 18:07.
  • Mėnulis teka 18:35, leidžiasi 08:35.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 20 d.
  • Raitvilas, Uršulė, Vilma, Gilanda, Hiliaras, Hilarija
  • Fotonikos diena. Pasaulinė orumo diena. Pasaulinė obuolio diena
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Darganotas ruduo žada gerą derlių.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius