Gėlių priežiūra rugpjūčio mėnesį

Bijūnų dalijimas
Mėnesio pabaigoje dalinkite bijūnus. Stiebus nukirpkite palikdami 12–16 cm ilgio. Žemė aplink kerus 15 cm atstumu giliai apsmaigstoma kastuvu ir jis šakėmis atsargiai iškeliamas. Nukračius ir nuplovus žemes, augalas dideliu peiliu ir mediniu ar metaliniu pleištu padalijamas į kelias dalis. Prieš sodinant į naują vietą, smarkiai patrumpinamos storos šaknys. Sodmenys pusvalandžiui pamerkiami į molio tyrę, į kurią galima įdėti fungicido – jis apsaugos šaknis nuo perdžiūvimo ir ligų.
Patarimai:
*Rugpjūtis – rododendrų atostogų metas. Šį mėnesį jų nereikėtų tręšti, tik palaistyti, jei labai sausa. Rugsėjį augalus galėsite sodinti ir persodinti.
*Gausiai žydinčias stambiažiedes raganes patręškite atskiestomis galvijų mėšlo srutomis (1 : 10). Pabarstykite pelenais, pašalinkite apvytusias šakas, nupurkškite fungicidais – taip padėsite joms apsiginti nuo ligų.
*Jei norite, kad jurginų žiedai būtų stambūs, neleiskite šakotis – išskinkite lapų pažastyse išaugusius ir šoninius pagrindinių stiebų ūglius.
*Sodinkite šiurpinių gvazdikų, dedešvų, piliarožių daigus.
*Prisipjaukite ūglių, susmeikite į drėgną substratą ir užpavėsinkite. Iki rudens jie įsišaknys, o pavasarį galėsite perkelti į nuolatinę vietą.
Dėmesys kambarinėms gėlėms
*Mažinkite trąšų normas kambariniams augalams.
*Nuo rugpjūčio vidurio mažiau laistykite, o pabaigoje visai nelaistykite meilenių, gloksinijų, ciklamenų – šioms gėlėms reikia dviejų mėnesių ramybės.
*Nuolat tikrinkite, ar kambarinių augalų neužpuolė kenkėjai, ar nėra ligų požymių.
*Persodinkite kambarinius augalus, jei reikia, prieš tai nugenėkite.
*Margalapiams augalams (krotonams, karališkosioms begonijoms, margeniams) tinka vienspalviai indai, o dideliems (jukoms, fikusams, sparmanijoms, kavamedžiams) parinkite derančius prie interjero. Pasvarstykite, gal gražiai atrodys metaliniai – apvalūs arba kvadratiniai. Žavingi į ryškius margus vazonėlius susodinti kaktusai.