Gėlių priežiūra sausio mėnesį

Kambarinių gėlių poreikiai
Gėlėms kambariuose vis dar sunku: mažai saulės ir šviesos, sausas oras, šilta. Jos lapkritį buvo perstatytos, atsižvelgiant į poreikius šviesai. Ribojamas laistymas, netręšiama (išskyrus tuo metu žydinčius ciklamenus, azalijas, klivijas, kalijas, orchidėjas, puansetijas, raktažoles). Ciklamenus, sanpaulijas laistome taip, kad vandens nepatektų ant gumbų ir lapų. Gėlės dažnai purškiamos šiltoku virintu vandeniu, jei lapai nepūkuoti (kaip sanpaulijų), bent kartą per savaitę nuplaunamos po dušu. Šalia gležnų ir pūkuotais lapais augalų orą galima drėkinti purkštuvėliais. Drėgmę mėgstančius reikia įkurdinti specialiuose stikliniuose induose – vitrinose. Uždarose patalpose orą gerai drėkina fontanėliai.
Didelių gėlių stambūs lapai dažnai valomi drėgnomis servetėlėmis.
Vėdinant kambarius gėlės saugomos nuo skersvėjų ir šalto oro gūsių.
Šakniagumbių laikymas
Negalima pamiršti ir jurginų, kanų, gumbinių begonijų šakniagumbių. Padalijus jurginų kerus rudenį, geriau matomos pūvančios dalys. Jas reikėtų nedelsiant išpjauti, o pjūvius apibarstyti medžio anglimi. Jurginams tinkamiausia sausa patalpa, apie 5–7 °C temperatūra, bet su bulvėmis jų nelaikė ir mūsų senoliai.
Dekoratyviniai augalai
Jei rūsyje sudėjote Lietuvoje nežiemojančius dekoratyvinius augalus (kai kurias hortenzijas, brugmansijas, guneras, dekoratyvines žoles, motinines chrizantemas), stebėkite, kad neperdžiūtų žemė vazonuose, nepradėtų vysti ar pūti antžeminė dalis, būtų apie 4–6 °C šilumos.
Svarbu dažnai tikrinti, ar neperdžiūvo ir nepradėjo pūti vandens lelijos.
Sėkite begonijas
Puošniąsias begonijas šį mėnesį gerbėjai jau turi sėti, nes daigai auga lėtai. Kadangi sėklos labai smulkios, žeme užžerti nereikia. Norintys gegužės mėnesį turėti kitų vienmečių gėlių daigų su žiedais, jas taip pat turėtų pasėti. Šiuo atveju reikia papildomo apšvietimo, tinka ir natrio lempos.