• kovo 25 d., Šeštadienis

Genėjimas

*Iki pradės intensyviai tekėti sultys ir sprogti pumpurai, išgenėkite stambiuosius sodo augalus. Sodininkai visada pradeda nuo vaismedžių, nes svarbu gauti kuo geresnį derlių. Tačiau nuomonė, kad dekoratyviniai medžiai ir krūmai negenimi, klaidinga. Kiekvienas tvarkomas ir prižiūrimas augalas yra gražesnis, mažiau konkuruoja su kitais (jei auga ne pavieniui). Be to, kiekvienai rūšiai yra geriausias genėjimo laikas ir būdas.

 

 

 

*Jei įtariate, kad augalas apšalo, jo genėti neskubėkite. Palaukite, iki pradės sprogti pumpurai. Tada aiškiai matysite, kurias šakas reikia pašalinti.

*Pavasarį nerekomenduojama genėti spygliuočių. Šį darbą atidėkite vasarai – mažiau tekės sakai, lengviau užgis žaizdos.

*Anksti žydinčius ir sultis prarandančius augalus (beržus, klevus, vynmedžius ir pan.) taip pat palikite ramybėje iki vidurvasario.

*Nerekomenduojama stipriai genėti dekoratyvinių medlievų, cercių, sumedėjusių bijūnų, magnolijų, beveik visų rūšių šermukšnių ir putinų, robinijų. Pašalinamos tik pavienės, negyvos ar trukdančios šakos.

*Būtina genėti žiedus ant vienmečių ūglių sukraunančius dekoratyvinius krūmus: japonines lanksvas, šviesiąsias ir šluotelines hortenzijas, krūmines sidabražoles.

*Senų ir sutankėjusių alyvų krūmų atžalos iškerpamos atkasus žemę. Kreivos ir senos šakos išpjaunamos prie pat pagrindų. Negalima trumpinti viršūnių, nes ten susiformavo žiedų pumpurai.

*Forsitijos, anksti žydinčios lanksvos, dekoratyvinės obelys, vyšnios ir slyvos genimos po žydėjimo.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius