• birželio 25 d., Antradienis

Geradariai sode

Esame įpratę ieškoti informacijos apie įvairius kenkėjus ir kovos su jais būdus, tačiau ar skiriame pakankamai dėmesio geradariams?

 

 

Ar gerai juos pažįstame?

Sode, darže skraido, ropoja daug naudingų vabzdžių. Nemaloniai nuteikia aplink skraidančios vapsvos, bet jos savo lervoms maitinti renka kenkėjų kiaušinėlius, lervas, vikšrelius. Širšuolai lervas maitina suaugusiais vabzdžiais. Boružės bei jų lervos medžioja amarus, erkutes, skydamarius. Auksvabalių lervos taip pat minta amarais. Kur nepatenka kiti vabzdžiai, įlenda mažytės žiedmusių lervutės – net tolimiausiuose plyšeliuose suranda pasislėpusius vikšrelius. Į geradarių gretas įrašome ir vorus. Nereikia baimintis – laukiniai neatkeliaus į namus, ir jie net nenuodingi. Vorai minta į tinklus įkliuvusiais suaugusiais vabzdžiais, o kai mažėja suaugėlių skaičius, stabdomas ir jų plitimas. Gal net nepastebime žalsvų, plonais sparneliais auksaakių, kurių ėdrios lervos naikina mažus vikšrelius, erkes, minta amarų, kandžių kiaušinėliais. Ypač jos naudingos ankstyvą pavasarį, kol dar nėra aktyvūs kiti vabzdžiai. Grėsmingai atrodo ir pasitikėjimo nekelia žygiai, o juk jie – rimti pagalbininkai mūsų daržuose. Šių vabzdžių racionas gana gausus – mėgsta kolorado vabalų lervas, sraiges, vikšrus, neapeina ir jaunų kurklių. Didžiausi šliužų, sraigių, drugių priešai – ežiai, driežai, varlės, o rupūžės neatsisako paskanauti ir kolorado vabalų. Įvairius naktinius drugius, grambuolius medžioja šikšnosparniai.

Nedrumskime geradariams ramybės. O kad jie turėtų kur pasislėpti, padarykime slėptuves, įrenkime namelius ir atsargiai naudokime insekticidus ar fungicidus.

 

 

Kurmis šiltnamyje

Pavasarį prieš sodinimą šiltnamio žemę gerinome kompostu, bet jo nesijojome, neišrinkome grambuolių lervų, palikome sliekus. Ir štai vieną rytą lysvėje tarp pomidorų išvydome žemės kauburėlius. Kurmis savo stipria nosimi čia užuodė maisto šaltinį. Bet kurmiarausiai sukasti tarp pomidorų – nė vienas neiškeltas, nenuvytęs. Bėdos nepridaryta. Abipusė nauda – ir kurmis sotus, ir kenkėjai išrinkti.

Akivaizdus faktas – nepatinka šiam gyvūnėliui sodinant po daigų šaknimis padėti laurų lapai. Ir nereikia skubėti jo vyti iš šiltnamio. Atlikęs sanitarinį valymą pats išeis – kai lysvėje sklinda nemalonus kvapas, ilgai neužsibūna.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius