Gerberos: ar žinote, kaip dauginti?

Gerberos labai dailios, žavi nuostabių spalvų žiedeliais. Tačiau auginantieji sutiks, kad jos šiek tiek įnoringos. Būtent dėl to kartais vyrauja pozicija, jog šių gėlyčių neįmanoma pasidauginti. Tačiau mes paneigiame tokius mitus ir pateikiame vertingos informacijos, kokiais būdais galima dauginti gerberas.

 

 

 

Po 2–3 metų gerberos kupstelis gerokai padidėja – motininė skrotelė išaugina bent kelias dukterines. Viename vazonėlyje joms per ankšta. Dalinti kerelius geriausia anksti pavasarį, dar nekraunančius žiedynų arba jau peržydėjusius. Aštriu peiliu patrumpinamos susipynusios šaknys, nupjaunami seniausi lapai. Kiekviena kerelio dalis turi turėti sveikas šaknis. Atskirtos dalys sodinamos į vazonėlius taip, kad šaknies kaklelis būtų ties žemės paviršiumi.

Dažniausiai gerberos dauginamos sėklomis. Geriausiai dygsta šviežios, po surinkimo laikytos vos kelias savaites. Sėti patogu į dėžutes su durpių substratu (pH apie 6), užberiant 0,2–0,4 cm smėlio sluoksneliu. Kambario temperatūroje (20–22 ºC) sėklos sudygsta per savaitę.

Daigai labai jautrūs ligoms. Bijo laistymo šaltu vandeniu, didelių temperatūros svyravimų, sausros. 2–3 savaites paauginti sėjinukai išpikuojami 5×5 cm atstumais į didesnes dėžutes. Augaliukai sodinami negiliai, tik iki lapelių. Vėliau jie sodinami į nedidelius atskirus vazonėlius.

Galima užsiauginti augalų iš savo sėklų. Jei turite bent du tuo pat metu žydinčius augalus, pamėginkite juos apdulkinti minkštu teptuku. Sėklos bręsta apie mėnesį.

Sėti sėklas galima vos surinktas. Sėjinukai pražysta po 9–11 mėnesių. Bet gerberoms būdingas gan didelis požymių išsiskyrimas, todėl net tokių pačių augalų sėjinukai gali būti gan skirtingi, ką ir kalbėti apie dviejų veislių ar spalvų mišrūnus. Belieka išsirinkti kelis gražiausius tolesniam auginimui.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Kovo 2, antradienis.
  • Saulė teka 07:05, leidžiasi 17:58.
  • Mėnulis teka 22:18, leidžiasi 08:36.
  • Mėnulis Skorpione 22:39, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 27 d.
  • Dautara, Eitara, Eitaras, Eitautė, Eitautas, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas, Simplicijus
  • Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, kaliaropes, žiedinius kopūstus, gumbinius salierus, svogūnus daigais. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Prisipjaukite sumedėjusių krūmų šakelių, įšaknydinimui pamerkite į vandenį – turėsite naujų augalų. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  • Jei kovas šaltas – gegužė bus šilta, jei kovas šiltas – gegužė bus šalta.

Populiariausi straipsniai

Agrimatco
Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius