Gerberos namuose: kaip prižiūrėti?

Vazonuose augančios gėlytės siekia vos 10–15 cm aukščio. Spalvingi graižai bekvapiai, bet grožiu šios gėlės nė kiek nenusileidžia kitoms kambarinėms.

 

 

 

Į ką atkreipti dėmesį perkant?

*Lapai turi būti sveiki, be jokių dėmelių, nesuvytę ir neaplaužyti.

*Skrotelės centre – daug užsimezgusių žiedynų.

*Visiškai išsiskleidę pirmieji 2–3 graižai, bet ne daugiau.

 

 

Kaip prižiūrėti?

*Jeigu jau išsirinkote augalą, pasistenkite namuose jam surasti kuo šviesesnę, bet vidurdienio saulės spindulių nekaitinamą vietą. Tiks rytinės ir vakarinės palangės, apšviečiamos anksti rytą ar vėlai vakare. Pietiniuose kambariuose gerberos laikomos toliau nuo lango.

*Apžiūrėkite, kaip gerbera pasodinta. Lapų skrotelės pagrindas turi būti ties žemės paviršiumi. Jei lapų pamatai užpilti žeme, atsargiai nuimkite viršutinį sluoksnelį. Žemėmis užpylus skrotelės centrą, prasideda puvinys. Ir atvirkščiai – jei skrotelė iškilusi, net matomos kai kurios šaknelės, reikės užpilti kelis šaukštus purios žemės. Galiausiai pakelkite vazonėlį ir apžiūrėkite. Jei jis labai mažas ir šaknelės lenda pro drenažo skylutes, artimiausiomis dienomis augalą reikės persodinti.

*Laistyti gerberas reikia labai atidžiai. Jei auginate sanpaulijas – jau žinote, kaip tai daryti. Jei ne, gerberoms vandenį atsargiai pilkite prie vazonų krašto, ant žemės, nešlapindami lapų ir skrotelės centro. Galima jį lieti į padėklą ir stebėti, ar susigers per pusvalandį visas. Žemė visą laiką turi būti apydrėgnė.

*Šias gėles būtina tręšti kas 10–14 dienų. Geriausiai – žydinčioms gėlėms skirtų kompleksinių trąšų tirpalu. Nors gerberos reiklios, bet nemėgsta chloro (perskaitykite trąšų sudėtį). Organines trąšas naudoti reikėtų labai atsargiai, nes jos gali skatinti puvinį.

*Jei gerbera labai išdžiūsta, jai tikriausiai per maža vietos. Pirmoji pagalba – vazonėlį iki kraštų trumpam (10–15 minučių) pamerkti į kambario temperatūros vandenį.

*Perkelti į didesnius vazonėlius galima ir žydinčias gėles. Tik neardykite šaknų. Naujas vazonėlis turi būti 2–3 cm platesnis už senąjį, ant dugno užberiamas drenažo medžiagų sluoksnis. Gerbera atsargiai iškeliama iš seno vazonėlio ir dedama į naują, užberiant šaknis puriu substratu. Būtinai patikrinkite, ar persodinant žemės nepribyrėjo į skrotelės centrą. Gerberos geriausiai auga durpių substratuose, kurių pH 5,5–6.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Kovo 2, antradienis.
  • Saulė teka 07:05, leidžiasi 17:58.
  • Mėnulis teka 22:18, leidžiasi 08:36.
  • Mėnulis Skorpione 22:39, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 27 d.
  • Dautara, Eitara, Eitaras, Eitautė, Eitautas, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas, Simplicijus
  • Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, kaliaropes, žiedinius kopūstus, gumbinius salierus, svogūnus daigais. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Prisipjaukite sumedėjusių krūmų šakelių, įšaknydinimui pamerkite į vandenį – turėsite naujų augalų. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  • Jei kovas šaltas – gegužė bus šilta, jei kovas šiltas – gegužė bus šalta.

Populiariausi straipsniai

Agrimatco
Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius