• balandžio 19 d., Penktadienis

Gerberos namuose: kaip prižiūrėti?

Vazonuose augančios gėlytės siekia vos 10–15 cm aukščio. Spalvingi graižai bekvapiai, bet grožiu šios gėlės nė kiek nenusileidžia kitoms kambarinėms.

 

 

 

Į ką atkreipti dėmesį perkant?

*Lapai turi būti sveiki, be jokių dėmelių, nesuvytę ir neaplaužyti.

*Skrotelės centre – daug užsimezgusių žiedynų.

*Visiškai išsiskleidę pirmieji 2–3 graižai, bet ne daugiau.

 

 

Kaip prižiūrėti?

*Jeigu jau išsirinkote augalą, pasistenkite namuose jam surasti kuo šviesesnę, bet vidurdienio saulės spindulių nekaitinamą vietą. Tiks rytinės ir vakarinės palangės, apšviečiamos anksti rytą ar vėlai vakare. Pietiniuose kambariuose gerberos laikomos toliau nuo lango.

*Apžiūrėkite, kaip gerbera pasodinta. Lapų skrotelės pagrindas turi būti ties žemės paviršiumi. Jei lapų pamatai užpilti žeme, atsargiai nuimkite viršutinį sluoksnelį. Žemėmis užpylus skrotelės centrą, prasideda puvinys. Ir atvirkščiai – jei skrotelė iškilusi, net matomos kai kurios šaknelės, reikės užpilti kelis šaukštus purios žemės. Galiausiai pakelkite vazonėlį ir apžiūrėkite. Jei jis labai mažas ir šaknelės lenda pro drenažo skylutes, artimiausiomis dienomis augalą reikės persodinti.

*Laistyti gerberas reikia labai atidžiai. Jei auginate sanpaulijas – jau žinote, kaip tai daryti. Jei ne, gerberoms vandenį atsargiai pilkite prie vazonų krašto, ant žemės, nešlapindami lapų ir skrotelės centro. Galima jį lieti į padėklą ir stebėti, ar susigers per pusvalandį visas. Žemė visą laiką turi būti apydrėgnė.

*Šias gėles būtina tręšti kas 10–14 dienų. Geriausiai – žydinčioms gėlėms skirtų kompleksinių trąšų tirpalu. Nors gerberos reiklios, bet nemėgsta chloro (perskaitykite trąšų sudėtį). Organines trąšas naudoti reikėtų labai atsargiai, nes jos gali skatinti puvinį.

*Jei gerbera labai išdžiūsta, jai tikriausiai per maža vietos. Pirmoji pagalba – vazonėlį iki kraštų trumpam (10–15 minučių) pamerkti į kambario temperatūros vandenį.

*Perkelti į didesnius vazonėlius galima ir žydinčias gėles. Tik neardykite šaknų. Naujas vazonėlis turi būti 2–3 cm platesnis už senąjį, ant dugno užberiamas drenažo medžiagų sluoksnis. Gerbera atsargiai iškeliama iš seno vazonėlio ir dedama į naują, užberiant šaknis puriu substratu. Būtinai patikrinkite, ar persodinant žemės nepribyrėjo į skrotelės centrą. Gerberos geriausiai auga durpių substratuose, kurių pH 5,5–6.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius