• rugpjūčio 21 d., Trečiadienis

Gerkite žaliąją arbatą, ir dantys bei dantenos bus sveikesni

Žalioji arbata – azijiečių labai vertinamas gėrimas. Vis populiaresnė ji ir Europoje, JAV. Senovės Kinijos ir Japonijos gydytojai manė, kad ši arbata gali padėti įveikti ligą, užgydyti žaizdas. Nelabai seniai mokslininkai nustatė, kad ji gali padėti mesti svorį, sustiprinti širdį, tinka vėžio prevencijai.
Žurnale „Periodontology“ aprašyta dar viena žaliosios arbatos geroji savybė. Kasdien ją geriant dantys ir dantenos būna sveikesni. Tyrimų studijos autorius dr. Yoshihiro Shimazaki (Kyushu universitetas, Japonija) teigia, kad daugelis japonų šį gėrimą vartoja reguliariai ir seniai. Jis ir jo kolegos norėjo ištirti žaliosios arbatos poveikį periodontui ir vartotojo sveikatai. Tyrime dalyvavo 940 vyrų, kurių amžius – nuo 49 iki 59 metų. Nustatyta, kad tų žmonių, kurie žaliąją arbatą gėrė reguliariai, dantų ir dantenų būklė buvo geresnė nei ją retai ir nedaug vartojusiųjų.
Nustatyti trys pagrindiniai periodonto požymiai. Pirmasis – danties angelės gylis šaknies viršūnėje. Dėl pro ją patekusios infekcijos išsivysto viršūninis, arba apikalinis, periodontitas. Antras požymis – dantenų audinio pažeidimai, trečiasis – kraujavimas. Nustatyta, kad žaliąją arbatą reguliariai vartojančių vyrų periodonto požymiai silpnesni. Veikiausiai liga nėra tokia ryški dėl antioksidanto katechino poveikio. Gydytojai teigia, kad dantenų ir dantų būklė priklauso nuo bendros organizmo sveikatos.
 
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download lenevo firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 21, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:37.
  • Mėnulis teka 22:53, leidžiasi 12:11.
  • Mėnulis Jautyje 07:46, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 15 d.
  • Gaudvydas, Medeinė, Joana, Kazimiera
  • Medeinos (lietuvių miško deivės) diena
  • Šaknų diena. Ruoškite kompostą. Sėkite, sodinkite svogūnines gėles (krokus, žydres, snieguoles, scyles). Imkite derlių. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Tręškite šakniavaisius. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą arba anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius.
  • Dūmai raizgosi ir skleidžiasi pažeme prieš blogą orą, kyla aukštyn – prieš giedrą.
Didelis baneris 1 laužtinis vertikalus

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus