• gruodžio 1 d., Penktadienis

Gintaras pirtyje

Tikriausiai nerastume nė vieno lietuvio, per visą savo gyvenimą nepalietusio jūros bangų, smėlio ir ilgų amžių sukurto akmenėlio – gintaro. Nuo seno šis natūralus mineralas mūsų tautoje naudojamas ne tik pasipuošti, bet ir gydyti, ritualinėms apeigoms atlikti. „Gintaras“ ir „ginti“ – bendros šaknies žodžiai; tai, pasak mokslininkų, išreiškia mūsų protėvių tikėjimą gintaro galia.

 

 

 

Lietuviai gintarą dėdavo po vaiko lovele, kad apsaugotų nuo ligų, gamindavo iš jo smilkalus, žyniai naudodavo ritualams. Profilaktikai, siekiant išvengti ligų, buvo geriamas geltonojo gintaro vanduo. Tikėta, kad šis vanduo suvienija šeimą, padeda laikytis tradicijų ir gerbti vieni kitus. Plačiai naudoti ir gintaro dūmai. Dar ir dabar pajūrio senolės, kai vaikui skauda ausį, uždega gintarėlius ir jų dūmus leidžia tiesiai į ausies angą. Gintaro dūmais duodama pakvėpuoti ir tiems, kurie vis serga peršalimo ligomis, tuberkulioze, plaučių ligomis, angina ir pan.

Senovės Romoje gintaras vartotas kaip vaistas ir apsisaugojimo priemonė nuo įvairių ligų. Persų mokslininkas Ibn Sina (Avicena) gintarą vadino vaistu nuo daugelio negalavimų. Japonų imperatoriai vertino raudonąjį gintarą, skatinantį kraujo atsinaujinimą (išsivalymą).

Gintaras ir dabar nepraranda savo svarbos.  <…>

 

Panaudojimas pirtyje

Jei turite ar galite įsigyti gintaro gabalėlių, pasidarykite nedidelę pagalvėlę, pripildytą gintaro. Ji puikiai tiks padėti po krūtine, gulantis ant plautų veidu žemyn. Suformavus joje įdubimą nosiai ir padėjus po veidu – nereikės pasukti galvos ir nespaus nosies.

Darydami gėrimą pirčiai, įdėkite į ąsotį gintaro gabalėlių. Šis gėrimas padės turintiems problemų su kvėpavimo takais, kraujospūdžiu, limfmazgiais, virškinimo sistema. Gėrimas su gintaro gabalėliais stiprina širdį, valo kepenis, gerai veikia endokrininę sistemą.

 

 

Tekstas – „Lietuviškos pirties bičiulių draugijos“ nario Edmundo Pranculio. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. kovo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius