• gruodžio 1 d., Penktadienis

Gražgarstės auginimo ypatumai

Ant palangės, balkone ir daržo lysvėje auginamos sėjamosios gražgarstės (Rucola selvatica). Dažnai jos vadinamos lotyniškai – rukola. Šie bastutinių (Brassicaceae) šeimos laukinės floros augalai buvo žinomi jau antikos laikais. Natūraliai auga Viduržemio pajūrio kraštuose ir siekia 50–150 cm aukštį.

*Gražgarstės geriausiai auga puveningame, mineralinėmis trąšomis patręštame, lengvame ir drėgname priemolyje ar priesmėlyje. Nemėgsta įmirkusios dirvos, o rūgščią būtina pakalkinti. Dirvos rūgštingumas turi būti pH 6–6,8.

*Geriausi priešsėliai yra kopūstai, pomidorai, paprikos, bulvės. Nerekomenduojama auginti po moliūgų, salotų.

*Toje pačioje vietoje gražgarstes reikėtų auginti po 2–3 metų.

*Į daigynėlį sėklos sėjamos kovą–balandį (0,5 cm gylyje), į lysvę – balandį–gegužę (2–3 cm gylyje). Daigai sodinami 20×20 cm atstumais. Lauke pasėtas gražgarstes būtina išretinti 10–15 cm atstumais.

*Šios salotos nereiklios šilumai, bet mėgsta šviesą, drėgmę. Optimali dygimo temperatūra yra 8–15 ºC, o augimo – 15–20 ºC. Esant per 23 ºC šilumos, jos nesudygsta.

*Vegetacijos metu gražgarstės, kaip ir kitos salotos, laistomos ryte. Rekomenduojama pilti daugiau vandens, bet rečiau. Jo poreikis priklauso nuo vegetacijos laiko, šviesos ir temperatūros. Karštesnę vasarą, kai trūksta drėgmės, lapeliai būna aštresnio skonio, greičiau susidaro žiedynai.

*Tręšti geriausia kompleksinėmis mineralinėmis, daugiau kalio turinčiomis trąšomis (200‒250 g/m2).

*Norint turėti šviežių lapelių, visą vasarą galima sėti kas 10–15 dienų. Nupjauti kereliai atželia. Derlius imamas birželio–rugsėjo mėnesiais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius