• gegužės 27 d., Trečiadienis

Margučiai: idėjos nekantriausiems

Vieni neįsivaizduoja margučių lėkštės be vašku margintų kiaušinių. Kitiems margutis ne margutis, jei neišraižytas. Puikūs seni dažymo būdai įgudusiai ir darbščiai rankai padeda sukurti tikrus šedevrus. Tačiau kaip elgtis tiems, kurie neketina sugaišti marių laiko margindami kiaušinius? Naudojant vieną iš technikų – atspaudus, galima pasiekti itin greitą, tačiau visiškai neprastą rezultatą.

 

 

Augaliniai atspaudai išraiškingiausi

Daugelis yra bandę kurti įvairius augalinius atspaudus. Ankstyvą pavasarį problema gali būti nebent viena – iš kur gauti lapelių ar gėlyčių. Bet net ir tada jau kyšo vienas kitas lapelis. O gal ant palangės turite prieskoninių žolelių? Krapo, petražolės lapai – vieni išraiškingiausių. Gerai prispausti ir tvirtai apsukti medžiaga, jie įspaudžia nepaprastus atvaizdus. Jei Velykos vėlyvos – tada augalų jau yra daug ir įvairių. Dėti galima ir po vieną lapelį, ir po kelis, ir vienoje kiaušinio pusėje, ir abiejose. Svarbiausia – sukant ant viršaus audinį, viena ranka detalę prilaikyti, kad nepasislinktų ar neužsilenktų.

 

Svogūnų lukštai – nepabostanti tradicija

Kas nėra bandęs kiaušinių marginti svogūnų lukštais? Nepavykti tiesiog negali – nebent per trumpai pamirkysite. Svogūnų lukštai, kuriais apsukami kiaušiniai, ne tik palieka originalius atspaudus, primenančius žemėlapį, bet ir dažo. Jų natūraliems dažams susimaišius su kitais dažais sukuriama begalinė atspalvių gama. Apdėję svogūnų lukštais, kiaušinius apsukite medžiaga, užriškite ir dėkite į dažus. Galima naudoti ir tą patį skystį – raštai bus nepaprastai natūralūs, švelniai rusvų atspalvių. Svogūnų lukštus prieš dažant reikia pamirkyti vandenyje apie 3–4 paras, tada spalvos būna ryškesnės.

 

Spartusis būdas naudojant audinį

Apvyniokite kiaušinį reta medžiaga, primenančia tinklą, ir tvirtai užriškite. Pamerkite į dažus. Raštas bus švelnus, neryškus, tačiau įdomus. Darbas bus spartesnis nei dėliojant augalus ar svogūnų lukštus.

 

Švelnus plaušų atspaudas

Turite plaušų? Apsukite jais kiaušinį. Laikydami viena ranka, kad plaušai nepasislinktų, kita apsukite permatomu audiniu, tvirtai užriškite. Raštas bus švelnus, primins voratinklinius siūlelius.

 

Patarimas

Gero rezultato pagrindas – tvirta ranka, t. y. kiaušinį reikia apsukti audiniu ir aprišti kuo tvirčiau. Tik tada detalė gerai prisispaus, po ja nepateks dažų ir šie nesugadins atspaudo.

 

Patarimas

Atspaudai atrodo gražiau, kai naudojamos tamsios spalvos. Tiesa, gražus atspaudas gali atsirasti ir dažant šviesiais atspalviais, tik bus ne toks ryškus ir efektingas.

 

 

Iš augalinių medžiagų – natūralios spalvos:

Svogūnų lukštai – rusva,

Ąžuolo ir juodalksnio žievė – tamsiai ruda ir juoda,

Ramunėlės – geltona,

Dilgėlės – žalsva,

Bruknių lapai – žalsva,

Rugių želmenys – žalia,

Alksnio žirginiai – geltona,

Arbatžolės – gelsva,

Obelų lapai – geltona,

Kadagių šakos – geltonai rusva,

Liepų žievė – ruda,

Mėlynės – ruda,

Vyšnių sultys – melsvai violetinė,

Beržo žievė – rausva,

Kiaulpienės – žalsva.

 

Pexels nuotr.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:38.
  • Mėnulis teka 08:43, leidžiasi 01:20.
  • Mėnulis Liūte 09:33, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Genadijus, Virgaudas, Žymantė, Leonora, Augustinas, Brunonas
  • Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena
  • Vaisių diena. Dirbkite žemę. Kraukite kompostą. Sėkite, sodinkite pomidorus, baklažanus, paprikas, veją. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Skiepykite vaismedžius. Nerekomenduojama tręšti, laistyti ir ypač ravėti.
  • Jei dūzgia nuo bičių žydintis šermukšnis – rytoj bus giedra.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius