• gegužės 15 d., Šeštadienis

Grindys lauko terasai

Sparčiai šylant orams ir artėjant šiltajam metų sezonui, dauguma sodybų savininkų jau pradeda svajoti apie ilgus vasaros vakarus, kuriuos leis nuostabioje terasoje. Net neabejoju, jog dauguma moterų yra suplanavusios, kokiomis gėlėmis šiais metais puoš jau turimas terasas. O tie, kurie dar tik planuoja įsirengti terasą, ar jau žinote, kokią terasos grindų dangą rinksitės?

 

 

Tikriausiai daugelis, prieš planuodami terasos įrengimo darbus, dėliojo mintis, svarstė, kur bus įrengta planuojama erdvė. Pasak specialistų, geriausia vieta terasai yra pietinė, pietvakarinė ar pietrytinė namo pusė. Taip pat, prieš pradedant montavimo darbus, būtina apgalvoti, kokia bus terasos paskirtis, kokio ji turėtų būti ploto, kokios formos ir pan. Ar savo terasoje ruošite maistą bei juo mėgausitės gausiame artimųjų būryje, kam bus reikalinga erdvė valgomojo stalui bei kepsninei; ar čia tik gersite kavą ir skaitysite mėgstamą knygą, kam pakaktų ir mažo stalelio ar poros kėdžių? O gal šią erdvę skirsite sodo įrankiams laikyti?

Nepaisant to, kurioje namo pusėje, atsižvelgiant į pasaulio kryptis, įrengta, kokių išmatavimų bei kokios paskirties bus ši poilsio oazė, pasak specialistų, neabejotinai svarbiausias sprendimas – terasos lentų pasirinkimas. Būtent tai nulems, kaip ilgai galėsite džiaugtis įsirengta erdve. Pastaruoju metu dažniausiai pasirenkamos medinės lentos arba medžio-plastiko kompozitas.

 

Medinė terasų danga

Jei nusprendėte, kad terasos grindys bus dengiamos medienos lentomis, jas renkantis, reikėtų atsižvelgti į medienos atsparumą aplinkos veiksniams. Taip pat ir į medienos „kietumą“. „Kietai“ medienai priskiriami Lietuvos miškuose augantys lapuočiai – ąžuolas ir uosis, maumedis, tropinių miškų lapuočiai. Taip pat tinkama spygliuočių – pušies ar eglės – mediena, kuri dažnai pasirenkama ne tik dėl puikių savybių, bet ir dėl patrauklios kainos.

Beveik visą medieną, kuri bus naudojama lauke, kurią veiks aplinkos veiksniai, būtina impregnuoti ir taip ją apsaugoti nuo drėgmės sukeliamo puvinio, grybelio ir pan. Rekomenduojama įsigyti terasoms skirtas medines lentas, jau impregnuotas giluminiu būdu: apdorojant šiuo metodu, impregnantas pasiskirsto ne tik medienos paviršiuje, bet ir viduje. Dažniausiai šiuo būdu yra impregnuojama pušies ar eglės mediena. Kitas populiarus medienos apdorojimo būdas – terminis apdorojimas, kuomet mediena veikiama aukšta temperatūra. Tokiu būdu iš medienos pašalinama drėgmė bei sakai. Termomedienos paprastai nebereikia papildomai impregnuoti, tačiau bet kokios rūšies medieną patariama alyvuoti.

Specialistų teigimu, įrengiant terasą, svarbu, kad tos pačios rūšies mediena būtų naudojama ne tik terasos dangai, tačiau ir konstrukcijai. Jei pasirenkama skirtinga mediena, tikriausiai ir jos „kietumas“ bus skirtingas: kyla rizika, jog laikui bėgant terasa išsikraipys, lentos suskils.

 

Tekstas – Vaidos Klebarytės. Nuotraukos – Pixabay, Pexels.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. balandžio mėnesio numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 15, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:12, leidžiasi 21:19.
  • Mėnulis teka 07:05, leidžiasi 00:22.
  • Mėnulis Vėžyje 04:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Jaunutė, Sofija, Zofija (Zosė), Izidorius, Algedas
  • Šv. Izidorius, Sėjos pabaiga. Steigiamojo Seimo diena. Tarptautinė šeimos diena
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves, agurkus, moliūgus, cukinijas, arbūzus, žirnius, pupeles, prieskoninius augalus. Sodinkite, dauginkite, persodinkite gėles, smilginius augalus. Sėkite, pjaukite veją. Tvarkykite sodą, aplinką. Pasodinkite į tvenkinį giliavandenius augalus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Skiepykite dekoratyvinius medžius, spygliuočius.
  • Kaštonai sužydėjo – pavasaris prasidėjo.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius