• liepos 3 d., Penktadienis

Gyvatvorės karpymas: svarbiausia – patikimi ir patogūs įrankiai

Tai – gyvosios augalų sienos, sulaikančios triukšmą, dulkes, teikiančios užuovėją ir juosiančios dažną sodybą.

Gyvatvorėms genėti ir formuoti yra įvairių įrankių – nuo paprasto sekatoriaus iki modernių motorinių žirklių. Kaip išsirinkti tinkamą? Pirmiausia reikėtų atsakyti į keletą klausimų: kokio dydžio gyvatvorę ir kaip dažnai kirpsite, iš kokių augalų ji sudaryta ir galiausiai – ar bus lygi, ar formuosite kokias nors figūras. Pagal tai ir turėtumėte pasirinkti įrankį.

Svarbus kriterijus yra ir kaina. Bet nusipirkę įrankį už keliasdešimt eurų greičiausiai juo ilgai nesidžiaugsite. Ne be reikalo sakoma, kad skūpus dukart moka. Nusprendę pirkti pigų, tarnausiantį vieną ar kelis sezonus, nenumokite ranka į saugumą. Teiraukitės prekybos atstovo, ar žirklės atitinka saugos reikalavimus, ar patikimas laidas, ar įrankis išsijungia kilus menkiausiam grėsmės pavojui. Skirkite laiko išsiaiškinti patikimumo rodiklius – gal tai padės jums apsispręsti…

Būsimą pirkinį palaikykite rankose, „pasverkite“, bandydami įsivaizduoti, kaip jausitės, kai juo pamosuosite vieną ar kelias valandas. Nepamirškite, kad jei įrankis benzininis, įpylus degalų jo masė dar padidėja.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 3, penktadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 20:28, leidžiasi 03:09.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d
  • Anatolijus, Rytis, Liudmina, Vaidilas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius