• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Gyvenamasis būstas vištoms

Vištų laikymas soduose tampa vis populiaresnis, nes jos šeimininkams gali kasdien dovanoti šviežių kiaušinių. Tačiau prieš nuspręsdami paukščius laikyti sode, turėtumėte įsitikinti, kad turite tam tinkamas sąlygas. Visų pirma, Jūsų sode turi būti pakankamai vietos, nes viename kvadratiniame metre stabilaus ploto gali gyventi ne daugiau kaip trys paukščiai. Taip pat reikalinga erdvė vištų judėjimui – pasivaikščiojimui.

 

 

 

Į ką turite atsižvelgti, nusprendę laikyti vištas

Žinotina, kad paukščių priežiūrai reikia turėti pakankamai laiko. Kiekvieną rytą ir vakarą privalėsite apžiūrėti, ar paukščiai turi šviežio maisto bei vandens. Juos reikės išleisti iš namelio, o vakare sugrąžinti atgal.

Įvertinę galimas vištų laikymo sąlygas, turėsite nuspręsti, kokios veislės paukščius įsigyti. Yra įvairių vištų veislių, kurios tinka pradedantiesiems. Vienos yra ypač tvirtos ir patikimos, kitos deda daugiau kiaušinių.

Kad vėliau išvengtumėte problemų, reikia iš anksto išsiaiškinti keletą dalykų. Visų pirma, turėtumėte informuoti kaimynus. Ne mažiau svarbus dalykas – įsigydami vištų laikymo namelį ir darydami sode aptvarą paukščiams sodų bendrijoje, turėtumėte atsižvelgti į sodų bendrijos nuostatų reikalavimus. Paukščių laikymo sodyboje klausimus turėtumėte derinti su seniūnija. Pažymėtina, kad mobiliems nameliams leidimas paprastai nereikalingas, o stacionariems vištų laikymo statiniams visada reikia leidimo. Jei bus laikomasi visų teisinių reikalavimų, galėsite laikyti paukščius be didesnių problemų.

Derinant vištų laikymo klausimus su kaimynais, dažnai iškyla vištidės skleidžiamų kvapų problemos ir vištų keliamo triukšmo klausimas. Nuolatinis gaidžio giedojimas, ypač rytais, gali sukelti kaimynų nepasitenkinimą. Spalvingo gaidžio vedamos vištos – įspūdingas vaizdas. Savaime suprantama, šalia esantis gaidys suteikia ramybę visam vištų būriui, palydi jas į lizdą ir stebi, kol dedami kiaušiniai. Tačiau jei vištų laikymo tikslas nėra viščiukų veisimas, vištas galima laikyti ir be gaidžio. Kiaušinius dėti ir sveikai bei laimingai gyventi namų sode jos gali ir be vyriškos kompanijos.

 

Tradiciniai vištų nameliai

 Daugelis šeimininkų sodų bendrijų ir sodybų kiemuose mėgsta laikyti po keletą vištų. Vištoms neleidžiama laisvai vaikščioti, kapstytis ir teršti. Joms įrengiami specialūs nedideli įvairių konstrukcijų nameliai. Jie gali būti stacionarūs arba kilnojami, priklausomai nuo turimo ploto ir paukščių skaičiaus. Vištų namelių įrengimu užsiima įvairios bendrovės. Būna įvairių vištų namelių konstrukcijų ir matmenų. Pateikiame tradicinio namelio konstrukcijos aprašymą…

 

 

Tekstas ir piešiniai – Vytauto Mankevičiaus. Nuotr. – PR_MO.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius