• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Gyvenamasis būstas vištoms

Vištų laikymas soduose tampa vis populiaresnis, nes jos šeimininkams gali kasdien dovanoti šviežių kiaušinių. Tačiau prieš nuspręsdami paukščius laikyti sode, turėtumėte įsitikinti, kad turite tam tinkamas sąlygas. Visų pirma, Jūsų sode turi būti pakankamai vietos, nes viename kvadratiniame metre stabilaus ploto gali gyventi ne daugiau kaip trys paukščiai. Taip pat reikalinga erdvė vištų judėjimui – pasivaikščiojimui.

 

 

 

Į ką turite atsižvelgti, nusprendę laikyti vištas

Žinotina, kad paukščių priežiūrai reikia turėti pakankamai laiko. Kiekvieną rytą ir vakarą privalėsite apžiūrėti, ar paukščiai turi šviežio maisto bei vandens. Juos reikės išleisti iš namelio, o vakare sugrąžinti atgal.

Įvertinę galimas vištų laikymo sąlygas, turėsite nuspręsti, kokios veislės paukščius įsigyti. Yra įvairių vištų veislių, kurios tinka pradedantiesiems. Vienos yra ypač tvirtos ir patikimos, kitos deda daugiau kiaušinių.

Kad vėliau išvengtumėte problemų, reikia iš anksto išsiaiškinti keletą dalykų. Visų pirma, turėtumėte informuoti kaimynus. Ne mažiau svarbus dalykas – įsigydami vištų laikymo namelį ir darydami sode aptvarą paukščiams sodų bendrijoje, turėtumėte atsižvelgti į sodų bendrijos nuostatų reikalavimus. Paukščių laikymo sodyboje klausimus turėtumėte derinti su seniūnija. Pažymėtina, kad mobiliems nameliams leidimas paprastai nereikalingas, o stacionariems vištų laikymo statiniams visada reikia leidimo. Jei bus laikomasi visų teisinių reikalavimų, galėsite laikyti paukščius be didesnių problemų.

Derinant vištų laikymo klausimus su kaimynais, dažnai iškyla vištidės skleidžiamų kvapų problemos ir vištų keliamo triukšmo klausimas. Nuolatinis gaidžio giedojimas, ypač rytais, gali sukelti kaimynų nepasitenkinimą. Spalvingo gaidžio vedamos vištos – įspūdingas vaizdas. Savaime suprantama, šalia esantis gaidys suteikia ramybę visam vištų būriui, palydi jas į lizdą ir stebi, kol dedami kiaušiniai. Tačiau jei vištų laikymo tikslas nėra viščiukų veisimas, vištas galima laikyti ir be gaidžio. Kiaušinius dėti ir sveikai bei laimingai gyventi namų sode jos gali ir be vyriškos kompanijos.

 

Tradiciniai vištų nameliai

 Daugelis šeimininkų sodų bendrijų ir sodybų kiemuose mėgsta laikyti po keletą vištų. Vištoms neleidžiama laisvai vaikščioti, kapstytis ir teršti. Joms įrengiami specialūs nedideli įvairių konstrukcijų nameliai. Jie gali būti stacionarūs arba kilnojami, priklausomai nuo turimo ploto ir paukščių skaičiaus. Vištų namelių įrengimu užsiima įvairios bendrovės. Būna įvairių vištų namelių konstrukcijų ir matmenų. Pateikiame tradicinio namelio konstrukcijos aprašymą…

 

 

Tekstas ir piešiniai – Vytauto Mankevičiaus. Nuotr. – PR_MO.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius