• spalio 17 d., Ketvirtadienis

Hiacintai: kaip sodinti ir laikyti?

Hiacintai – vienos lengviausiai pražydinamų svogūninių gėlių. Kodėl gi nepasidžiaugti jų žiedais žiemą, kai už lango sninga?

Kaip sodinti?

Hiacintų svogūnėliams sodinti tinka bet koks gerai vandenį sugeriantis substratas, kurio pH neutralus. Jo derlingumas reikšmės beveik neturi, nes augantis žiedynas eikvoja svogūnėlyje sukauptas maisto medžiagas. Tinka upės smėlis, durpės, durpių ir smėlio mišinys.

Svogūnėliai sodinami tokiame gylyje, kad palaisčius jų viršūnėlės kyšotų iš substrato. Norint pražydinti, į vazonėlius galima sodinti po vieną, arba sukaišioti tankiai, vieną prie kito – po 3 ar 5.

Jei norėsite ne tik pasidžiaugti žiedais, bet ir užauginti stiprius naujus svogūnėlius, juos sodinkite į derlingą žemę – kompostą, komposto ir smėlio mišinį (3 : 1), palikdami bent kelių centimetrų tarpus.

 

Kur laikyti?

Gerai hiacintai įsišaknija visiškoje tamsoje ir neaukštoje temperatūroje (8–9 ºC), drėgname ore (96–99 proc.). Tokios sąlygos būna rūsyje arba garaže.

Kelis mažus vazonėlius prieš pražydinimą galima palaikyti šaldytuve. Jie sudedami į polietileninius maišelius su mažomis skylutėmis ir sustatomi apatinėje lentynoje. Kas savaitę tikrinama, ar substratas pakankamai drėgnas.

Neturint tinkamos patalpos, indus su hiacintų svogūnėliais galima užkasti į žemę sode. Duobė turėtų būti bent 30 cm gylio, išklota daržo plėvele. Joje sustatomi indai ir užberiami pjuvenomis arba apkamšomi samanomis. Prasidėjus šalčiams, duobė papildomai uždengiama storu lapų, šiaudų ar pjuvenų sluoksniu.

 

Kaip žiemos?

Nuo gruodžio patalpose laikomiems hiacintams tinkamiausia yra 2–3 ºC temperatūra. Tokiomis sąlygomis žiedynkočiai neištįsta ir neišsikreivina. Praėjus 2,5 mėnesio po pasodinimo viršūnėlėse pasirodo bundantys lapai, o dar po mėnesio – žiedai.

Sode užkastus vazonus galima palikti ramybėje iki pageidaujamos žadinimo datos.

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download huawei firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 17, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:52, leidžiasi 18:16.
  • Mėnulis teka 20:07, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Dvyniuose 05:29, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 14 d.
  • Gytė, Ignacas, Kintautas, Marijonas.
  • Tarptautinė kovos prieš skurdą diena. Tarptautinė kredito unijų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus