Hiacintai: kaip sodinti ir laikyti?

Hiacintai – vienos lengviausiai pražydinamų svogūninių gėlių. Kodėl gi nepasidžiaugti jų žiedais žiemą, kai už lango sninga?

 

 

 

 

Kaip sodinti?

Hiacintų svogūnėliams sodinti tinka bet koks gerai vandenį sugeriantis substratas, kurio pH neutralus. Jo derlingumas reikšmės beveik neturi, nes augantis žiedynas eikvoja svogūnėlyje sukauptas maisto medžiagas. Tinka upės smėlis, durpės, durpių ir smėlio mišinys.

Svogūnėliai sodinami tokiame gylyje, kad palaisčius jų viršūnėlės kyšotų iš substrato. Norint pražydinti, į vazonėlius galima sodinti po vieną, arba sukaišioti tankiai, vieną prie kito – po 3 ar 5.

Jei norėsite ne tik pasidžiaugti žiedais, bet ir užauginti stiprius naujus svogūnėlius, juos sodinkite į derlingą žemę – kompostą, komposto ir smėlio mišinį (3 : 1), palikdami bent kelių centimetrų tarpus.

 

Kur laikyti?

Gerai hiacintai įsišaknija visiškoje tamsoje ir neaukštoje temperatūroje (8–9 ºC), drėgname ore (96–99 proc.). Tokios sąlygos būna rūsyje arba garaže.

Kelis mažus vazonėlius prieš pražydinimą galima palaikyti šaldytuve. Jie sudedami į polietileninius maišelius su mažomis skylutėmis ir sustatomi apatinėje lentynoje. Kas savaitę tikrinama, ar substratas pakankamai drėgnas.

Neturint tinkamos patalpos, indus su hiacintų svogūnėliais galima užkasti į žemę sode. Duobė turėtų būti bent 30 cm gylio, išklota daržo plėvele. Joje sustatomi indai ir užberiami pjuvenomis arba apkamšomi samanomis. Prasidėjus šalčiams, duobė papildomai uždengiama storu lapų, šiaudų ar pjuvenų sluoksniu.

 

Kaip žiemos?

Nuo gruodžio patalpose laikomiems hiacintams tinkamiausia yra 2–3 ºC temperatūra. Tokiomis sąlygomis žiedynkočiai neištįsta ir neišsikreivina. Praėjus 2,5 mėnesio po pasodinimo viršūnėlėse pasirodo bundantys lapai, o dar po mėnesio – žiedai.

Sode užkastus vazonus galima palikti ramybėje iki pageidaujamos žadinimo datos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris