• gruodžio 13 d., Penktadienis

Hiacintai: kaip sodinti ir laikyti?

Hiacintai – vienos lengviausiai pražydinamų svogūninių gėlių. Kodėl gi nepasidžiaugti jų žiedais žiemą, kai už lango sninga?

Kaip sodinti?

Hiacintų svogūnėliams sodinti tinka bet koks gerai vandenį sugeriantis substratas, kurio pH neutralus. Jo derlingumas reikšmės beveik neturi, nes augantis žiedynas eikvoja svogūnėlyje sukauptas maisto medžiagas. Tinka upės smėlis, durpės, durpių ir smėlio mišinys.

Svogūnėliai sodinami tokiame gylyje, kad palaisčius jų viršūnėlės kyšotų iš substrato. Norint pražydinti, į vazonėlius galima sodinti po vieną, arba sukaišioti tankiai, vieną prie kito – po 3 ar 5.

Jei norėsite ne tik pasidžiaugti žiedais, bet ir užauginti stiprius naujus svogūnėlius, juos sodinkite į derlingą žemę – kompostą, komposto ir smėlio mišinį (3 : 1), palikdami bent kelių centimetrų tarpus.

 

Kur laikyti?

Gerai hiacintai įsišaknija visiškoje tamsoje ir neaukštoje temperatūroje (8–9 ºC), drėgname ore (96–99 proc.). Tokios sąlygos būna rūsyje arba garaže.

Kelis mažus vazonėlius prieš pražydinimą galima palaikyti šaldytuve. Jie sudedami į polietileninius maišelius su mažomis skylutėmis ir sustatomi apatinėje lentynoje. Kas savaitę tikrinama, ar substratas pakankamai drėgnas.

Neturint tinkamos patalpos, indus su hiacintų svogūnėliais galima užkasti į žemę sode. Duobė turėtų būti bent 30 cm gylio, išklota daržo plėvele. Joje sustatomi indai ir užberiami pjuvenomis arba apkamšomi samanomis. Prasidėjus šalčiams, duobė papildomai uždengiama storu lapų, šiaudų ar pjuvenų sluoksniu.

 

Kaip žiemos?

Nuo gruodžio patalpose laikomiems hiacintams tinkamiausia yra 2–3 ºC temperatūra. Tokiomis sąlygomis žiedynkočiai neištįsta ir neišsikreivina. Praėjus 2,5 mėnesio po pasodinimo viršūnėlėse pasirodo bundantys lapai, o dar po mėnesio – žiedai.

Sode užkastus vazonus galima palikti ramybėje iki pageidaujamos žadinimo datos.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download huawei firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Gruodžio 13, penktadienis.
  • Saulė teka 08:34, leidžiasi 15:52.
  • Mėnulis teka 17:02, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Vėžyje 01:22, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gruodžio 12 d.
  • Eiviltė, Kastautas (Kastytis), Liucija, Otilija
  • Šviesos diena, Šv. Liucija.
  • Kirminukas. Lapų diena. Šildomuose šiltnamiuose sodinkite gūžines salotas, kitus augalus tręškite, kad lapotų, laistykite. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite pelėsius, skalbkite, valykite, blizginkite indus, puodus, atlikite cheminį valymą, kepkite įvairiausius kepinius.
  • Jei gruodžio mėnesį šilta ir nepasninga – pavasaris bus vėlyvas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar šiemet pirksite brangesnes kalėdines dovanėles nei pernai ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Įvykių kalendorius