• gegužės 29 d., Penktadienis

Į pirtį – tik su pirties drabužiais

Praėjusių metų rugpjūtį supažindinome žurnalo skaitytojus su labai linksma, rūpestinga ir nuoširdžia pirtininke Milda Kregžde. Tuomet tik užsiminėme, kad ši pirtininkė ne tik vantomis pirtyje moka mojuoti, bet su adata ir audiniais moka dirbti, kurti išskirtinius drabužius pirčiai. Štai jau dešimt metų pirtininkaujanti Milda pirmiausia atrado pirtį, o šiek tiek vėliau – ir pirties drabužius.

Drabužiai spektaklyje kūrė istorijas

Dešimties metų pirtininkavimo patirtis – jau nemažas laiko tarpas, per kurį Milda išgrynino savo, kaip pirtininkės, siekiamybes. Labai greitai supratusi, kad lietuviška pirtis gali būti ne tik vyriška, bet ir moteriška, šilta, subtili, atpalaiduojanti, ji gana greitai buvo pavyta minties, kad gal vertėtų ir atitinkamus, patogius, tik pirčiai skirtus drabužius pradėti siūti.
Kelias iki pirtininkavimo ir drabužių pirčiai kūrimo buvo atrastas netikėtai. Socialine pedagoge bei rankdarbių mokytoja dirbusi moteris, prispausta sveikatos problemų, išėjo iš darbo ir ėmė aktyviai dalyvauti pirties propaguotojų veikloje. Pasikeitus veiklai, atsikračius sunkių minčių, sveikata taip pat ėmė taisytis. Milda su dideliu entuziazmu nėrė į pirtininkavimą. „Man visada patiko rankdarbiai, o tuo metu, kai mano gyvenime atsirado pirtis, pirtininkės amatas, pradėjau galvoti apie tuos žmones, kurie eina į pirtį. Nepatiko man tie maudymosi kostiumėliai, prie kūno limpanti sintetika, tad kažkaip savaime toptelėjo mintis pirmiausia sau pasiūti ilgą lininę pirties suknelę.
Tiems, kas ją pamatė, labai patiko. Beorganizuojant pirmą Pirties bičiulių šventę, Ramunė ir Egidijus Žukauskai („Vabalynės pirtis“), pasiūlė man kažkuo prisidėti, gal kelis drabužius, mini kolekciją pasiūti“, – pasakoja Milda. Kvietimas ir prašymas Mildai buvo prie širdies, moteris greitai ėmė ir pasiuvo kelias sukneles, kelias vyriškas apjuostes, aprengė šešis žmones. Tie pirmieji drabužiai aplinkiniams ir tiems, kas juos dėvėjo, labai patiko. Kitais metais Mildai organizatoriai jau pasiūlė papildomai kelis chalatus pasiūti. Taip kolekcija ėmė augti. Praėjusiais metais kolekcija jau virto pristatymu visuomenei ir buvo pateikta spektaklio „Žydinti giria“ formatu. „Nenorėjau banalaus drabužių pristatymo, susikūriau scenarijų, mano drabužiai tapo personažais, jie pradėjo kurti istorijas“, – sako moteris.

Kvietimas į naujos kolekcijos pristatymą

„Pasaulis, kuris keičiasi, yra mūsų rankose. Dėkodami, gerbdami ir džiaugsmingai keliaudami kursime laimingą ateitį. Tegul vyksta tai, kas sumanyta. Spalvos mus vienija“, – sako Milda Kregždė.
Antrosiose mėgėjų vanojimo varžytuvėse, kurios vyks parodos „Pelenė 2019“ metu, balandžio 7 d. 15 val. įvyks Mildos Kregždės naujos pirties drabužių kolekcijos „Spalvotas gyvenimas“ pristatymas. Šios kolekcijos intencija – skirtingų žmonių vienybė, skleidžianti džiaugsmą, atvedanti į atgimimą.
Pristatymo spektaklį kurs pirties mylėtojai ir gerbėjai.

Tekstas ir nuotrauka Česlavos Deinarovič.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ balandžio numeryje.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 29, penktadienis.
  • Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41.
  • Mėnulis teka 11:20, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Mergelėje 14:40, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė
  • Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena. Vyrų diena.
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, veją, dauginkite krūmus atlankomis. Persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Skiepykite. Netinkama diena sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius