• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Į pirtį – tik su pirties drabužiais

Praėjusių metų rugpjūtį supažindinome žurnalo skaitytojus su labai linksma, rūpestinga ir nuoširdžia pirtininke Milda Kregžde. Tuomet tik užsiminėme, kad ši pirtininkė ne tik vantomis pirtyje moka mojuoti, bet su adata ir audiniais moka dirbti, kurti išskirtinius drabužius pirčiai. Štai jau dešimt metų pirtininkaujanti Milda pirmiausia atrado pirtį, o šiek tiek vėliau – ir pirties drabužius.

Drabužiai spektaklyje kūrė istorijas

Dešimties metų pirtininkavimo patirtis – jau nemažas laiko tarpas, per kurį Milda išgrynino savo, kaip pirtininkės, siekiamybes. Labai greitai supratusi, kad lietuviška pirtis gali būti ne tik vyriška, bet ir moteriška, šilta, subtili, atpalaiduojanti, ji gana greitai buvo pavyta minties, kad gal vertėtų ir atitinkamus, patogius, tik pirčiai skirtus drabužius pradėti siūti.
Kelias iki pirtininkavimo ir drabužių pirčiai kūrimo buvo atrastas netikėtai. Socialine pedagoge bei rankdarbių mokytoja dirbusi moteris, prispausta sveikatos problemų, išėjo iš darbo ir ėmė aktyviai dalyvauti pirties propaguotojų veikloje. Pasikeitus veiklai, atsikračius sunkių minčių, sveikata taip pat ėmė taisytis. Milda su dideliu entuziazmu nėrė į pirtininkavimą. „Man visada patiko rankdarbiai, o tuo metu, kai mano gyvenime atsirado pirtis, pirtininkės amatas, pradėjau galvoti apie tuos žmones, kurie eina į pirtį. Nepatiko man tie maudymosi kostiumėliai, prie kūno limpanti sintetika, tad kažkaip savaime toptelėjo mintis pirmiausia sau pasiūti ilgą lininę pirties suknelę.
Tiems, kas ją pamatė, labai patiko. Beorganizuojant pirmą Pirties bičiulių šventę, Ramunė ir Egidijus Žukauskai („Vabalynės pirtis“), pasiūlė man kažkuo prisidėti, gal kelis drabužius, mini kolekciją pasiūti“, – pasakoja Milda. Kvietimas ir prašymas Mildai buvo prie širdies, moteris greitai ėmė ir pasiuvo kelias sukneles, kelias vyriškas apjuostes, aprengė šešis žmones. Tie pirmieji drabužiai aplinkiniams ir tiems, kas juos dėvėjo, labai patiko. Kitais metais Mildai organizatoriai jau pasiūlė papildomai kelis chalatus pasiūti. Taip kolekcija ėmė augti. Praėjusiais metais kolekcija jau virto pristatymu visuomenei ir buvo pateikta spektaklio „Žydinti giria“ formatu. „Nenorėjau banalaus drabužių pristatymo, susikūriau scenarijų, mano drabužiai tapo personažais, jie pradėjo kurti istorijas“, – sako moteris.

Kvietimas į naujos kolekcijos pristatymą

„Pasaulis, kuris keičiasi, yra mūsų rankose. Dėkodami, gerbdami ir džiaugsmingai keliaudami kursime laimingą ateitį. Tegul vyksta tai, kas sumanyta. Spalvos mus vienija“, – sako Milda Kregždė.
Antrosiose mėgėjų vanojimo varžytuvėse, kurios vyks parodos „Pelenė 2019“ metu, balandžio 7 d. 15 val. įvyks Mildos Kregždės naujos pirties drabužių kolekcijos „Spalvotas gyvenimas“ pristatymas. Šios kolekcijos intencija – skirtingų žmonių vienybė, skleidžianti džiaugsmą, atvedanti į atgimimą.
Pristatymo spektaklį kurs pirties mylėtojai ir gerbėjai.

Tekstas ir nuotrauka Česlavos Deinarovič.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ balandžio numeryje.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus