• liepos 22 d., Pirmadienis

Į pirtį – tik su pirties drabužiais

Praėjusių metų rugpjūtį supažindinome žurnalo skaitytojus su labai linksma, rūpestinga ir nuoširdžia pirtininke Milda Kregžde. Tuomet tik užsiminėme, kad ši pirtininkė ne tik vantomis pirtyje moka mojuoti, bet su adata ir audiniais moka dirbti, kurti išskirtinius drabužius pirčiai. Štai jau dešimt metų pirtininkaujanti Milda pirmiausia atrado pirtį, o šiek tiek vėliau – ir pirties drabužius.

Drabužiai spektaklyje kūrė istorijas

Dešimties metų pirtininkavimo patirtis – jau nemažas laiko tarpas, per kurį Milda išgrynino savo, kaip pirtininkės, siekiamybes. Labai greitai supratusi, kad lietuviška pirtis gali būti ne tik vyriška, bet ir moteriška, šilta, subtili, atpalaiduojanti, ji gana greitai buvo pavyta minties, kad gal vertėtų ir atitinkamus, patogius, tik pirčiai skirtus drabužius pradėti siūti.
Kelias iki pirtininkavimo ir drabužių pirčiai kūrimo buvo atrastas netikėtai. Socialine pedagoge bei rankdarbių mokytoja dirbusi moteris, prispausta sveikatos problemų, išėjo iš darbo ir ėmė aktyviai dalyvauti pirties propaguotojų veikloje. Pasikeitus veiklai, atsikračius sunkių minčių, sveikata taip pat ėmė taisytis. Milda su dideliu entuziazmu nėrė į pirtininkavimą. „Man visada patiko rankdarbiai, o tuo metu, kai mano gyvenime atsirado pirtis, pirtininkės amatas, pradėjau galvoti apie tuos žmones, kurie eina į pirtį. Nepatiko man tie maudymosi kostiumėliai, prie kūno limpanti sintetika, tad kažkaip savaime toptelėjo mintis pirmiausia sau pasiūti ilgą lininę pirties suknelę.
Tiems, kas ją pamatė, labai patiko. Beorganizuojant pirmą Pirties bičiulių šventę, Ramunė ir Egidijus Žukauskai („Vabalynės pirtis“), pasiūlė man kažkuo prisidėti, gal kelis drabužius, mini kolekciją pasiūti“, – pasakoja Milda. Kvietimas ir prašymas Mildai buvo prie širdies, moteris greitai ėmė ir pasiuvo kelias sukneles, kelias vyriškas apjuostes, aprengė šešis žmones. Tie pirmieji drabužiai aplinkiniams ir tiems, kas juos dėvėjo, labai patiko. Kitais metais Mildai organizatoriai jau pasiūlė papildomai kelis chalatus pasiūti. Taip kolekcija ėmė augti. Praėjusiais metais kolekcija jau virto pristatymu visuomenei ir buvo pateikta spektaklio „Žydinti giria“ formatu. „Nenorėjau banalaus drabužių pristatymo, susikūriau scenarijų, mano drabužiai tapo personažais, jie pradėjo kurti istorijas“, – sako moteris.

Kvietimas į naujos kolekcijos pristatymą

„Pasaulis, kuris keičiasi, yra mūsų rankose. Dėkodami, gerbdami ir džiaugsmingai keliaudami kursime laimingą ateitį. Tegul vyksta tai, kas sumanyta. Spalvos mus vienija“, – sako Milda Kregždė.
Antrosiose mėgėjų vanojimo varžytuvėse, kurios vyks parodos „Pelenė 2019“ metu, balandžio 7 d. 15 val. įvyks Mildos Kregždės naujos pirties drabužių kolekcijos „Spalvotas gyvenimas“ pristatymas. Šios kolekcijos intencija – skirtingų žmonių vienybė, skleidžianti džiaugsmą, atvedanti į atgimimą.
Pristatymo spektaklį kurs pirties mylėtojai ir gerbėjai.

Tekstas ir nuotrauka Česlavos Deinarovič.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ balandžio numeryje.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:12, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 10:55.
  • Mėnulis Avine 13:01, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Dalius, Magdalena, Marija, Mantilė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Įvykių kalendorius

Populiariausi strapsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus