• liepos 15 d., Pirmadienis

Iš daržininko užrašų žiemos pabaigai…

Žvilgtelkime į daržininko užrašus žiemos pabaigai.

 

 

 

Žemės dezinfekcija šaldant

Jei rudenį pasiruošėte žemės mišinio daigams, artėjant sėjos laikui jį dezinfekuokite. Tai geriausia daryti kelios savaitės prieš sėją. Dezinfekuoti mišinį galima karštuoju ar šaltuoju būdu. Pirmuoju atveju jis kaitinamas orkaitėje ar mikrobangų krosnelėje, aukštoje temperatūroje, keliolika minučių. Dezinfekuojant šaltuoju būdu, žemės mišinys išnešamas į lauką ir paliekamas savaitei. Šį darbą pasistenkite atlikti tokiu laiku, kai –15–20 ºC šaltis laikosi savaitę.

Ką sako pomidoro sėklos svoris?

Kuo stambesnė, didesnė, sunkesnė pomidoro sėkla, tuo daugiau maisto medžiagų ji turi. Taigi daigas išaugs sveikesnis, tvirtesnis, didesnis. Norint greičiau išrūšiuoti, pomidorų sėklas galima pamerkti į druskos tirpalą. 1 stiklinėje vandens ištirpinamas 1 arbatinis šaukštelis druskos. Į šį tirpalą suberiamos sėklos, gerai išmaišoma ir palaukiama 10 minučių. Visos tuščios, lengvos, bevertės sėklos išplaukia į paviršių, tereikia susemti ir išmesti. Likusios perkošiamos, perplaunamos švariu vandeniu ir gerai išdžiovinamos.

Toks atrankos būdas netiks perdžiovintoms sėkloms. Pamerkus į vandenį, didžioji dalis gali išplaukti į paviršių. Teks itin atidžiai apžiūrėti kiekvieną sėklytę ir neišmesti vertingų.

Gudrybė

Jei rūsyje apšalo bulvės

Jei bulvės apšalo ir įgavo salsvą skonį, prieš gaminimą jas nuskustas pamirkykite lediniame vandenyje. Nemalonus skonis pranyks. Geriau tokias bulves ne kepti, o virti košę ar gaminti blynus. Atminkite, kad apšalusios bulvės ilgai nesilaiko, greitai sugenda.

Plastikinės daigyklos

Plastikinės daigyklos sudaro nedidelės įdubos su drenažo skylutėmis, į kurias beriamas substratas ir sėjamos sėklos. Jos būna įvairaus aukščio ir pločio. Kartais tokios daigyklos parduodamos su padėkliukais, bet dažniausiai – be jų. Tada juos tenka pirkti parinkus pagal plotį papildomai ar pasigaminti iš namuose turimų medžiagų.

Privalumai. Daigyklas ir padėkliukus lengva atitaikyti pagal dydį, nes plastikas plonas ir lengvai kerpamas paprastomis žirklėmis. Tokios daigyklos nebrangios ir tarnauja ne vieną sezoną. Jos yra lengvos ir kompaktiškos, su drenažo skylutėmis.

Trūkumai. Dideles plastikines daigyklas sunku kilnoti. Jos išlinksta, nepatogu perkelti į kitą vietą. Plastikas plonas, todėl pakėlus nuo substrato ir augalų svorio galo daigyklos gali įskilti. Išimant vieną daigą, per neatsargumą galima pažeisti gretimą, nes paaugę jie būna labai arti vienas kito. Kai kurių daržovių (paprikų, baklažanų) nereikėtų sėti į mažas daigyklas, nes jų šaknims ims trūkti vietos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 15, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:02, leidžiasi 21:47.
  • Mėnulis teka 16:02, leidžiasi 00:20.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Bonaventūras, Gerimantė, Henrieta, Henrikas, Herkus, Mantas, Rozalija (Rožė)
  • Žalgirio mūšio diena (1410 m.)
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Liepos viduryje kukuojanti gegutė pranašauja ilgą vasarą.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius