• kovo 25 d., Šeštadienis

Iš daržininko užrašų žiemos pabaigai…

Žvilgtelkime į daržininko užrašus žiemos pabaigai.

 

 

 

Žemės dezinfekcija šaldant

Jei rudenį pasiruošėte žemės mišinio daigams, artėjant sėjos laikui jį dezinfekuokite. Tai geriausia daryti kelios savaitės prieš sėją. Dezinfekuoti mišinį galima karštuoju ar šaltuoju būdu. Pirmuoju atveju jis kaitinamas orkaitėje ar mikrobangų krosnelėje, aukštoje temperatūroje, keliolika minučių. Dezinfekuojant šaltuoju būdu, žemės mišinys išnešamas į lauką ir paliekamas savaitei. Šį darbą pasistenkite atlikti tokiu laiku, kai –15–20 ºC šaltis laikosi savaitę.

Ką sako pomidoro sėklos svoris?

Kuo stambesnė, didesnė, sunkesnė pomidoro sėkla, tuo daugiau maisto medžiagų ji turi. Taigi daigas išaugs sveikesnis, tvirtesnis, didesnis. Norint greičiau išrūšiuoti, pomidorų sėklas galima pamerkti į druskos tirpalą. 1 stiklinėje vandens ištirpinamas 1 arbatinis šaukštelis druskos. Į šį tirpalą suberiamos sėklos, gerai išmaišoma ir palaukiama 10 minučių. Visos tuščios, lengvos, bevertės sėklos išplaukia į paviršių, tereikia susemti ir išmesti. Likusios perkošiamos, perplaunamos švariu vandeniu ir gerai išdžiovinamos.

Toks atrankos būdas netiks perdžiovintoms sėkloms. Pamerkus į vandenį, didžioji dalis gali išplaukti į paviršių. Teks itin atidžiai apžiūrėti kiekvieną sėklytę ir neišmesti vertingų.

Gudrybė

Jei rūsyje apšalo bulvės

Jei bulvės apšalo ir įgavo salsvą skonį, prieš gaminimą jas nuskustas pamirkykite lediniame vandenyje. Nemalonus skonis pranyks. Geriau tokias bulves ne kepti, o virti košę ar gaminti blynus. Atminkite, kad apšalusios bulvės ilgai nesilaiko, greitai sugenda.

Plastikinės daigyklos

Plastikinės daigyklos sudaro nedidelės įdubos su drenažo skylutėmis, į kurias beriamas substratas ir sėjamos sėklos. Jos būna įvairaus aukščio ir pločio. Kartais tokios daigyklos parduodamos su padėkliukais, bet dažniausiai – be jų. Tada juos tenka pirkti parinkus pagal plotį papildomai ar pasigaminti iš namuose turimų medžiagų.

Privalumai. Daigyklas ir padėkliukus lengva atitaikyti pagal dydį, nes plastikas plonas ir lengvai kerpamas paprastomis žirklėmis. Tokios daigyklos nebrangios ir tarnauja ne vieną sezoną. Jos yra lengvos ir kompaktiškos, su drenažo skylutėmis.

Trūkumai. Dideles plastikines daigyklas sunku kilnoti. Jos išlinksta, nepatogu perkelti į kitą vietą. Plastikas plonas, todėl pakėlus nuo substrato ir augalų svorio galo daigyklos gali įskilti. Išimant vieną daigą, per neatsargumą galima pažeisti gretimą, nes paaugę jie būna labai arti vienas kito. Kai kurių daržovių (paprikų, baklažanų) nereikėtų sėti į mažas daigyklas, nes jų šaknims ims trūkti vietos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius