Iš sodininko užrašų…
Ką dar nuveikti birželį?
Kasimas ir purenimas. Į „talką“ kurmiams – tvarkome naujiems augalams skirtą ar kitokią (pavyzdžiui, po lajomis) dirvą. Perkasta ši bus paukščių apvalyta nuo vabalų, jų lervų. Patogu nurautą, nupjautą žolę užkasti, jei toje vietoje kitąmet bus sodinama, patręšta. Supurenus žemę po lajomis augalai geriau pasiima net ir silpno lietaus vandenį, trąšas – jie nejus diskomforto.
Kova su kenkėjais. Įvairiausių gyvių, tarp jų ir kenkėjų (pavyzdžiui, baltasparnių, straubliukų, lapgraužių), krutėjimo metas. Jei baltasparnius naikinome gegužę ir jų vis dar randame, augalus verta nupurkšti pakartotinai. Kartais pakanka ir vieno purškimo per dvejus metus. Patikrinkime, ar kėnių, eglių, maumedžių neužpuolė kenkėjai (gal gegužę nepastebėjome ar jų nebuvo): ūgliuose pūpso gãlai, spyglius padengia baltos apnašos.
Krūmų tręšimas. Dar tiktų kiek patręšti krūmus (lanksvas, raugerškius, rododendrus). Jei pavasarį trąšų bėrėte mažiau nei reikėtų ar pasodinote naujus, jie bus stipresni, laiku pasiruoš žiemai ir geriau žiemos, tik turėdami mažiau azoto. Galima užpilti daugiau mulčio (pavyzdžiui, durpių) spygliuočiams, erikiniams.
Lapuočių dauginimas. Mėnesio pabaiga – nauja veikla: prasideda lapuočių dauginimas žaliaisiais ūgliais. Kartais tai galima daryti ir kitu laiku, jei tai yra vienintelė proga užsiauginti įdomų augalą – tada bandai suktis sėkmės rate.