• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Įsileiskime gamtą į savo namus

Visiškai nesvarbu, kur einame ar kaip gyvename, visame kame mus supa gamta. Pavargę nuo rutinos ir bėgimo, ilgų darbo valandų stikliniame, moderniame biure, dažnas siekiame į savo aplinką įnešti nors mažutėlę dalelę gamtos. Kad ir nedidelį kaktuso vazonėlį ant darbo stalo…

 

 

 

 

 

Kurdami namų interjerą, gamtos elementus įtraukiame dažnai net nesąmoningai: tarsi netyčia kažkur atsiranda tapetai su augalų motyvais, šviesą atspindintys elementai, natūralaus medžio detalės, be didelio vargo įsivyrauja natūrali spalvinė gama. Šis straipsnis apie tai, kaip įsileisti daugiau gamtos į savo namus.

Tikriausiai pati pagrindinė taisyklė, kuriant interjerą, yra saikas. Labai ryškus, detalėmis apkrautas interjeras laikui bėgant gali imti slėgti, o vienspalvis interjeras – tarsi išnykti. Tuomet aplanko jausmas, jog kažko trūksta. Todėl kurdami interjerą ieškokite balanso, kuris visuomet egzistuoja gamtoje.

 

Spalvos iš gamtos

Rindamiesi spalvas namų interjerui, galime sukurti tam tikrą atmosferą, o kartu ir nulemti savo savijautą. Netinkamai parinktos spalvos ilgainiui gali imti erzinti, todėl patalpoms, kur praleidžiate daugiausiai laiko, rinkitės neutralias spalvas, kurios turi begalę įdomių atspalvių. Įsivaizduokite pajūrio smėlį, pilną įvairiaspalvių akmenukų, ir derinkite smėlio gelsvumo spalvas su šviesiai pilkais, baltais ir rusvais tonais, o interjero akcentams pasirinkite žalsvus, mėlynus ar rusvus atspalvius. Bendra spalvinė interjero gama turėtų būti vientisa, todėl nusibrėžti vienijančią tonaciją (pavyzdžiui, pajūrio smėlio), visuomet vertinga.

Medinės detalės

Mediniai elementai namuose visada suteikia natūralumo ir gamtos pojūtį. Mediniai baldai – patvarūs, stilingi, ilgaamžiai ir universalūs, tinkantys daugumai interjero stilių, todėl taip mėgstami dizainerių ir namų savininkų. Įtrūkimai, šakų žymės, rievės, natūraliai susiformavęs medžio piešinys priartins prie gamtos, todėl verčiau rinktės ne dažytą medį, o lengvai tonuotą ar lakuotą, alyvuotą. Išskirtinumo suteiks iš netašytų rąstų pagaminti baldai bei kitos interjero detalės – padėkliukai, laikrodžiai, kabyklos ir pan. Visiškai nesvarbu, ar esate linkęs į šiuolaikiškesnį dizainą, ar teikiate pirmenybę tradiciniam stiliui, mediniai elementai skoningai papildys bet kokio stiliaus interjerą ir suteiks namų erdvei stabilumo ir ramybės jausmą. Mediniai dekoro elementai iš vytelių, džiuto, rotango dekorui suteiks dar daugiau faktūrų ir į namus įneš natūralios gamtos pliūpsnį.

 

Natūralūs pluoštai

Interjeruose daugėja natūralių ir jaukumą kuriančių medžiagų. Tai – džiuto kilimai, lininė namų tekstilė, medvilnės gaminiai. Ramybe trykštantys namai – tai namai, kurie įtraukia visus pojūčius ir leidžia jaustis patogiai bei jaukiai. Natūralaus pluošto tekstilė interjere, ypač įvairių kilimų ir kilimėlių, pagalvėlių bei pledų pavidalu, yra puikus būdas padidinti namų jaukumą ir suteikti papildomų detalių interjerui. Tekstilės gaminiai gali visiškai pakeisti erdvės pojūtį, spalviškai pripildyti, atspindėti sezoniškumą ir padėti susieti visus dekoro elementus ir spalvas. Natūralių pluoštų tekstilės gaminiai, tokie kaip linas, medvilnė ir vis labiau populiarėjantys kanapių pluoštas bei džiutas, yra lengvai prižiūrimi ir ilgaamžiai.

Tekstas – Agnės Misiūnaitės Virbalienės. Nuotraukos – Pexels, Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 2, penktadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 14:02, leidžiasi 01:02.
  • Mėnulis Avine 06:41, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
  • Aurelija, Aurelijus, Aurėja, Paulina, Milmantė, Svirgailas, Svirgailė, Vėjūnas, Viviana
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
  • Savam krašte ir žiema maloni.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius