• liepos 16 d., Antradienis

Iškasami kardeliai, jurginai, kanos…

*Kardeliai kasami pageltę arba po šalnų. Lapai nukerpami, paliekant 1–2 cm kotelius. Pirmąsias dvi savaites ar mėnesį kardeliai džiovinami šiltame kambaryje arba 25 °C šilumos džiovykloje. Po to nuvalomi žemės likučiai, atskiriami senieji gumbasvogūniai ir viršutiniai lukštai. Kad jie galutinai apdžiūtų, dar apie dvi savaites palaikomi 15–18 °C šilumoje ir tada sunešami į vėsų (5–9 °C) rūsį. Atskirų veislių gumbasvogūnius geriausia supilti į medžiaginius maišelius arba sudėti į popierines dėžutes.

*Į kardelius panašios acidanteros (Acidanthera bicolor) iškasamos tuo pat metu, taip pat apdžiovinamos, bet jų gumbasvogūniai mėgsta žiemoti šilčiau, 12–14 °C patalpoje.

*Frezijos žydi vėlai, todėl saugomos nuo ankstyvųjų šalnų. Iškasamos pradėjus gelsti lapams arba nušalusios. Apdžiovinti 20–25 °C patalpoje gumbasvogūniai nuvalomi. Kurį laiką jie turėtų stovėti kambaryje, o paskui apie du mėnesius labai šiltai, 25–30 °C temperatūroje. Patogu sudėti į nedideles popierines dėžutes ir laikyti prie radiatoriaus vis tikrinant, ar nevysta, nepūva.

*Jurginai augti ir žydėti galėtų dar ilgai, todėl iškasami tik po šalnų. Iškėlus šaknų gniužulą iš dirvos, nuvaloma žemė ir nukerpami stiebai, paliekant 3–4 cm ilgio galiukus. Bent parą jie padžiovinami vėdinamoje patalpoje. Žiemą tinkamiausia 4–8 °C patalpa, bet gerai subrendę, stori šakniagumbiai neblogai išsilaiko ir šiltesnėje arba kiek vėsesnėje vietoje.

*Kanos taip pat galėtų augti iki metų pabaigos, jei tik būtų šilta. Nušalusias jas iškasame, nuvalome, nukerpame stiebus ir plonąsias šaknis. Šakniastiebius apdžioviname kambaryje ir vėliau laikome 7–10 ºC rūsyje. Vazoninių ir žemaūgių kanų šakniastiebiai plonesni, todėl juos žiemai reikėtų sudėti į popierines dėžutes ir užpilti durpėmis, kad neperdžiūtų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius