• gruodžio 2 d., Trečiadienis

Išorinių palangių montavimo klaidos

Pasikeitus ar sumontavus naujus langus, antras žingsnis – palangių montavimas. Prie lietaus nuvedimo sistemos, stogo spalvos priderintos išorinės palangės sukuria estetiškai visavertį vaizdą. Tačiau dažnai pasitaiko lauko palangių montavimo klaidų, kurios vėliau gali turėti neigiamų padarinių namo konstrukcijai, termoizoliacijai ir kt.

Taigi, į ką atkreipti dėmesį, montuojant išorines palanges?

Išorinių palangių rūšys

Išorei naudojamos palangės gaminamos iš įvairių medžiagų. Cinkuotos skardos palangės – pigiausios, todėl populiariausios ir dažniausiai naudojamos. Jos gali būti dažytos, padengtos įvairių spalvų plastizoliu, poliesteriu, puralu. Plastizolis labai atsparus korozijai ir aplinkos poveikiui: juo padengti lakštai lengvai formuojami, su jais patogu dirbti. Poliesterio danga sukuria lygu ir švelnų paviršių. Statybinėje rinkoje taip pat gali rasti aliuminio, klinkerio, dirbtinio ar natūralaus akmens palangių. Pastarosios – brangiausios. Praktiškiausios yra aliuminio palangės, nes jos nerūdija, o nudažytos ta pačia spalva, kaip ir šiferis stogui, – gražiai dera ir sukuria harmoningą namo vaizdą.
Būdingi skardinių išorinių palangių pločiai – nuo 50 mm iki 500 mm, aliumininių – 200 mm, 225 mm, 250 mm ir t. t. Lauko palangės plastikiniams langams gaminamos iš itin tvirtų lakštų, todėl yra ilgaamžės bei atsparios klimato sąlygoms. Nei skardinėms, nei aliumininėms lauko palangėms nereikia priežiūros – jos nerūdija.
Rinkitės ne plonesnes nei 0,5 milimetro storio palanges. Jei bus plonesnės, lietaus barbenimas – garantuotas. Šį garsą šiek tiek prislopinsite, jei montuodami naudosite daug montažinių putų. Jei skarda bus plonesnė nei 0,5 mm, ji bus linkusi greičiau deformuotis, lankstytis.

Tekstas – Tomo Vaškevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ kovo numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Gruodžio 2, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 17:16, leidžiasi 10:23.
  • Mėnulis Vėžyje 05:33, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 30 d.
  • Aurelija, Paulina, Milmantė, Svirgailas
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Lapų diena. Šildomuose šiltnamiuose sėkite gūžines salotas, kitus augalus, tręškite, kad lapotų, laistykite. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite pelėsius. Skalbkite, valykite, blizginkite puodus ir kitus indus, kepkite įvairiausius kepinius.
  • Savam krašte ir žiema maloni.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius