• liepos 14 d., Antradienis

Įspūdingas veigelių žydėjimas

Veigelių žiedai kartais pavieniai, bet dažniau susitelkę nedidelėmis grupėmis – nuo 2 iki 6. Jie būna 2,5–4 cm ilgio, vamzdelio formos, būtinai su piltuviškomis žiotimis, kurios šiek tiek skiriasi atspalviu ir kartais turi kontrastingas šviesiai ar tamsiau violetines dėmeles. Žiedynų daug, nes jie išsidėstę beveik kiekvienoje antramečio ūglio lapų pažastėlėje arba patrumpintų šakų galuose.

Krūmai tiesiog skęsta žieduose, ir žmogus regi tik juos, nors sultingi lapai būna visiškai išsiskleidę. Neabejingi veigelėms ir visam sodui naudingi vabzdžiai – kamanės ir bitės, o pietinėse JAV valstijose jas noriai lanko kolibriai. Tačiau nėra patikimų duomenų, kad šie augalai medingi. Greičiausiai skrajūnus privilioja smarkus žydėjimas. Beje, galbūt vabzdžiams svarbus ir gėlių aromatas, bet žmogaus nosis jo beveik nejunta.

Dar viena įdomi daugelio veigelių ypatybė – žydėjimas antrąkart rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjį. Jis nebūna toks gausus kaip pavasarį, bet džiugina sodininką ir rodo gerą augalų savijautą.

Žiedų spalva priklauso nuo veigelės rūšies. Daugelio genties atstovių jie yra rožiniai, raudoni, karmininiai. Kai kurių rūšių veigelės žydėdamos gali keisti spalvą nuo blyškios iki intensyvesnės, ir atvirkščiai. Dviejų rūšių (Maksimovičiaus ir Midendorfo veigelės) vainikėlių spalva ypatinga – žalsvai geltona ir šviesiai geltona, bet su kontrastingomis oranžinėmis ir rudomis dėmelėmis žiotyse.

Per vasarą susiformuoja vaisiai – iki 2–3 cm ilgio sausos pailgos dėžutės. Jose artėjant rudens pabaigai subręsta apvalios sėklos su sparneliais kraštuose. Apie vaisių dekoratyvumą kalbėti nėra ko – jie tamsiai rudos spalvos ir žalios lapijos fone sunkiai matomi. Užtat sėklos gana daigios. Jomis galima dauginti laukinius ir rūšinius augalus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita4

Šiandien

  • Liepos 14, antradienis.
  • Saulė teka 05:01, leidžiasi 21:48.
  • Mėnulis teka 01:11, leidžiasi 15:23.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 13 d.
  • Eigilė, Libertas, Girkantas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisines daržoves ir jas tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Naikinkite žemėje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinkite gėles – gerai laikysis pamerktos vandenyje. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius