• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Jaukus apšvietimas sodybos name

Rudenėjant ir ilgėjant rudens vakarams, namuose norisi jaukumo ir šilumos. Gyvenantiems nuolat ar savaitgaliais sodybose besiilsintiems tampa itin svarbus apšvietimas: tinkamai parinktas, šaltuoju metų laiku būtent jis sukuria ypatingą atmosferą.

 

 

 

 

 

Į ką verta atkreipti dėmesį, įrengiant apšvietimą sename arba naujos statybos sodybos name? Vienas svarbesnių patarimų – atsisakyti modernių, šiuolaikinių šviestuvų: halogenų, nukreipiamų, įleidžiamų, LED šviestuvų.

 

Namams žemomis lubomis – toršerai

Sename name, dažnu atveju esant žemoms luboms, geriau rinktis ne kabinamus, o pastatomus šviestuvus – toršerus. Jų kambaryje gali būti keletas – poilsio zonoje, ant palangių, komodų ar spintelių. Taip sukursite jaukią atmosferą ir taupysite elektros energiją, apšvietimą naudodami tik ten, kur tuo metu būtina. Vienintelės vietos, kur pakabinami šviestuvai tiktų, – virš valgomojo stalo, ypač jei jis yra apvalus, ir virtuvėje virš darbastalio, jei nėra pakabinamų spintelių.

Nedidelėje, iki 20 kvadratinių metrų ploto patalpoje pakaktų dviejų trijų atskirai įjungiamų šviesos šaltinių.

Sodyboje puikiai dera klasikinis stilius, tačiau geriau rinktis ne per sunkius, ne „rūmų“ stiliaus, ne per daug puošnius šviestuvus. Sodybos name tikrai netiks sunkus krištolinis sietynas. Nebent turite labai aukštas lubas ar lofto tipo namą.

Geriausia rinktis šviestuvus, pagamintus iš natūralių medžiagų – sendinto metalo, medžio, stiklo, tekstilės. Blizgaus metalo geriau atsisakyti ar bent jau užtikrinti, kad jis nedominuotų.

Esant žemoms luboms, taip pat puikiai tinka sieniniai šviestuvai – bra. Juos galite pritaikyti prieškambaryje, vonioje, praėjimuose. Miegamajame galite naudoti toršerus, didesnius – prie fotelio ar komodos, mažesnius – ant spintelių prie lovos.

 

Tekstas – dekoratorės Kristinos Zaveckienės. Nuotraukos – Donato Dragūno ir Lauros Žaliauskaitės.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 3, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 14:11, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
  • Audinga, Audingas, Atalija, Gailintas, Ksavera (Ksaverija), Ksaveras
  • Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Lietuvos advokatūros diena.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
  • Jei adventas šaltas, vasara bus karšta, su perkūnijomis.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius