• liepos 22 d., Pirmadienis

Jaukus apšvietimas sodybos name

Rudenėjant ir ilgėjant rudens vakarams, namuose norisi jaukumo ir šilumos. Gyvenantiems nuolat ar savaitgaliais sodybose besiilsintiems tampa itin svarbus apšvietimas: tinkamai parinktas, šaltuoju metų laiku būtent jis sukuria ypatingą atmosferą.

 

 

 

 

 

Į ką verta atkreipti dėmesį, įrengiant apšvietimą sename arba naujos statybos sodybos name? Vienas svarbesnių patarimų – atsisakyti modernių, šiuolaikinių šviestuvų: halogenų, nukreipiamų, įleidžiamų, LED šviestuvų.

 

Namams žemomis lubomis – toršerai

Sename name, dažnu atveju esant žemoms luboms, geriau rinktis ne kabinamus, o pastatomus šviestuvus – toršerus. Jų kambaryje gali būti keletas – poilsio zonoje, ant palangių, komodų ar spintelių. Taip sukursite jaukią atmosferą ir taupysite elektros energiją, apšvietimą naudodami tik ten, kur tuo metu būtina. Vienintelės vietos, kur pakabinami šviestuvai tiktų, – virš valgomojo stalo, ypač jei jis yra apvalus, ir virtuvėje virš darbastalio, jei nėra pakabinamų spintelių.

Nedidelėje, iki 20 kvadratinių metrų ploto patalpoje pakaktų dviejų trijų atskirai įjungiamų šviesos šaltinių.

Sodyboje puikiai dera klasikinis stilius, tačiau geriau rinktis ne per sunkius, ne „rūmų“ stiliaus, ne per daug puošnius šviestuvus. Sodybos name tikrai netiks sunkus krištolinis sietynas. Nebent turite labai aukštas lubas ar lofto tipo namą.

Geriausia rinktis šviestuvus, pagamintus iš natūralių medžiagų – sendinto metalo, medžio, stiklo, tekstilės. Blizgaus metalo geriau atsisakyti ar bent jau užtikrinti, kad jis nedominuotų.

Esant žemoms luboms, taip pat puikiai tinka sieniniai šviestuvai – bra. Juos galite pritaikyti prieškambaryje, vonioje, praėjimuose. Miegamajame galite naudoti toršerus, didesnius – prie fotelio ar komodos, mažesnius – ant spintelių prie lovos.

 

Tekstas – dekoratorės Kristinos Zaveckienės. Nuotraukos – Donato Dragūno ir Lauros Žaliauskaitės.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius