• rugpjūčio 21 d., Trečiadienis

Jei ne vaikai, nebūtų ir sodybos

Trakų rajone, Skersabalės kaime, gyvenanti Jurgitos ir Giedriaus šeima iš buto Vilniuje į rąstinį namą išsikraustė dėl vienos svarbios priežasties: trūko erdvės. Realybė buvo tokia: septyni žmonės ir šuo trijų kambarių bute. Pradžioje kiek kitokį gyvenimą kaime įsivaizdavusi šeima po kurio laiko atrado daug daugiau kaimo privalumų nei trūkumų. 

Vilnius – sostinė, viliojanti savo magija, miesto grožiu ir galimybėmis, tačiau, kai laukiesi penkto vaiko ir su visais namiškiais nori sutilpti trijų kambarių bute, susiduri su realiu vietos trūkumu. Taip nutiko Jurgitai su Giedriumi: „Kitų variantų neturėjome – tik statyti namą. Žinoma, mielai būtume pasilikę Vilniuje, bet tiek vietos, kiek mums reikėjo, sostinėje būtų labai brangiai kainavę. Šeimai reikėjo mažiausiai 5–6 kambarių. Sumąstėme, kad pirksime sklypą namo statyboms kažkur prie Vilniaus, nes puikiai suvokėme, kad darbai vis tiek liks Vilniuje. Netyčia vyro bendradarbis pasiūlė apžiūrėti vieną sklypą, kurį pradžioje lyg sau buvo nusižiūrėjęs…“, – namo idėjos gimimu dalijasi Jurgita. Atvažiavę į numatytą vietą, būsimieji naujakuriai nerado jokios žemės, tik tankų mišką. Aplinkui – vien smėlis ir pušys. Vis dėlto vieta patiko ir, sukirtę su pardavėjais rankomis, nusprendė sklypą įsigyti. Pardavėjai prieš parduodami mišką iškirto, suformavo sklypus. Iš viso čia radosi 4 sklypai, visi iš karto buvo parduoti, tačiau nuolatiniais gyventojais tapo tik Jurgitos ir Giedriaus šeima.
Sklypo plotas – apie 30 arų, dar 40 arų miško. „Kai esi be patirties, kai nežinai, ką reiškia turėti namą, o šalia – dar ir miškelį, ir dar įsivaizduoji, kad tavo didžiausias nuopelnas bus gražiai įsirengti vidų… Labai klysti. Iš tikrųjų, pasirodo, ir kiemui reikia daug laiko, jėgų ir galiausiai pinigų. Trūko mums ir supratimo, kad viskas vyksta lėtai“, – pasakoja šeimininkė. Visas naujakurių sklypas ėjo į pakalnę, niekur nebuvo lygios vietos. Teko formuoti terasas, kad atsirastų nors kiek lygios vietos. „Lygindami nusikasėme derlingą žemę, liko smėlis, o jis buvo toks lakus, kad visas geras, ant viršaus užpiltas žemes tiesiog „suvalgydavo“ – po didesnio lietaus derlingos žemės nelikdavo. Sodinau augalus, trejus metus juos kilnojau iš vietos į vietą, tada supratau, kad turiu prisitaikyti, kad su gamta nepakariausiu. Turėjau auginti tik tai, kas čia auga, tad pamažu atsirado sukulentų, spygliuočių, apie kuriuos nereikėjo tupinėti“, – įsikūrimo vargus prisimena Jurgita.

Nespjauk į šulinį, nes..

Pasak Jurgitos, ji vis dėlto „į šulinį prispjaudė“. Galvodama apie namo statybas, nuo pat pradžių priešinosi medinuko idėjai. „Rąstinis namas man asocijavosi su pirtimi, tačiau nė pusmetis nepraėjo, kaip apsisprendėme statyti būtent rąstinuką. Taip nutiko dėl to, kad naujo namo mums reikėjo greitai, be to, supratome, kad kraustysimės į kaimą, į mišką, todėl teko galvoti, ar rinktis visišką modernumą, ar likti vis dėlto arčiau gamtos. Pasirinkome antrąjį variantą“, – pasakoja Jurgita. Numatytas stilius, pasak šeimininkės, leido taip, kaip jie mokėjo – gal ne visai preciziškai – čia ir kuistis: kitas stilius diktuotų ir kitokią medžiagų kokybę, ir kitokius sprendimus bei minimalizmą, kuris šeimai visai netiko. „Stilius, kurį kūrėme, leido man asmeniškai apsikrauti taip, kaip patinka, turėti daug smulkmenų. Galiu pasakyti, kad esu daiktų mylėtoja. Man nepatinka minimalizmas – šį etapą praėjau gyvendama bute. Draugai tik paklausia: kaip tu dabar tas dulkes nuo visko valysi? O aš atsakau, kad man yra gerai, kai turiu ką valyti. Man ir šeši vaikai nėra daug, ir kiemo, ir gėlių ne per daug. Paprastų sprendimų aš neieškau“, – pasakoja Jurgita.

Tekstas – Česlavos Deinarovič. Nuotrauka – Donato Dragūno.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ vasario numeryje.

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
download karbonn firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 21, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:37.
  • Mėnulis teka 22:53, leidžiasi 12:11.
  • Mėnulis Jautyje 07:46, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 15 d.
  • Gaudvydas, Medeinė, Joana, Kazimiera
  • Medeinos (lietuvių miško deivės) diena
  • Šaknų diena. Ruoškite kompostą. Sėkite, sodinkite svogūnines gėles (krokus, žydres, snieguoles, scyles). Imkite derlių. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Tręškite šakniavaisius. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą arba anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius.
  • Dūmai raizgosi ir skleidžiasi pažeme prieš blogą orą, kyla aukštyn – prieš giedrą.
Didelis baneris 1 laužtinis vertikalus

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus