• sausio 20 d., Pirmadienis

Jų uodai nemėgsta

Paprastoji katžolė (Nepeta cataria) ‒ pasisėjantis daugiametis augalas. Jį galite pasisodinti ir inde. Žolė yra malonaus citrinos kvapo. Nustatyta, kad šio augalo medžiagos atbaido geliančius vabzdžius beveik taip pat efektyviai, kaip ir purškalas nuo uodų.

 

Serentis (Tagetes) – saulę mėgstantis vienmetis augalas, atbaidantis uodus, amarus. Tai puikus daržovių kaimynas – neleidžia jų pulti kai kuriems kenkėjams. Serenčius lengva prižiūrėti. Sėklų nesunku prisirinkti kiekvienais metais. Tačiau netrinkite lapais odos, nes jie gali sukelti alergiją.

 

Kvapiojo rozmarino (Rozmarinus officinalis) eterinis aliejus daugumai žmonių nuodėmingai kvapnus, bet labai bjaurus uodams. Šis patrauklus augalas sodintinas inde, saulėtoje terasoje. Jam reikia mažai vandens. Prieskonis vartojamas virtuvėje.

 

Tikroji citrinžolė (Cymbopogon citratus) kvepia citrina, kurios uodai negali pakęsti. Ji gali būti sodinama gerai nusausintoje, saulėtoje vietoje. Esu auginusi šį žolyną terasoje, loveliuose su petunijomis, prireikus pasiskabydavau lapelių. Tiesa, man nematant, atėjusi bičiulė citrinžolę išrovė galvodama, kad tai varputis. Ką padarysi. Atkreipkite dėmesį į tai, kad augalas kilęs iš atogrąžų ir nemėgsta žemos temperatūros, lauke nežiemoja. Tinka daugeliui patiekalų, kuriems reikalingas citrinų kvapas, paskaninti. Citrinžolės ne tik kvapnios, bet ir turi antiseptinių savybių, ramina.

 

Kartusis kietis, arba pelynas (Artemisia absinthium), yra daugiametis žolynas pilka lapija. Geriausiai auga saulėtoje vietoje. Gydo virškinamojo trakto, tulžies pūslės ir kepenų veiklos sutrikimus. Pelynų dedama į alų, riebius patiekalus. Skonis aštrus, kartus. Kartusis pelynas dažingas: jo nuoviras, atsižvelgiant į rūgštingumą, vilną nudažys žalia arba gelsvai oranžine spalva. Tai unikalus gėlyno augalas, kurio aitrus kvapas nemalonus uodams. Netrinkite jo lapais odos.

 

Mėta (Mentha) ‒ stipriai kvepiantis daugiametis žolynas. Dauguma eterinių aliejų nemalonūs vabzdžiams, tad vieną ar porą vazonėlių laikykite greta terasos. Atminkite, kad mėtos linkusios plėstis.

 

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 20, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:28, leidžiasi 16:32.
  • Mėnulis teka 04:12, leidžiasi 12:48.
  • Mėnulis Šaulyje 00:41, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 17 d.
  • Fabijonas, Giedrius, Henrikas, Nomeda, Sebastijonas, Skaistė.
  • Vaisių diena. Tręškite daržovių (paprikų, baklažanų, pomidorų) daigus, kambarinius vaisinius augalus (citrinmedžius, granatmedžius, ananasus). Sėkite, sodinkite porus, salierus, svogūnus šildomuose inspektuose ar ant palangės.
  • Kai visas sausis šaltas, amarų nebus.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2