• liepos 15 d., Pirmadienis

Jurginai ir kardeliai rugpjūčio mėnesį

Vasarai besibaigiant ir jau užuodžiant rudenį mus džiugina kardelių ir jurginų žiedai.

 

 

 

 

 

Visą grožį atskleidžiantys jurginai

*Jei iki rugpjūčio jurginai buvo tręšiami papildomai, jie gali sezoną baigti kaip reikiant apsirūpinę maisto medžiagomis. Jei trąšų arba komposto įmaišėte tik sodindami, mėnesio pradžioje patręškite kalio ir fosforo trąšomis. Azoto trąšos šiuo metu jau nereikalingos.

*Skinami jurginai turi gauti pakankamai mikroelementų, kad žiedai būtų ryškūs, o stiebai – tvirti.

*Patyrę gėlininkai žino vieną gudrybę: jei norite išauginti kuo didesnius jurginų graižus, nuskinkite du šoninius žiedpumpurius kuo anksčiau ir ant stiebo palikite tik vieną, vidurinį. Ir atvirkščiai, jei norite kuo daugiau žiedų (tada jų dydis nesvarbus), išskinkite vidurinius pumpurus, priversdami stiebus šakotis.

*Aukštus ir nesumedėjusius stiebus turinčių veislių jurginai išlinksta nuo žiedynų svorio, išlūžta. Juos prie kuolelių reikia pririšti pakartotinai. Išgriuvusį stiebą kuo greičiau pakelkite, pririškite prie esamo ar naujo kuolelio. Jei paliksite gulėti kelias dienas, viršūnės išlinks į viršų ir, pakėlus stiebą, taip ir liks kreivos.

*Nepamirškite nuskinti baigiančių peržydėti, byrančių jurginų. Parudusiais žiedais aplipęs keras nepuošia sodo, skatina pilkojo puvinio plitimą.

Kardelių spalvų gamos

*Kad kardeliai augtų tiesūs, reikia ramios, bet atviros vietos. Tai gan sunku. Belieka tarp lapų pasirodžiusius ir ilgėjančius žiedynus pririšti prie kuolelių, ištemptų vielų. Daugumos veislių augalai auga 1–1,3 m aukščio. Kuoleliai jiems turėtų būti žemesni, bet siekiantys žiedynų apačią.

*Dauguma dabartinių veislių yra ne vienspalvės – žiedai turi skirtingų spalvų dėmių, persiliejančių spalvų, o žiedlapiai dažniausiai garbanoti. Ne visos jos yra vienodai atsparios saulės spinduliams ir lietui. Ant žiedlapių gali likti daug smulkių dėmelių – tai vandens lašų pėdsakai. Kadangi dauguma kardelių auginami skinti, svarbu juos apsaugoti nuo stipraus lietaus.

*Žiedynus skinti patariama pradėjus skleistis apatiniam žiedui ir nusispalvinus kitiems 2–3 žiedpumpuriams.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 15, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:02, leidžiasi 21:47.
  • Mėnulis teka 16:02, leidžiasi 00:20.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Bonaventūras, Gerimantė, Henrieta, Henrikas, Herkus, Mantas, Rozalija (Rožė)
  • Žalgirio mūšio diena (1410 m.)
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Liepos viduryje kukuojanti gegutė pranašauja ilgą vasarą.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius