• gegužės 25 d., Pirmadienis

Ką daryti su senu kelmu?

Nupjautus ar vėjo išverstus medžius dažniausiai sukūrename, o štai kelmą su šaknimis iškasti pasiseka ne visada. Ką su juo daryti?

 

Yra keli būdai, kaip atsikratyti kelmo, nukirtus medį. Visų pirma, kelmą galima išrauti su šaknimis. Senų medžių atveju šis darbas reikalauja daug kantrybės ir, žinoma, fizinės jėgos. Jei išrauti nepavyksta, tenka griebtis kito būdo – berti ar pilti chemines medžiagas, ardančias medieną. Į pagalbą taip pat galima pasitelkti techniką ir išrauti kelmą traktoriumi, o vėliau specialiomis frezomis sutvarkyti žemes.

Jei vis dėlto pavyko iškasti kelmą su šaknimis, į jį galima pažiūrėti kaip į meno kūrinį, kurį sukūrė gamta. Jei kelmas – ypatingos išvaizdos, perkelkime jį į pasirinktą vietą ir žiūrėkime į jį kaip į skulptūrą. Kelmas ilgiau puoš sodybą, jei nuo jo nulupsime žievę ir apdorosime specialiomis medieną nuo aplinkos sąlygų saugančiomis priemonėmis. Nelabai išvaizdų kelmą galima apželdinti augalais – jis gali tapti tiesiog originaliu vazonu. Taip pat ant kelmo galima pastatyti ar pritvirtinti mažesnius vazonus su augalais – tokiu atveju jis taps išskirtiniu gėlynu. Jei kelmą įtaisysime viename iš sodybos gėlynų ir prie jo pagrindo pasodinsime vijoklinius augalus, pavyzdžiui, raganes ar gebenes, jis taps atrama, kuri, apipinta augalų stiebų, bus visuomet patrauklus gėlyno akcentas. Toks elementas gali sukurti gausios augalijos vaizdą naujai įrengtame gėlyne, kuriame augalai – dar labai jauni ir maži.

 

Tekstas – Onos Daujotienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugsėjo numeryje.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 25, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka 06:45, leidžiasi .
  • Mėnulis Vėžyje 02:09, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Alvyda, Almantas, Danutė.
  • Tarptautinė dingusių vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Europinė kaimynų diena.
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves (salierus, mangoldus, špinatus, salotas ir kt.), gėles, persodinkite. Sėkite, pjaukite veją. Laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius