Ką sodinti šalia pomidorų?
Kai kas pomidorus laiko tikrais egoistais ir mano, kad jiems į porą niekas netinka. Su tuo nesutinka Vokietijos ir Šveicarijos daržininkai. Jie teigia, kad šioms daržovėms draugija neprošal. Jie gerai sutaria su salierais, ridikais, ridikėliais, kukurūzais, salotomis, kopūstais, morkomis ir burokėliais.
Pažymimas teigiamas špinatų, krūminių pupelių, laiškinių česnakų poveikis. Aplink lysvę patariama pasodinti petražolių apvadą. Pomidorų skonį pagerina šalia augantys bazilikai, melisos, mėtos, šalavijai, dašiai. Kai kas gali jus apkaltinti aplaidumu, bet didžiosios dilgėlės pagerina šių daržovių sulčių kokybę ir pratęsia vaisių saugojimo laiką. Nerekomenduojama pomidorų auginti šalia bulvių, ropinių kopūstų, krapų.
Vieta pomidorams: kokia ji?
Vieta, kurioje sodinsite pomidorus, turi būti saulėta – nesvarbu, ar tai būtų lauke, ar šiltnamyje auginami pomidorai. Jeigu parinktoje vietoje net pusę dienos nėra saulės, derliaus nelaukite, o pavėsyje – tuo labiau. Štai kodėl pomidorų nereikia sodinti sode: čia sulapojusi medžių laja nepraleidžia saulės. Saulės spinduliai nuo lapų „nesurenka“ rasos lašelių, todėl labai greitai pomidorus gali sunaikinti maras. Tuomet be cheminių augalų apsaugos priemonių vargu ar apsieisite.
Parinkę tinkamą vietą, paruoškite žemę, užtikrinsiančią derliaus gausą. Lysvę galite tik perkasti, o pavasarį sodindami į kiekvieną duobutę pridėkite kompleksinių trąšų (pagal instrukciją) ir perpuvusio mėšlo. Būtent perpuvęs mėšlas yra geriausia organinė trąša pomidorams. Jeigu neturite pakankamo jo kiekio, dėkite tik į duobutes. Jas sodinimui galima ruošti tiek rudenį, tiek pavasarį. Rudenį į duobutes galima dėti lapų, žolės, komposto. Šviežio, neperpuvusio mėšlo sodinant dėti nerekomenduojama, nes augalai augins daugiau žalios masės ir stabdys vaisių derėjimą.
Pexels nuotr.