• birželio 14 d., Šeštadienis

Gražuolis meilenis: ką reikia žinoti?

Vieni džiaugiasi masyviais, įstabiais meilenių žiedais, o kiti svarsto, kodėl augalas nyksta ar nežydi taip, kaip norėtųsi. Auginantys meilenį turėtų žinoti esminius aspektus, padėsiančius tinkamai pasirūpinti šiuo gražuoliu.


Naujas vazonas – kasmet

* Meileniai persodinami prieš ramybės periodą arba jam baigiantis.
* Vazonas turi būti tik 3–4 cm platesnis už svogūną, bet gilus, nes meilenio šaknų sistema stipri. Labai svarbus sodinimo gylis: pusė svogūno turi būti virš žemės, pusė – užberta. Jei žemė dengia tik 1/3 svogūno, nuo žiedynų svorio jis gali nusvirti į šoną. Giliau nei iki pusės užpiltas svogūnas nesuformuoja žiedynų, nyksta.
* Persodinant sveikas ir stiprias šaknis reikėtų išsaugoti, o senas, negyvas – pašalinti. Nukratomi ir senos žemės likučiai.
* Vazone būtinas geras drenažo sluoksnis. Užmirkusios šaknys greitai pradeda pūti. Nors meileniai nėra labai reiklūs, mėgsta neutralaus pH žemę. Naudokite kompostą ir jo mišinius su durpėmis.

 


Auginkime daugiau

* Kiekvienas svogūnas gausiai žydi 5–7 metus, vėliau pradeda senti. Tad kas kelerius metus pasilikite po dukterinį svogūnėlį. Jį atskirkite ir pasodinkite į atskirą vazoną. Iš dukterinių svogūnų išaugę meileniai pražysta po 2–3 metų.
* Lengviausia meilenius dauginti dukteriniais svogūnėliais. Jie susiformuoja prie brandžių 3–5 metų svogūnų apatinės dalies.
* Sėklos nesunkiai subręsta namuose. Tik motininio augalo savybių sėjinukai gali nepaveldėti, o iki žydėjimo jiems augti teks 4–6 metus.
* Meilenius galima dauginti kaip hiacintus – vertikaliai supjaustyto svogūno žvynais arba įpjovus dugnelį.

 

 

Meileniai gali nežydėti, jeigu:

* Yra per giliai pasodinti. Visiškai žeme užberti svogūnai gali net supūti.
* Nepakanka šviesos lapams augant. Dideli svogūnai žiedynus išleidžia esant bet kokiam apšvietimui, bet tik vieną kartą. Jei jie toliau auginami tamsiame kambaryje – žiedų nebus.
* Netinkama žemė arba trūksta maisto medžiagų. Augalus būtinai tręškite, persodinkite į kompostinę neutralaus rūgštingumo žemę.
* Vazonas yra netinkamo dydžio. Per dideliame inde pasodintas meilenis nežydi kelerius metus, iki šaknys jį visą užpildo. Tada gerai auga dukteriniai svogūnai, kurie taip pat neskuba žydėti.
* Netinkamas ramybės periodas. Neskubėkite nupjauti lapų, jei jie dar žali. Augalą laikykite tamsiai ir sausai. Nukirpkite tik sudžiūvusius lapus. Nelaistykite, kol nepasirodys žiedynas arba lapai.

 

Pixabay nuotr.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 14, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 00:23, leidžiasi 06:58.
  • Mėnulis Vandenyje 14:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Almina, Valerijus, Digna, Bazilijus
  • Gedulo ir vilties diena (vėliava). Pasaulinė kraujo donoro diena.Tarptautinė blogerių diena. Palaimintojo archivyskupo Teifiliaus Matulionio diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius