• spalio 26 d., Pirmadienis

Kad petražolės žaliuotų iki pavasario…

Petražolėse gausu vitaminų, mineralinių medžiagų, askorbo rūgšties jose net 4 kartus daugiau negu citrinose, tad šių prieskoninių daržovių turėtų visus metus būti ant mūsų stalo. Žali petražolių lapeliai nebijo šalnų, net po sniegu ilgai žaliuoja. Tik žiemą neprilakstysi į sodą jų pasiskinti. Tad geriausia petražoles rudenį įkurdinti virtuvėje ant palangės, įstiklintoje verandoje ar balkone. Didesniame vazonėlyje, gėlėms skirtame lovelyje ar pakabintame krepšelyje pasodinti keli stambesni šakniavaisiai žaliuos iki pavasario.

 

 

Petražolių šaknys ilgos, todėl sodinant jas reikia tiek patrumpinti, kad nesuraitytos tilptų į vazonus. Pjūvių vietas, kad negestų, reikia pusdienį padžiovinti, apibarstyti medžio anglimis ar pelenais. Sodinant šakniavaisines petražoles svarbu, kad tarp šaknų būtų ne mažesni kaip 5 cm, lapines – 3 cm tarpai. Induose turi būti geras drenažas.

Vandens pertekliaus šios daržovės nepakenčia, todėl laistyti reikia saikingai. Geriau auga ir žaliuoja į trašią, puveningą žemę pasodinti augalai. Tręšti patartina saikingai. Tinka gėlėms skirtos skystos ar birios trąšos. Tirpalo koncentraciją reikėtų sumažinti 2–3 kartus.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius