• gegužės 29 d., Penktadienis

Kad vandens lelijos gausiai žydėtų…

Jei jūsų tvenkinys yra pavėsyje, vargu ar sulauksite gausaus vandens lelijų žydėjimo – jos mėgsta saulę. Be to, šios gražuolės labai greitai išaugina naujus lapus. Vadinasi, joms reikia daug maisto medžiagų. Tačiau trąšų pilti į vandenį jokiu būdu negalima – taip tik pažeistumėte tvenkinio biologinę pusiausvyrą, sužadintumėte vienaląsčių dumblių žydėjimą ir sukeltumėte kitus nemalonius reiškinius.

Vandens gražuolių mityba reikėtų pasirūpinti iš anksto, sodinant. Joms būtina paruošti specialų substratą – riebų molį ir gerą pūdinį (2 : 1) sumaišyti iki tešlos tirštumo. Jis suberiamas į pakankamai didelį indą. Kai kas pataria naudoti tinklinį konteinerį, bet iš jo maisto medžiagos greitai išplaunamos. Geriausia naudoti didelius plastikinius vazonus ar kitokius indus, turinčius angas šonuose ir apatinėje dalyje, ne aukščiau kaip 3–4 cm nuo dugno. Ant dugno pripilama stambiapluoščių durpių, įdedama šiek tiek substrato. Tada užberiama sunkiai tirpstančių trąšų, kuriose yra po lygiai azoto, fosforo ir kalio (50–100 g / 10 l substrato). Ant viršaus užpilamas lygus substrato sluoksnis. Vėliau vandens lelijų šaknys jį praaugs, pasieks trąšas ir jomis maitinsis. Ant substrato paviršiaus, pasodinę augalus, padėkite akmenų.

Tvenkinio dugne supilama nedidelė kalvelė, ant kurios pastatomas indas su vandens lelija. Iš pradžių, kol nėra daigų, jis turi būti negiliai, 5 cm po vandeniu. Juk tvenkinio paviršius įšyla greičiau, o ir apšvietimas geresnis. Pradėjus augti lapams, indas palaipsniui leidžiamas gilyn, ir jums belieka laukti, kada gražuolė išskleis žiedą.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 29, penktadienis.
  • Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41.
  • Mėnulis teka 11:20, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Mergelėje 14:40, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė
  • Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena. Vyrų diena.
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, veją, dauginkite krūmus atlankomis. Persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Skiepykite. Netinkama diena sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius