• gruodžio 3 d., Ketvirtadienis

Kada dengti augalus?

Atsakyti į klausimą, kada dengti augalus, galime tik patys, sekdami orų prognozes. Skubėti tikrai neverta – jei naktimis laikosi iki –5 °C šalnos, augalams tik į naudą: užsigrūdina, pamažu pratinasi prie didesnių nemalonumų. Kai gruodas sukausto žemę, temperatūra naktimis nukrenta žemiau –7–10 °C, pats laikas imtis darbo. Paprastai taip nutinka lapkričiui įpusėjus, bet ciklonams neįsakysi ir sinoptikų nepapirksi – kasmet vis kitokių pokštų gamta iškrečia. Spalį reikia pagalvoti, kuriuos augalus mulčiuosite, kurių kamienus saugosite, o kuriuos šiltai apdangstysite, ir pasvarstyti, kuo dengsite. Ir ne tik pasvarstyti – dengimo medžiagų reikia pasirūpinti iš anksto, kad driokstelėjus šaltukui netektų už galvos susiėmus lakstyti.

 

 

Pažinkite savo augalus

Nenorite rudenį terlintis su apklotais? Sodinkite augalus, kurie mūsų žiemomis neiššąla. Prieš įsigydami klauskite pardavėjo apie būsimo pirkinio žiemojimo galimybes. Tačiau ne visada ir prekybininkais galima pasikliauti – vieni nežino, kiti bando apgauti, o perkant prekybos centruose dažnai net nėra su kuo padiskutuoti, tad informacijos tenka ieškoti žinynuose, interneto svetainėse.

 

Raskite šiltesnę vietą

Jei nusprendėte rizikuoti ir auginti egzotinius augalus, parinkite jiems šiltesnę vietą. Kiek dėkingesnėje padėtyje yra pajūrio krašto gyventojai: klimatas jūrinis, švelnesnis, retesni žiemos speigai. Šią „blogybę“ centrinės ir rytinės dalies gyventojai gali ištaisyti parinkdami tinkamas mikroklimatines sąlygas. Iš šiaurinės pusės sklypą juosianti aukšta tvora, tanki gyvatvorė, pamiškė, statinių nuo vėjo apsaugota vieta – visa tai sudaro palankesnes sąlygas, ir augalai pajėgūs iškęsti žiemos šalčius.

 

Reguliuokite tręšimą

Pagrindiniai augalams reikalingi mikroelementai – azotas (N), fosforas (P) ir kalis (K). Azotas, ko gero, pats svarbiausias. Intensyvaus augimo periodu, nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio, jis labai reikalingas, bet vasarai baigiantis ir rudenį padarys meškos paslaugą. Gavę šio elemento, augalai žaliuos, vystysis, leis naujus ūglius, skleis lapus, gal tuo mus ir džiugindami, bet nespės pereiti į ramybės būseną.

Taigi, jau rugpjūčiui prasidėjus, svarbu augalų netręšti azoto trąšomis! Naudokime tokias, kuriose vyrauja fosforas, kalis – šie mikroelementai neskatina ūglių augimo, o padeda jiems sumedėti, užsiauginti storesnę žievę, susiformuoti miegantiems pumpurams, vystytis šaknų sistemai, padidina atsparumą infekcijoms ir nepageidaujamiems klimato veiksniams – tiek šalčiams, tiek juos keičiantiems atodrėkiams.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Gruodžio 3, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 18:11, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Vėžyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 30 d.
  • Audinga, Atalija, Gailintas, Ksaveras
  • Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Lietuvos advokatūros diena.
  • Lapų diena. Šildomuose šiltnamiuose sėkite gūžines salotas, kitus augalus, tręškite, kad lapotų, laistykite. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite pelėsius. Skalbkite, valykite, blizginkite puodus ir kitus indus, kepkite įvairiausius kepinius.
  • Jei adventas šaltas, vasara bus karšta, su perkūnijomis.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius