• birželio 20 d., Ketvirtadienis

Kada genėti brugmansiją?

Koks geriausias laikas genėti brugmansiją? Kada skiepyti alyvas? Kaip elgtis, kai vaismedžius apgraužė neklaužados zuikiai? Šie ir kiti klausimai apie sodo augalus. Atsako specialistai.

„Jau norėčiau nugenėti ir persodinti brugmansiją. Ar galima dabar, ar laukti pavasario, kai bus galima išnešti į lauką? Kokia žemė tinka?“
Kambaryje arba šiltnamyje auginamiems augalams – jau pavasaris. Brugmansiją genėkite, kol dar nepradėjo augti. Persodinkite į kompostinę žemę. Šiam augalui reikalingas didelis vazonas. Trąši žemė arba papildomas tręšimas būtinai reikalingi žiedams vystytis.

„Kada geriausia skiepyti alyvas?“
Alyvas, kaip ir kitus lapuočius, skiepyti galima pavasarį ir vasaros antroje pusėje. Tinkamiausias laikas pavasarį – kai pjaunant žievė lengvai atlupama nuo šakelės. Taip būna nuo pumpurų brinkimo pradžios, iki pradeda augti lapai, maždaug nuo balandžio vidurio iki gegužės trečios dekados. Kai kuriais metais šio laikotarpio pradžia gali svyruoti iki dviejų savaičių, pabaiga – apie savaitę į vieną ar kitą pusę. Vasarą akiuojame nuo tada, kai vėl nesunkiai atsiknoja žievė, ant įskiepio šakelių susiformavę normalaus dydžio pumpurai, dažniausiai nuo liepos vidurio iki rugsėjo vidurio.

„Zuikiai apgraužė vaismedžius. Obelaitės tik šakeles pakramtė, o abrikoso medelio žievę nugraužė iš vienos pusės. Ar dar galima kuo pagelbėti medeliui, kad jis nežūtų?“
Ar medelis nežus, priklauso nuo pažeidimų vietos ir dydžio, ar nepaveikė stiprus žiemos šaltis. Kamieno žaizdeles užtepkite sodo tepalu ir apriškite polietileno juosta. Nugraužtas obelaičių šakeles nukirpkite. Jei medeliai pavasarį pradės sprogti, pasirūpinkite, kad jiems netrūktų drėgmės.

„Pasodinau prieš 5 metus graikinį riešutmedį, išaugo apie 2,5 m aukščio. Ar duos vaisių?“
Tai priklauso nuo veislės ir auginimo sąlygų. Dažniausiai graikiniai riešutmedžiai derėti pradeda 6–12 metų amžiaus. Jie neatsparūs šalčiui, šaltomis žiemomis gali apšalti.

„Rudenį nusipirkau vyšnaitę ‘Stella’. Medelis buvo 110 cm ūgio. Jis neturi jokių šakelių, tėra vienas ilgas stiebas. Norėjau pasiteirauti, kada išaugs šakelės, ar galiu tikėtis šiais metais? Ir kaip vyšnaitę tinkamai prižiūrėti, kokios trąšos tinka?“

Šakotis vyšnaitė turėtų jau šiais metais. Šiems kaulavaisiniams augalams tinkamiausios priemolio dirvos. Parduotuvėse galite įsigyti specialių trąšų vaismedžiams ir vaiskrūmiams. Jauniems medeliams ypač reikalingos azoto trąšos – jos beriamos anksti pavasarį, prieš sprogstant pumpurams. Antroje vasaros pusėje minėtomis trąšomis tręšti negalima, nes ūgliai ilgiau auga ir menkiau užsigrūdina prieš žiemą.

Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
online free course
download samsung firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Birželio 20, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 07:29.
  • Mėnulis Vandenyje 05:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 17 d.
  • Florentina, Silverijus, Žintautė.
  • Pasaulinė pabėgėlių diena. Devintinės.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles, kad gausiai žydėtų. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Valykite rūsius. Nepalanki diena laistyti, pikuoti daigelius.
  • Kai samanos prie medžio ima drėkti, netrukus lis.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus