• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Kada genėti brugmansiją?

Koks geriausias laikas genėti brugmansiją? Kada skiepyti alyvas? Kaip elgtis, kai vaismedžius apgraužė neklaužados zuikiai? Šie ir kiti klausimai apie sodo augalus. Atsako specialistai.

„Jau norėčiau nugenėti ir persodinti brugmansiją. Ar galima dabar, ar laukti pavasario, kai bus galima išnešti į lauką? Kokia žemė tinka?“
Kambaryje arba šiltnamyje auginamiems augalams – jau pavasaris. Brugmansiją genėkite, kol dar nepradėjo augti. Persodinkite į kompostinę žemę. Šiam augalui reikalingas didelis vazonas. Trąši žemė arba papildomas tręšimas būtinai reikalingi žiedams vystytis.

„Kada geriausia skiepyti alyvas?“
Alyvas, kaip ir kitus lapuočius, skiepyti galima pavasarį ir vasaros antroje pusėje. Tinkamiausias laikas pavasarį – kai pjaunant žievė lengvai atlupama nuo šakelės. Taip būna nuo pumpurų brinkimo pradžios, iki pradeda augti lapai, maždaug nuo balandžio vidurio iki gegužės trečios dekados. Kai kuriais metais šio laikotarpio pradžia gali svyruoti iki dviejų savaičių, pabaiga – apie savaitę į vieną ar kitą pusę. Vasarą akiuojame nuo tada, kai vėl nesunkiai atsiknoja žievė, ant įskiepio šakelių susiformavę normalaus dydžio pumpurai, dažniausiai nuo liepos vidurio iki rugsėjo vidurio.

„Zuikiai apgraužė vaismedžius. Obelaitės tik šakeles pakramtė, o abrikoso medelio žievę nugraužė iš vienos pusės. Ar dar galima kuo pagelbėti medeliui, kad jis nežūtų?“
Ar medelis nežus, priklauso nuo pažeidimų vietos ir dydžio, ar nepaveikė stiprus žiemos šaltis. Kamieno žaizdeles užtepkite sodo tepalu ir apriškite polietileno juosta. Nugraužtas obelaičių šakeles nukirpkite. Jei medeliai pavasarį pradės sprogti, pasirūpinkite, kad jiems netrūktų drėgmės.

„Pasodinau prieš 5 metus graikinį riešutmedį, išaugo apie 2,5 m aukščio. Ar duos vaisių?“
Tai priklauso nuo veislės ir auginimo sąlygų. Dažniausiai graikiniai riešutmedžiai derėti pradeda 6–12 metų amžiaus. Jie neatsparūs šalčiui, šaltomis žiemomis gali apšalti.

„Rudenį nusipirkau vyšnaitę ‘Stella’. Medelis buvo 110 cm ūgio. Jis neturi jokių šakelių, tėra vienas ilgas stiebas. Norėjau pasiteirauti, kada išaugs šakelės, ar galiu tikėtis šiais metais? Ir kaip vyšnaitę tinkamai prižiūrėti, kokios trąšos tinka?“

Šakotis vyšnaitė turėtų jau šiais metais. Šiems kaulavaisiniams augalams tinkamiausios priemolio dirvos. Parduotuvėse galite įsigyti specialių trąšų vaismedžiams ir vaiskrūmiams. Jauniems medeliams ypač reikalingos azoto trąšos – jos beriamos anksti pavasarį, prieš sprogstant pumpurams. Antroje vasaros pusėje minėtomis trąšomis tręšti negalima, nes ūgliai ilgiau auga ir menkiau užsigrūdina prieš žiemą.

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download lava firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus