• birželio 20 d., Ketvirtadienis

Kada sodinti spygliuočius?

Pats palankiausias tiek spygliuočių, tiek lapuočių medžių ir krūmų sodinimo laikas yra ankstyvas pavasaris, vos iš žemės išėjus pašalui. Mūsų šalyje taip atsitinka paskutinėmis kovo dienomis arba balandžio mėnesio pradžioje. Šiuo laiku pasodinti augalai, ypač spygliuočiai, per vegetacijos periodą įsišaknija ir gerai žiemoja.

Bet nereikėtų užmiršti, kad pavasarinio sodinimo darbus reikia užbaigti vos pradėjus brinkti ir sprogti spygliuočių pumpurams. Lietuvoje tai labai priklauso nuo klimato sąlygų: šiltą pavasarį daugumos sumedėjusių augalų pumpurai ima brinkti ir sprogti balandžio antroje pusėje, o priešingu atveju – paskutinėmis balandžio dienomis ar gegužės pradžioje. Be to, ši fenologinė fazė yra specifinė kiekvienai augalų rūšiai. Kad ir kaip ten būtų, pavasarinio sodinimo laikotarpis dažniausiai labai trumpas ir įtemptas.
Šiuo požiūriu patogesnis rudeninis sodinimas. Jis siejamas su ūglių augimo pabaiga ir jų sumedėjimu (rugpjūtis–rugsėjis). Rudeninio sodinimo laikas ypač svarbus spygliuočiams. Šie augalai iki pirmųjų šalčių turi bent šiek tiek įsišaknyti. Priešingu atveju dauguma jų žiemą gali iššalti arba žūti nuo pavasarinės saulės nudegimų. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad dauguma sodmenų dekoratyvinių medžių ir krūmų medelynuose ir komercinėse augalų parduotuvėse šiandien parduodami vazonėliuose, o didesni – konteineriuose, todėl sodinimo laikas jiems mažiau svarbus. Tokius galima sodinti visą vegetacijos periodą.
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
download redmi firmware
Premium WordPress Themes Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Birželio 20, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 07:29.
  • Mėnulis Vandenyje 05:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 17 d.
  • Florentina, Silverijus, Žintautė.
  • Pasaulinė pabėgėlių diena. Devintinės.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles, kad gausiai žydėtų. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Valykite rūsius. Nepalanki diena laistyti, pikuoti daigelius.
  • Kai samanos prie medžio ima drėkti, netrukus lis.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus