• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Kada sodinti spygliuočius?

Pats palankiausias tiek spygliuočių, tiek lapuočių medžių ir krūmų sodinimo laikas yra ankstyvas pavasaris, vos iš žemės išėjus pašalui. Mūsų šalyje taip atsitinka paskutinėmis kovo dienomis arba balandžio mėnesio pradžioje. Šiuo laiku pasodinti augalai, ypač spygliuočiai, per vegetacijos periodą įsišaknija ir gerai žiemoja.

Bet nereikėtų užmiršti, kad pavasarinio sodinimo darbus reikia užbaigti vos pradėjus brinkti ir sprogti spygliuočių pumpurams. Lietuvoje tai labai priklauso nuo klimato sąlygų: šiltą pavasarį daugumos sumedėjusių augalų pumpurai ima brinkti ir sprogti balandžio antroje pusėje, o priešingu atveju – paskutinėmis balandžio dienomis ar gegužės pradžioje. Be to, ši fenologinė fazė yra specifinė kiekvienai augalų rūšiai. Kad ir kaip ten būtų, pavasarinio sodinimo laikotarpis dažniausiai labai trumpas ir įtemptas.
Šiuo požiūriu patogesnis rudeninis sodinimas. Jis siejamas su ūglių augimo pabaiga ir jų sumedėjimu (rugpjūtis–rugsėjis). Rudeninio sodinimo laikas ypač svarbus spygliuočiams. Šie augalai iki pirmųjų šalčių turi bent šiek tiek įsišaknyti. Priešingu atveju dauguma jų žiemą gali iššalti arba žūti nuo pavasarinės saulės nudegimų. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad dauguma sodmenų dekoratyvinių medžių ir krūmų medelynuose ir komercinėse augalų parduotuvėse šiandien parduodami vazonėliuose, o didesni – konteineriuose, todėl sodinimo laikas jiems mažiau svarbus. Tokius galima sodinti visą vegetacijos periodą.
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free online course
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus