• rugpjūčio 16 d., Antradienis

Kada sodinti vynuoges?

Vynuoges sodiname ne kada norisi, o kada iš tikrųjų galima ir reikia juos sodinti, t. y. birželį. Nors vynuogių sodinukų šiais laikais pilna ir mugėse, ir prekybos centruose, be to, jų galima įsigyti beveik visą vegetacijos sezoną, pasodinti bet kada jie gali iššalti. Vynuoges reikia mylėti ir gerbti, sodinti tik joms palankiu metu. Labai blogai, kad birželį rengiama labai mažai mugių, kurių metu galima parduoti vynuogių sodinukus, – juk būtent šis mėnuo sutampa su idealiu jų sodinimo laiku.

 

 

Kas gi nutinka vynuogėms, kurios pasodinamos anksčiau, į šaltesnę žemę? Atrodo, kad jos lapoja, žaliuoja, lyg ir auga, tačiau iš tikrųjų jų augimas sustojęs, beveik nesivysto jų šaknys. Žinoma, toks augalas žiemos nepragyvens, nesulauks pavasario. Dėl to dauguma žmonių sako, kad mūsų sąlygomis vynuogės neauga. Tačiau jei paklausite specialisto, kodėl vynuogė neperžiemojo, jis neklaus, kokią vynuogių veislę sodinote, kaip auginote, kuo tręšėte ir kiek laistėte, o jis pasiteiraus, kada ją pasodinote ir kiek vynuogė per tuos metus paaugo. Jei vynuogė ūgtelėjo iki pusės metro, tai nereiškia, kad ji gerai prigijo, gerai augs ir galiausiai peržiemos. Vynuogės prieaugis tėra labai menkas rodiklis.

Trumpai. Peržydėjus obelims, laikas sodinti vynuoges

* Jauni vynuogių sodinukai labai bijo šalnų, ypač pirmaisiais augimo metais.

* Apie gegužės 25 dieną žemė jau iki pusės metro būna įšilusi iki 15 °C. Nors vynuogėms tokia šiluma yra dar labai menka, vis dėlto esant tokiai temperatūrai jos pradeda augti.

* Jei įsigijote mažą sodinuką, nerimauti neverta: mažesnis augalas geriau įsišaknys ir augs nei didelis.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 22:30, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Alvita, Buivydas, Rokas, Jokimas
  • Šv. Rokas, pjūties pabaiga.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Galima sėti, sodinti gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų.Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas, patalus, drabužius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei saulei tekant rytuose pasirodo vaivorykštė, greit bus lietaus, o jei vaivorykštė vakaruose, ilgai išsilaikys geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius