• birželio 1 d., Pirmadienis

Kada sodinti vynuoges?

Vynuoges sodiname ne kada norisi, o kada iš tikrųjų galima ir reikia juos sodinti, t. y. birželį. Nors vynuogių sodinukų šiais laikais pilna ir mugėse, ir prekybos centruose, be to, jų galima įsigyti beveik visą vegetacijos sezoną, pasodinti bet kada jie gali iššalti. Vynuoges reikia mylėti ir gerbti, sodinti tik joms palankiu metu. Labai blogai, kad birželį rengiama labai mažai mugių, kurių metu galima parduoti vynuogių sodinukus, – juk būtent šis mėnuo sutampa su idealiu jų sodinimo laiku.

 

 

Kas gi nutinka vynuogėms, kurios pasodinamos anksčiau, į šaltesnę žemę? Atrodo, kad jos lapoja, žaliuoja, lyg ir auga, tačiau iš tikrųjų jų augimas sustojęs, beveik nesivysto jų šaknys. Žinoma, toks augalas žiemos nepragyvens, nesulauks pavasario. Dėl to dauguma žmonių sako, kad mūsų sąlygomis vynuogės neauga. Tačiau jei paklausite specialisto, kodėl vynuogė neperžiemojo, jis neklaus, kokią vynuogių veislę sodinote, kaip auginote, kuo tręšėte ir kiek laistėte, o jis pasiteiraus, kada ją pasodinote ir kiek vynuogė per tuos metus paaugo. Jei vynuogė ūgtelėjo iki pusės metro, tai nereiškia, kad ji gerai prigijo, gerai augs ir galiausiai peržiemos. Vynuogės prieaugis tėra labai menkas rodiklis.

Trumpai. Peržydėjus obelims, laikas sodinti vynuoges

* Jauni vynuogių sodinukai labai bijo šalnų, ypač pirmaisiais augimo metais.

* Apie gegužės 25 dieną žemė jau iki pusės metro būna įšilusi iki 15 °C. Nors vynuogėms tokia šiluma yra dar labai menka, vis dėlto esant tokiai temperatūrai jos pradeda augti.

* Jei įsigijote mažą sodinuką, nerimauti neverta: mažesnis augalas geriau įsišaknys ir augs nei didelis.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Birželio 1, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:45.
  • Mėnulis teka 15:38, leidžiasi 03:22.
  • Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 30 d.
  • Jogaila, Justinas, Galindė, Konradas.
  • Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vasaros pradžia.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, balkonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Pradėkite kloti namo pamatus, daryti alpinariumą, laiptus. Nepalanki diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti, ruošti malkas.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius