• rugsėjo 28 d., Pirmadienis

Kai įsigijote augalą plikomis šaknimis arba vazonėlyje…

Jausmas, kuris apima vykstant namo su naujais augalais, yra nuostabus. Galvoje besisukančios idėjos – daug žadančios…

Dabar dauguma augalų – ir daigų, ir didelių medžių – urėdijose, medelynuose, augintojų parduodami vazonuose. Jūs gaunate informacijos, kaip jais rūpintis, sužinote tikslius pavadinimus. Be to, augalų šaknys yra komposte, todėl greitai neišdžiūsta. Parsivežus namo, tokius sodinukus galima palikti ramybėje, kol paruošite vietą ar sulauksite palankaus oro. Juos pirkti ir sodinti galima nuo pavasario iki rudens. Tik nerekomenduojama to daryti, kai šilta ir sausa – mažesnė tikimybė, kad prigis. Parsivežtą sodinuką vazone, vis atidėliojant sodinimą, lengva „pamiršti“.

Vazono išvaizda ir dydis tikrai nesvarbūs, bet augalą būtina reguliariai lieti. Jeigu jį laikote ilgai, nepamirškite patręšti, kad būtų sveikas. Bet nelaukite, kol šaknys ims lįsti pro skylutę vazono dugne. Pirkdami irgi atkreipkite į tai dėmesį. Nėra gerai, jeigu per indo viršų ar apačią virsta storos augalo šaknys (mažos gali būti).

Kai kas iš medelyno ar draugų parsiveža augalų gyvatvorėms ir daugiamečių gėlių daigų plikomis šaknimis, ką tik iškastų. Šitaip transportuoti galima ir lapus metančius medelius bei krūmus (geriausia ramybės periodu, t. y. rudenį). Plikas visžalių augalų šaknis patartina aplipdyti drėgnokomis žemėmis.

Tokie augalai pigesni, bet reikia pasirūpinti, kad gabenant namo neišdžiūtų. Šaknis apsukite polietileniniu maišeliu arba įdėkite į kibirą, dėžę, šiek tiek užpilkite žemėmis ir pridenkite. Į maišelį ar kibirą negrūskite per daug augalų. Prieš sodindami juos, jeigu atrodo šiek tiek apdžiūvę, porai valandų pamerkite į vandenį. Jeigu esate užimtas ir parsivežtų sodinukų negalite pasodinti iškart, derėtų juos laikinai įkasti į žemę saulės nepasiekiamoje vietoje.

Kartais medelynuose augalų šaknys apsukamos specialia medžiaga, kurios sodinant nereikia nuimti. Ji suyra dirvoje. Apie tai pasiteiraukite pardavėjo. Jeigu medžiaga neyranti, augalą su ja pirma įkelkite į duobę, paskui atsargiai perpjaukite, nuvyniokite.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 18:37, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Žuvyse 18:33, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena.
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, sėti sideratus, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, veją. Šią dieną nupjauta žolė greitai ataugs ir bus tanki. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gerai ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius