• rugpjūčio 21 d., Trečiadienis

Kai įsigijote augalą plikomis šaknimis arba vazonėlyje…

Jausmas, kuris apima vykstant namo su naujais augalais, yra nuostabus. Galvoje besisukančios idėjos – daug žadančios…

Dabar dauguma augalų – ir daigų, ir didelių medžių – urėdijose, medelynuose, augintojų parduodami vazonuose. Jūs gaunate informacijos, kaip jais rūpintis, sužinote tikslius pavadinimus. Be to, augalų šaknys yra komposte, todėl greitai neišdžiūsta. Parsivežus namo, tokius sodinukus galima palikti ramybėje, kol paruošite vietą ar sulauksite palankaus oro. Juos pirkti ir sodinti galima nuo pavasario iki rudens. Tik nerekomenduojama to daryti, kai šilta ir sausa – mažesnė tikimybė, kad prigis. Parsivežtą sodinuką vazone, vis atidėliojant sodinimą, lengva „pamiršti“.

Vazono išvaizda ir dydis tikrai nesvarbūs, bet augalą būtina reguliariai lieti. Jeigu jį laikote ilgai, nepamirškite patręšti, kad būtų sveikas. Bet nelaukite, kol šaknys ims lįsti pro skylutę vazono dugne. Pirkdami irgi atkreipkite į tai dėmesį. Nėra gerai, jeigu per indo viršų ar apačią virsta storos augalo šaknys (mažos gali būti).

Kai kas iš medelyno ar draugų parsiveža augalų gyvatvorėms ir daugiamečių gėlių daigų plikomis šaknimis, ką tik iškastų. Šitaip transportuoti galima ir lapus metančius medelius bei krūmus (geriausia ramybės periodu, t. y. rudenį). Plikas visžalių augalų šaknis patartina aplipdyti drėgnokomis žemėmis.

Tokie augalai pigesni, bet reikia pasirūpinti, kad gabenant namo neišdžiūtų. Šaknis apsukite polietileniniu maišeliu arba įdėkite į kibirą, dėžę, šiek tiek užpilkite žemėmis ir pridenkite. Į maišelį ar kibirą negrūskite per daug augalų. Prieš sodindami juos, jeigu atrodo šiek tiek apdžiūvę, porai valandų pamerkite į vandenį. Jeigu esate užimtas ir parsivežtų sodinukų negalite pasodinti iškart, derėtų juos laikinai įkasti į žemę saulės nepasiekiamoje vietoje.

Kartais medelynuose augalų šaknys apsukamos specialia medžiaga, kurios sodinant nereikia nuimti. Ji suyra dirvoje. Apie tai pasiteiraukite pardavėjo. Jeigu medžiaga neyranti, augalą su ja pirma įkelkite į duobę, paskui atsargiai perpjaukite, nuvyniokite.

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
online free course
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 21, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:37.
  • Mėnulis teka 22:53, leidžiasi 12:11.
  • Mėnulis Jautyje 07:46, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 15 d.
  • Gaudvydas, Medeinė, Joana, Kazimiera
  • Medeinos (lietuvių miško deivės) diena
  • Šaknų diena. Ruoškite kompostą. Sėkite, sodinkite svogūnines gėles (krokus, žydres, snieguoles, scyles). Imkite derlių. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Tręškite šakniavaisius. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą arba anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius.
  • Dūmai raizgosi ir skleidžiasi pažeme prieš blogą orą, kyla aukštyn – prieš giedrą.
Didelis baneris 1 laužtinis vertikalus

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus