• gruodžio 7 d., Šeštadienis

Kai įsigijote augalą plikomis šaknimis arba vazonėlyje…

Jausmas, kuris apima vykstant namo su naujais augalais, yra nuostabus. Galvoje besisukančios idėjos – daug žadančios…

Dabar dauguma augalų – ir daigų, ir didelių medžių – urėdijose, medelynuose, augintojų parduodami vazonuose. Jūs gaunate informacijos, kaip jais rūpintis, sužinote tikslius pavadinimus. Be to, augalų šaknys yra komposte, todėl greitai neišdžiūsta. Parsivežus namo, tokius sodinukus galima palikti ramybėje, kol paruošite vietą ar sulauksite palankaus oro. Juos pirkti ir sodinti galima nuo pavasario iki rudens. Tik nerekomenduojama to daryti, kai šilta ir sausa – mažesnė tikimybė, kad prigis. Parsivežtą sodinuką vazone, vis atidėliojant sodinimą, lengva „pamiršti“.

Vazono išvaizda ir dydis tikrai nesvarbūs, bet augalą būtina reguliariai lieti. Jeigu jį laikote ilgai, nepamirškite patręšti, kad būtų sveikas. Bet nelaukite, kol šaknys ims lįsti pro skylutę vazono dugne. Pirkdami irgi atkreipkite į tai dėmesį. Nėra gerai, jeigu per indo viršų ar apačią virsta storos augalo šaknys (mažos gali būti).

Kai kas iš medelyno ar draugų parsiveža augalų gyvatvorėms ir daugiamečių gėlių daigų plikomis šaknimis, ką tik iškastų. Šitaip transportuoti galima ir lapus metančius medelius bei krūmus (geriausia ramybės periodu, t. y. rudenį). Plikas visžalių augalų šaknis patartina aplipdyti drėgnokomis žemėmis.

Tokie augalai pigesni, bet reikia pasirūpinti, kad gabenant namo neišdžiūtų. Šaknis apsukite polietileniniu maišeliu arba įdėkite į kibirą, dėžę, šiek tiek užpilkite žemėmis ir pridenkite. Į maišelį ar kibirą negrūskite per daug augalų. Prieš sodindami juos, jeigu atrodo šiek tiek apdžiūvę, porai valandų pamerkite į vandenį. Jeigu esate užimtas ir parsivežtų sodinukų negalite pasodinti iškart, derėtų juos laikinai įkasti į žemę saulės nepasiekiamoje vietoje.

Kartais medelynuose augalų šaknys apsukamos specialia medžiaga, kurios sodinant nereikia nuimti. Ji suyra dirvoje. Apie tai pasiteiraukite pardavėjo. Jeigu medžiaga neyranti, augalą su ja pirma įkelkite į duobę, paskui atsargiai perpjaukite, nuvyniokite.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download xiomi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Gruodžio 7, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:27, leidžiasi 15:54.
  • Mėnulis teka 08:07, leidžiasi 16:23.
  • Mėnulis Šaulyje. Jaunatis 09.20
  • Ambraziejus, Ašmantas, Ašmantė, Daugardas, Leonarda, Leonardas, Melanijus, Tautė.
  • Šv. Ambraziejus. Tarptautinė civilinės aviacijos diena
  • Vaisių diena. Genėkite, kirskite krūmus ir vaismedžius, skaldykite malkas. Šildomuose šiltnamiuose augančius vaisinius augalus tręškite.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau papuošėte kalėdinę eglutę ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus