• birželio 9 d., Penktadienis

Kaip auga medžiai, kai gruntinis vanduo čia pat?

Pagal medžių rievėse (plotyje, tankyje, cheminėje sudėtyje) sukauptą informaciją nustatyta, kad sumedėję augalai skirtingai pakenčia drėgmės perteklių. Jei šaknys užliejamos iš dalies, medžiai skursta apie dvejus metus, vėliau kamienus apninka kenkėjai, ir jie neauga, pradeda nykti. Tai gali tęstis 3–6 metus. Jei užlietame medyne vanduo ilgiau laikosi virš šaknies kaklelio, medžius užpuola kenkėjai ir išsausėja per 1–2 metus. Vietinės medžių rūšys geriau prisitaikę prie vandens lygio svyravimų dirvoje.

 

 

 

 

 

Drėgnesnes, iš dalies užmirkusias dirvas pakenčia ir jose gerai auga dekoratyvūs spygliuočiai: amerikinis maumedis, vakarinė ir didžioji tujos, paprastoji, baltoji, juodoji ir ajaninė eglės bei jų kultivarai, metasekvoja, žirniavaisis puskiparisis, kėniai, kukmedžiai (ypač kanadinis). Paprastosios ir veimutinės pušys, augančios sausesnėse dirvose, yra dekoratyvesnės, bet gali įsikurti ir ten, kur perteklinis vanduo periodiškai telkšo neilgai. Mūsų aukštapelkėse ant kupstų auga pušelės, apsuptos samanų ir spanguolių kilimo.

Kai gruntinis vanduo dirvoje telkšo 1,2 m gylyje, gerai auga lapuočiai: uosialapis, sidabrinis ir trakinis klevai, paprastasis uosis, paprastoji alyva ir daugybė jos veislių, skroblas, buksmedis, forsitijos, hortenzijos, lauravyšnės, bugieniai. Drėgmės perteklių pakenčia karklai, tuopos, alksniai, guobos, ievos, baltoji ir palaipinė sedulos. Iš beržų pirmauja plaukuotasis beržas, iš lianų – vijoklinis ir apskritalapis sausmedžiai, mažalapė kartuolė, penkialapis vynvytis, gelsvoji raganė.

Drėgnesnėse sklypo vietose įsikuria juodieji serbentai, medlievos, šilauogės, juodauogiai šeivamedžiai, paprastieji putinai ir kiti vaiskrūmiai.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 9 d., penktadienis
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:53
  • Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 10:39
  • Mėnulis Žuvyse 13:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Gintas, Gintė, Vitalija, Felicijus, Felicijonas
  • Lapų diena.Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius