• sausio 21 d., Ketvirtadienis

Kaip auginti bugenviliją?

Kokių poreikių turi bugenvilija? Kaip auginti ananasą? Kodėl nė neprasiskleidę krenta kamelijos žiedai? Į šiuos ir kitus klausimus apie kambarinių gėlių auginimą atsako specialistai.

„Gavau dovanų bugenviliją, bet nežinau, kaip ją auginti. Gal galėtumėte truputį papasakoti apie šį augalą? Dabar medelis numetė visus lapus, bet šakelių viršūnėlės sprogsta.“

Bugenvilijos mėgsta labai saulėtas, šiltas ir erdvias vietas, kur pakanka vietos išsiskleisti šakoms. Auga greitai. Pavasarį ir vasarą jos laistomos gausiai, bet vandens padėkluose nepaliekama. Kovo–rugpjūčio mėnesiais kas savaitę tręšiama universaliomis arba žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Vasarą bugenvilijas galima auginti lauke, saulėtoje užuovėjoje. Prieš šalnas jos nugenimos ir įnešamos į patalpą. Žiemą geriau laikyti vėsioje (apie 10 °C) ir šviesioje patalpoje, saikingai laistyti. Šiuo metu augalai gali numesti dalį lapų. Šiltame kambaryje bugenvilijos auga ir žiemą, bet po to menkiau žydi. Persodinamos kas 2–3 metus, anksti pavasarį arba rudenį. Tinka kompostinė žemė arba kompostinės žemės ir durpių mišinys.

„Gavau dovanų gėlę. Etiketėje parašyta – ananasas. Augalas jau peržydėjo, augina lyg ir ananasą. Kaip jį prižiūrėti toliau?“
Vazonuose auginami kelių rūšių ir veislių ananasai. Valgomojo ir paragvajinio ananasų vaisiai didesni, o kai kurių kitų rūšių augalų jie būna smulkesni, kieti. Patalpos temperatūra visus metus turi būti ne žemesnė kaip 18 ºC. Šiems augalams reikia labai daug saulės šviesos. Laistomi reguliariai, kai pradeda džiūti žemės paviršius – didelės drėgmės nemėgsta.

„Esu susirūpinusi dėl prastai augančios difenbachijos. Norėčiau paklausti, kodėl difenbachijos viršūnė pradėjo ruduoti? Dar neišsiskleidęs lapas jau yra parudavęs. Ar aš ją galiu išsaugoti? Apačioje lapai gražūs.“
Viršūnė galėjo paruduoti dėl pernelyg vėsaus oro, skersvėjo arba šalto laistymo vandens. Lapų galiukai dažniausiai geltonuoja ir džiūsta, kai patalpų oras būna sausas. Apatiniai ir besiskleidžiantys difenbachijų lapai gali pagelsti esant per drėgnai žemei, užsikimšus vazono drenažo skylutei. Šie atogrąžų augalai visus metus mėgsta šilumą ir drėgną orą.

„Kas galėjo nutikti mano kamelijai? Visi žiedai nukrito dar neprasiskleidę.“
Kamelijos – labai kaprizingi augalai. Joms reikia nelabai šilto (apie 15 ºC) ir drėgno, gaivaus oro. Laistomos tik nekalkingu vandeniu. Kambariuose įprastomis sąlygomis žiedai retai kada išsivysto. Žiemą nupirktos ir pargabentos į šiltus namus kamelijos stipriai reaguoja į aplinkos pasikeitimą, dėl to gali nubyrėti daug žiedų, dalis lapų.

„Įsigijau fanaleopsį, bet pradėjo vysti jo lapai. Manau, kad kambaryje per maža drėgmės. Ką daryti?“
Falenopsio lapai vysta ne tik dėl drėgmės stokos, bet ir pažeidus šaknis. Gal žiemą jos nukentėjo nuo šalčio, gal buvo perdžiovintos. Jei falenopsis auga skaidriame vazonėlyje, apžiūrėkite šaknis – sveikos yra pilkos arba žalsvos spalvos. Laistykite 1–2 kartus per savaitę, kartais vazonėlį iki kraštų panardinkite į vandenį 10–15 minučių. Purkšti falenopsius reikia atsargiai, kad lapų pažastyse nesikauptų vanduo. Geriau orą drėkinkite padėję prie vazonėlio padėklus su drėgnomis samanomis arba vandeniu.

„Labai noriu persodinti aukštaūgį, geltonais pakraščiais „uošvienės liežuvį“, nes neleidžia naujų atžalų. Vazone yra tik 4 ilgi lapai, kurie ne visada išlaiko pusiausvyrą. Ar galiu nupjauti gėlės lapus ir persodinti tik šaknis, nes kitaip ji svyra į šonus ir nesilaiko? Kokia reikalinga žemė? Ar galiu kapų žemę sumaišyti su durpių substratu? Kokiomis trąšomis ši gėlė tręšiama?“
Jūs tikriausiai auginate trijuostę sansevjerą. Galite nupjauti lapus ir į naują vazoną pasodinti tik šakniastiebį, bet teks ilgokai palaukti, kol augalas prigis ir išleis naujas atžalas su lapais. Sansevjerą būtų galima pririšti prie vazone įsmeigtos bambukinės lazdelės. Šiam augalui reikia laidžios žemės su smėliu. Sodinama į negilų platų indą su labai geru drenažinės medžiagos sluoksniu. Laistoma saikingai, tręšiama kovo–rugpjūčio mėnesiais trąšomis kaktusams ir sukulentams. Jei sansevjerai trūks šviesos, lapai augs netvirti, links į šalis. Todėl ją auginkite prie šviesaus lango, kur gaus daug tiesioginių saulės spindulių.

„Ar galima viename vazone auginti kelias gėles? Vasarą Graikijoje susižavėjau lauko vazonais, kuriuose buvo prisodinta įvairiausių gėlių. Atrodo, viename kibiro talpos vazone jų buvo 10 ir daugiau: vienos svyrančios, kitos – kaip krūmeliai. Ir žiedų spalvos pačios margiausios, net nederintos, bet atrodė labai gražiai. Norėčiau ką nors panašaus sukurti iš kambarinių augalų, nebūtinai žydinčių.“
Viename dideliame vazone galite susodinti kelias kambarines gėles. Pirmiausia pagalvokite, kur jį laikysite ir koks bus apšvietimas. Didžioji dalis kambarinių augalų žydi tik gaudami pakankamai šviesos. Taigi deriniuose turėtų būti bent dalis margalapių. Į vieną vazoną galima sodinti tik labai panašių poreikių augalus: jiems tiks tokia pati žemė ir drėgmė. Gražu, kai vienas yra stambesnis už kitus – dominuojantis, o aplinkiniai jį papildo. Tinkamai suderinus augalus, priežiūra nesudėtinga.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 21, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:27, leidžiasi 16:34.
  • Mėnulis teka 11:38, leidžiasi 01:10.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 20 d.
  • Agnietė (Agnė), Augė, Augis (Augius), Gandė, Garsė, Ina, Ineza (Inezė), Ineta, Galgintas, Galigina, Galiginas, Galiginta
  • Šaknų diena. Galima sėti ir sodinti augalus, kurių vegetacija ilgesnė, tręšti kambarinius augalus. Nepalankus metas genėti gyvatvores, kepti duoną, pyragus.
  • Kai pusnynai žiemą gilūs, tai šieną lengvai suimsi.

Populiariausi straipsniai

Sėklos darzui

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

darzoviu seklos

Apklausa

Kada sėjate pirmąsias daržovių sėklas į daigyklas?

Įvykių kalendorius