• rugsėjo 27 d., Antradienis

Kaip auginti dumplūnes?

Atsakymas į klausimą, kaip auginti dumplūnes, labai paprastas – panašiai kaip pomidorus. Skirtumai labai nedideli. Tiek peruvinių, tiek filadelfinių dumplūnių sėklų ieškokite parduotuvėse. Sėti jas patartina truputį vėliau, kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje. Sudygti daigams reikia šilumos, o augdami jie stiebiasi labai greitai. Jei optimali dygimo temperatūra yra 25 ºC, tai sudygusias dumplūnes verta laikyti 18–20 ºC. Labai gerai, jei naktimis temperatūra nukrenta iki 15 ºC – tada jos neištįsta.

 

 

 

 

 

*Du tikruosius lapelius turinčius dumplūnių daigus pikuokite taip pat, kaip ir pomidorų. Patogu juos po vieną susodinti į nedidelius (iki 0,5 l talpos) vazonėlius.

*Sodinti dumplūnes galima savaite ar keliomis dienomis anksčiau nei pomidorų daigus – jos mažiau bijo vėsių naktų. Auginimo vieta parenkama šviesi, atvira. Dirvožemiui  šie augalai nėra labai reiklūs, tinka bet kokia kompostu pagerinta daržo žemė. Laistymo režimas – kaip pomidorams (retai, bet gausiai: kartą per savaitę po kibirą vandens kiekvienam augalui). Jei lyja, laistyti beveik nereikia, nes drėgmės perteklius skatina lapų augimą, blogiau apdulkinami žiedai ir mažėja derlingumas.

*Nesodinkite dumplūnių tankiai. Augdamos jos šakojasi ir užima gan daug vietos. Geriau iš karto tarp sodinukų palikite 50–70 cm tarpus. Patogu juos sodinti lysvėje dviem eilėmis, išdėstant šachmatiškai.

*Vasarą priežiūra labai paprasta. Purenama žemė, neleidžiama želti piktžolėms. Pradėjusias šakotis dumplūnes reikia rišti prie kuoliukų, nes nuo vaisių svorio šakos linksta, gula ant žemės ir lietingu oru pradeda pūti vaisiai.

*Tręšti užtenka kartą per mėnesį pomidorams skirtų trąšų tirpalu.

*Rudenį dumplūnės būna gan tankios, susipynusiomis šakomis. Vėstant orams, žiedų mažėja ir vaisiai noksta lėčiau. Artėjant šalnoms, visus daugiau nei pusę veislei būdingo dydžio pasiekusius vaisius nuskinkite ir padėkite nokti kambaryje.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, antradienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 08:47, leidžiasi 19:42.
  • Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis rugsėjo 26 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Sodinkite padaugintas lauko ir vazonines gėles, žydinčius dekoratyvinius krūmus, galima ir gyvatvores. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Vėdinkite patalpas. Nepalanki diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisius, pašarines žoles, laistyti.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius