Kaip auginti kanas vazonuose?
*Į didelius plastikinius vazonus iki pusės prikraunama mėšlo, kita pusė priberiama durpių. Kai augalai išimami, likusi žemė iškeliauja į komposto krūvą.
*Kanas sezono metu palaistomos mikroelementų tirpalu. Tręšiamos pagal jų išvaizdą, temperatūrą, metų laiką.
*Kanos labai mėgsta vandenį. Laistyti jas reikia reguliariai ir gausiai. Laistyti reikia kasdien, nesvarbu, lijo ar ne. Kanų lapai dideli, lietus neperlyja vazone esančios žemės ir nepalaisto kanų tiek, kiek reikėtų.
*Kai kanos suauga, beveik nematyti, kad jos yra vazonuose, jei užmaskuojamos. Į mažesnius vazonus sodinamos begonijos, pelargonijos ir kiti augalai, kuriamos kompozicijos. Jos užgožia didelius vazonus su kanomis.
*Nuo krušos kanos nukenčia gana stipriai, nes į skutelius suvarpomi lapai. Kartais į didelius kerus įsisuka vėjas, kuris išvarto juos su vazonais. Tenka kelti. O kad stiebai tvirtai laikytųsi, jie paremiami bambukiniais kuoleliais. Šie palaiko stiebus tiesius, belieka vazonus gražiai pakelti ir augalas vėl bus tiesus, nelūžęs.
*Vienas kanos žiedas žydi trumpai. Žiedyne daug naujų pumpurų, todėl atrodo, kad kanos žydi gana ilgai. Nuo rugpjūčio 15-osios dienos ima smarkiai trumpėti, ir jos nustoja žydėti. Nors žiedams nuvytus matomos sėklų dėžutės, tačiau sėklų krapštyti ir sėti neverta, nes mūsų sąlygomis kanos jų nesubrandina. Rūšinės kanos atspariausios, o štai įvairių rūšių veislės, kurių žiedai geltoni, dryžuoti, taškuoti, lepesnės. Tik kai kurių rūšių augalai geba subrandinti sėklas, tačiau jie ir taip dauginasi šakniastiebiais, tad neverta sėti. Lepesnieji neturi sėklų, nes jiems reikalinga tinkama temperatūra.
*Kai nužydi, kanos apkerpamos ir išimamos iš vazonų. Jas lengva sušaldyti, supūdyti, jei neiškasamos laiku.
Unsplash nuotr.