• vasario 21 d., Penktadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Kaip avilyje – taip ir ant žemės

Stebėdami aplink skraidančias bites veikiausiai nemanote, kokios jos panašios į Jus. Ir ne tik dėl ūgių skirtumo, kur kas didesnio nei prancūziškų porų – greičiau dėl įpročio vabzdžius laikyti labai primityviais. Na, ropoja, skraido toks vos centimetro dydžio padarėlis aplink su kone kvadratinio milimetro dydžio smegenimis – negi lyginsi jį su savo didžiuliu ir dėl evoliucijos vis didėjančiu kompiuteriu ant pečių. Deja, dažnai nepelnytai nuvertiname mažuosius varžovus, kurie Žemėje gyveno dar gerokai prieš mums išlipant iš medžių medžioti mamutų ir rinkti grybukų, uogyčių. Kasmet pripažintuose mokslo leidiniuose atsiranda vis daugiau publikacijų, aprašančių ne mūsų ir mažųjų darbininkių skirtumus, bet panašumus.

Bitininkai Ignas ir Vilius, pasakodami apie bites ar vesdami edukacinius užsiėmimus mažiesiems, taip pat nevengia jų lyginti su žmogumi. Sako, turėtume didžiuotis, kad esame tokie panašūs. Na, o dabar ir Jūs galėsite įvertinti savo panašumą su šiomis darbštuolėmis. Juk, kaip sakoma, žmogus žmogui nelygu.

 

Amandos Račkauskytės straipsnį, parengtą, bendradarbiaujant su Igno Jackevičiaus bitynu „Brolių medus“, skaitykite rugsėjo mėnesio „Sodo spalvų“ numeryje.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 20, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:31, leidžiasi 17:35.
  • Mėnulis teka 06:25, leidžiasi 13:48.
  • Mėnulis Vandenyje 21:42, dylantis, IV ketvirtis. Delčia vasario 16 d.
  • Aidas, Leonas, Levas, Viskantas.
  • Žiedų diena prasidės tik vėlyvą vakarą. Tręškite gėles, kad gausiai žydėtų. Dezinfekuokite šiltnamius, ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, pikuoti daigelių.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius