• rugpjūčio 16 d., Antradienis

Kaip avilyje – taip ir ant žemės

Stebėdami aplink skraidančias bites veikiausiai nemanote, kokios jos panašios į Jus. Ir ne tik dėl ūgių skirtumo, kur kas didesnio nei prancūziškų porų – greičiau dėl įpročio vabzdžius laikyti labai primityviais. Na, ropoja, skraido toks vos centimetro dydžio padarėlis aplink su kone kvadratinio milimetro dydžio smegenimis – negi lyginsi jį su savo didžiuliu ir dėl evoliucijos vis didėjančiu kompiuteriu ant pečių. Deja, dažnai nepelnytai nuvertiname mažuosius varžovus, kurie Žemėje gyveno dar gerokai prieš mums išlipant iš medžių medžioti mamutų ir rinkti grybukų, uogyčių. Kasmet pripažintuose mokslo leidiniuose atsiranda vis daugiau publikacijų, aprašančių ne mūsų ir mažųjų darbininkių skirtumus, bet panašumus.

Bitininkai Ignas ir Vilius, pasakodami apie bites ar vesdami edukacinius užsiėmimus mažiesiems, taip pat nevengia jų lyginti su žmogumi. Sako, turėtume didžiuotis, kad esame tokie panašūs. Na, o dabar ir Jūs galėsite įvertinti savo panašumą su šiomis darbštuolėmis. Juk, kaip sakoma, žmogus žmogui nelygu.

 

Amandos Račkauskytės straipsnį, parengtą, bendradarbiaujant su Igno Jackevičiaus bitynu „Brolių medus“, skaitykite rugsėjo mėnesio „Sodo spalvų“ numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 22:30, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Alvita, Buivydas, Rokas, Jokimas
  • Šv. Rokas, pjūties pabaiga.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Galima sėti, sodinti gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų.Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas, patalus, drabužius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei saulei tekant rytuose pasirodo vaivorykštė, greit bus lietaus, o jei vaivorykštė vakaruose, ilgai išsilaikys geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius