Kaip debesų medžiu paversti buksmedį?

1. Praskleiskite lapiją abiem rankomis ir apžiūrėkite, kaip išsidėsčiusios augalo šakos. Idealu, kai yra vienas arba daugiau pagrindinių stiebų su stipriomis šakomis.
2. Pašalinkite visas nereikalingas šakas. Apeikite augalą iš visų pusių ir apžiūrėkite, ar jo forma jums patinka.
3. Nukirpkite ant pagrindinio stiebo augančius lapus ir mažas šakeles. Jeigu reikia kurią nors šaką palenkti, kad ji įgautų norimą formą, naudokite bambuko pagaliukus ir vielą.
4. Nukirpkite išsikišusias debesėlio viršūnės šakeles.
5. Tarp debesėlių palikite tuščios erdvės. Kad buksmedis atrodytų gražiai, jį karpykite visą augimo sezoną beveik kas mėnesį.
Spygliuočiai ir lapuočiai debesų medžiams kurti:
Karpymo nebijo kalninė (Pinus mugo), žemoji (P. pumila), veimutinė (P. strobus) ir juodoji (P. nigra) pušys, paprastoji pušis (P. sylvestris) ‘Watereri’, vakarinės tujos (Thuja occidentalis), kėniai (Abies), kai kurie kadagiai (Juniperus), paprastasis lazdynas (Corylus avelana), paprastasis skroblas (Carpinus betulus), paprastasis buksmedis (Buxus sempervirens).
Formuoti galima ir kukmedžius (Taxus baccata), kalninį (Ilex crenata) ir dygialapį (I. aquifolius) bugienius, ligustrus (Ligustrum delavayanum, sin. L. jonandrum). Tik nepalankiomis žiemomis jie apšąla. Jei norite greito rezultato, karpykite siūliškąjį sausmedį (Lonicera nitida). Deja, ir jis bijo šalčių. Visiems minėtiems augalams parinkite nuo vėjų apsaugotą vietą, pridenkite.
Atminkite, kad debesų medžių nesukursite iš gražius žiedus ir vaisius turinčių augalų: jazminų (Philadelphus), alyvų (Syringa), lanksvų (Spirea), forsitijų (Forsyshia).