• birželio 18 d., Trečiadienis

Kaip derinti ir kur statyti kambarinius augalus?

Kambariniai augalai interjerui suteikia žavesio, spalvų, gyvumo… Jie gali tapti neatsiejama kambario detale, optiškai erdvę padidinti ar sumažinti, o pastatyti neapgalvotai – padaryti ir „meškos paslaugą“. Kaip augalus derinti, kur ir kaip statyti?
 

Grupelėmis ir pavieniui

*Jei kambaryje daug augalų, nestatykite jų vienodame aukštyje. Juk gamtoje jie labai retai būna to paties aukščio ir formos.
*Didesni augalai gražiai atrodo ant grindų. Maži didelėje erdvėje pernelyg vieniši, todėl jiems parinkite konkrečią vietą, pavyzdžiui, ant nedidelių stalelių, lentynų, spintelių, nišose. Grupuokite skirtingų mažų augalų vazonėlius arba sudėkite visus į vieną indą.
*Didelius augalus išrikiuokite už mažesniųjų grupelių – taip neleisite jų užgožti ir sukursite foną.
*Dideli kambariniai augalai, medeliai tinka įėjimams, holams papuošti. Jie taip pat gali užpildyti tuščią kampą, užmaskuoti negražią zoną arba padalyti erdvę ir suteikti daugiau privatumo.
*Jei įėję į savo namus iškart patenkate į gyvenamąjį kambarį, įėjimą galite atskirti kambarinių gėlių eilute.

Stiliai: derinti ar maišyti?

Pagalvokite ne tik apie sienų spalvą ar būsto dydį, bet ir apie interjero, baldų stilių. Pavyzdžiui, jei kambaryje dominuoja kaimiškas stilius, labiausiai tiks „švelnūs“ augalai: sanpaulijos, kalankės, pelargonijos, begonijos. Jei vyrauja modernus stilius, verčiau rinktis griežtesnių linijų augalus: dracenas, jukas, paparčius, palmes, monsteras. Vertinantiems klasikinį stilių žmonėms patiks azalijos, kamelijos, gebenės.
Pastaruoju metu madingi stilių mišiniai. Tad galima, pavyzdžiui, prie griežto modernaus interjero priderinti gana švelnių formų ir faktūrų augalus.

Augalai vonioje ir virtuvėje

Vonios kambarys. Čia trūksta šviesos, tačiau visada drėgna. Vonioje augs anaiptol ne visi augalai. Tiks paparčiai, fikusai, aukštoji aspidistra (Aspidistra elatior), tradeskantė (Tradescantia), gebenės, selaginelė (Selaginella), gulsčioji soleirolija (Soleirolia soleirolii), Valero sprigė (Impatiens walleriana). Paprasčiausia, kai yra gana didelis langas ar bent langelis. Kitu atveju reikės įtaisyti papildomą apšvietimą arba augalus retkarčiais išnešti į šviesią patalpą ir ten palaikyti.
Virtuvė. Augalams galima parinkti funkcionalų virtuvės dizainą pabrėžiančius pintus krepšius, kibirėlius, ąsočius, kitus dažniausiai maistui naudojamus indus. Geriausia juos laikyti ant palangės, lentynėlėse. Populiarus variantas – įvairių rūšių prieskoninės žolelės. Jos visada po ranka. Neužmirškite, kad žolelės turi būti ne tik naudingos, bet ir puošti virtuvę. Parinkite joms spalvingus, išvaizdžius indus, juos sugrupuokite.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 18, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 01:17, leidžiasi 12:44.
  • Mėnulis Žuvyse. Delčia 22:19
  • Marcelinas, Vaiva, Morkus, Marina, Ginbutas, Erdmantas, Erdmantė, Erikas, Rytis, Rytė
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalu, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius.
  • Prietaras: Šią dieną iki vidurdienio išrautos piktžolės neatžels niekada ar labai sunkiai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius