• birželio 21 d., Pirmadienis

Kaip genėti agrastus?

Agrastų genėjimo ir formavimo taisyklės panašios į raudonųjų serbentų. Jų žiediniai pumpurai daugiausiai susidaro ant trumpų ūglių, išaugusių ant senesnių (3–4 metų) šakų. Didžiausias derlius subręsta ant 2–5 metų ūglių. 2–3 metų krūmams pavasarį išpjaunamos vainiko viduryje išaugusios, taip pat silpnos ir arti žemės esančios šakos. Paliekamos tik stiprios. Po trejų metų formavimas baigtas ir vainiką sudaro 8–10 šakų.

Atjauninamasis genėjimas atliekamas šeštųjų metų pavasarį. Išpjaunamos 2–3 seniausios šakos, paliekama tiek pat stiprių pirmamečių, išaugusių iš šaknų kaklelio.

Formuojant agrasto vainiką, pirmaisiais metais patrumpinamas pagrindinis ūglys perpus, o kitos šakos neliečiamos. Iš pumpurų išaugs ūgliai, sudarysiantys vainiką. Kitąmet juos reikės patrumpinti 1/3, kad išsišakotų. Suformuotą vainiką turi sudaryti 6–10 šakelių. Agrastui ėmus derėti, šakos praretinamos, paliekamas tik nustatytas skaičius. Kasmet būtina išpjauti seniausius, miltligės pažeistus, žemai nusvirusius ūglius ir tuos, kurie tankina vainiką.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius