• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Kaip genėti agrastus?

Agrastų genėjimo ir formavimo taisyklės panašios į raudonųjų serbentų. Jų žiediniai pumpurai daugiausiai susidaro ant trumpų ūglių, išaugusių ant senesnių (3–4 metų) šakų. Didžiausias derlius subręsta ant 2–5 metų ūglių. 2–3 metų krūmams pavasarį išpjaunamos vainiko viduryje išaugusios, taip pat silpnos ir arti žemės esančios šakos. Paliekamos tik stiprios. Po trejų metų formavimas baigtas ir vainiką sudaro 8–10 šakų.

Atjauninamasis genėjimas atliekamas šeštųjų metų pavasarį. Išpjaunamos 2–3 seniausios šakos, paliekama tiek pat stiprių pirmamečių, išaugusių iš šaknų kaklelio.

Formuojant agrasto vainiką, pirmaisiais metais patrumpinamas pagrindinis ūglys perpus, o kitos šakos neliečiamos. Iš pumpurų išaugs ūgliai, sudarysiantys vainiką. Kitąmet juos reikės patrumpinti 1/3, kad išsišakotų. Suformuotą vainiką turi sudaryti 6–10 šakelių. Agrastui ėmus derėti, šakos praretinamos, paliekamas tik nustatytas skaičius. Kasmet būtina išpjauti seniausius, miltligės pažeistus, žemai nusvirusius ūglius ir tuos, kurie tankina vainiką.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius