• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Kaip įsirengti automobilio apžiūros duobę?

Norint patogiai atlikti automobilio priežiūros ar remonto darbus, rūpestingo šeimininko garaže paprastai įrengiama apžiūros duobė. Kartą investavę į garažo duobės įrengimą, ateityje galėsite sutaupyti nemažai lėšų, kurias skirtumėte transporto priemonės aptarnavimui. Čia galėsite atlikti tokias paprastas, bet reikalingas procedūras, kaip tepalo pakeitimas arba dugno padengimas antikoroziniu mišiniu, taip pat daugybę kitų darbų, susijusių su automobilio dugnu ar pakaba.

 

 

 

Bendrieji reikalavimai

Remonto įgūdžių turinčiam automobilio savininkui apžiūros duobės įrengimas garaže – neabejotinai vertingas sprendimas. Naudodamiesi apžiūros duobe, galite atlikti lengvą ir vidutinį automobilio remontą, pakeisti tepalus ir kt. Apžiūros duobė padidina garažo funkcionalumą. Automobilio savininkas čia gali atlikti ir sudėtingus remonto darbus, išvengti nereikalingos kelionės į remonto dirbtuves.

Norėdami tinkamai įsirengti garažo duobę, turėtumėte atsižvelgti į konstrukcijos rekomendacijas, kurios pirmiausia susijusios su duobės matmenimis, hidroizoliacija ir naudojamomis medžiagomis.

Duobės konstrukcija nėra sudėtinga (1 pav.). Svarbu, kad apžiūros duobę galite įsirengti patys, statydami garažą ar net ir tuomet, kai garažas jau pastatytas. Tačiau geriausias sprendimas būtų apžiūros duobę pradėti įsirenginėti kartu su garažo statyba.

Jeigu tik pradedate statyti garažą, rekomenduojame įrengti ir drenažo sistemą. Drenažo vamzdžiai jungiami prie kolektoriaus. Tokiu būdu galima gerokai sumažinti drėgmės ir vandens garų kiekį ir taip ateityje išvengti automobilio pažeidimų. Drėgmė apžiūros duobėje dažnai kelia susirūpinimą automobilių savininkams. Jeigu neatlikta kruopšti duobės hidroizoliacija, joje kondensuojasi drėgmė ir susidaro vandens garai. Nuolatinis automobilio laikymas virš duobės, iš kurios kyla garai, neigiamai veikia metalą. Korozijos procesai pagreitėja, dalys pradeda rūdyti. Geriausias sprendimas būtų planuoti garažo matmenis taip, kad Jūsų automobiliui būtų dvi vietos. Pirmoji vieta – įprastos garažo grindys, antroji – apžiūros duobė. Tačiau garažas dviem atskiroms stovėjimo vietoms gali būti per mažas. Tokiu atveju hidroizoliacijos klausimas turi būti išspręstas nuodugniai. Svarbiausia išsiaiškinti, kokiame lygyje slūgso požeminis vanduo. Jei aukštame – 2,5 metro ir mažiau, duobės geriau nedaryti. Vienintelis galimas sprendimas esant tokiam požeminio vandens lygiui būtų gulima duobė. Jos gylis – daug mažesnis, todėl drėgmė šiuo atveju kelia mažiau problemų.

 

Konstrukcijos matmenys

Visų pirma, būtina planuoti, kurioje garažo vietoje daryti apžiūros duobę. Dažniausiai ji formuojama šiek tiek nukelta link vienos iš sienų, paliekant platesniąją pusę remonto įrangai arba atsarginėms dalims susidėti. Šiuo atveju nuo duobės krašto iki artimiausios sienos turėtų būti bent 1 metras.

Apžiūros duobių konstrukcija ir matmenys gali būti labai įvairūs ir skirtingi. Statydami apžiūros duobę savo rankomis, pritaikykite ją savo poreikiams. Prieš nuspręsdami, kokių matmenų apžiūros duobę įsirengti, pirmiausiai išsiaiškinkite tikslų automobilio ilgį ir plotį (2 pav.). Duobės ilgis turėtų būti maždaug metru ilgesnis nei Jūsų automobilio ilgis. Norėdami įrengti laiptelius nusileidimui į duobę, pridėkite dar apie 1 m.

 

Tekstas ir brėžiniai – Vytauto Mankevičiaus. Nuotraukos – Schutterstock.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. birželio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius